Zavrieť

Porady

Sídlo u FO

Živnostník mal doteraz sídlo v mieste svojho bydliska. Chcel by si prenajať kanceláriu a dávať si do nákladov výdavky s tým spojené /doteraz si ich nedával napr. elektrika, voda, upratovanie, atď/. Ako sa to rieši? Treba na živnostenský úrad nahlásiť túto adresu? Treba kvôli tomu meniť aj sídlo firmy, alebo môže ostať sídlo na adrese trvalého bydliska? Za radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    tieto priestory treba na živnostenský úrad nahlásiť ako prevádzkáreň, sídlo firmy sa nemusí meniť, môže naďalej ostať trvalé bydlisko

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ale sa som niekde čítala, že sídlo firmy u FO nie je prevádzkáreň. tak teraz neviem.

    Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

    Jano1961
    Julča
    Živnostník mal doteraz sídlo v mieste svojho bydliska. Chcel by si prenajať kanceláriu a dávať si do nákladov výdavky s tým spojené /doteraz si ich nedával napr. elektrika, voda, upratovanie, atď/. Ako sa to rieši? Treba na živnostenský úrad nahlásiť túto adresu? Treba kvôli tomu meniť aj sídlo firmy, alebo môže ostať sídlo na adrese trvalého bydliska? Za radu ďakujem.
    Nahlasil by som živnostenkému úradu zmenu sídla,na prenajatú kanceláriu.Výdavky
    na nájom kancelárie atď sú viac nespochybniteľné ako výdavky vo vlastnom byte.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Luckasari
    tieto priestory treba na živnostenský úrad nahlásiť ako prevádzkáreň, sídlo firmy sa nemusí meniť, môže naďalej ostať trvalé bydlisko
    Luckasari Ti to vysvetlila správne . Z môjho pohľadu je to tak , že ak chce aby sídlo zostalo na pôvodnej adrese , tak si ohlási na ŽÚ len prevádzkareň . Ak nie tak si zmení sídlo firmy na adresu prenajatej kancelárie , čo však myslím , že tak to robí málo podnikateľov . Tým , že bude v prenájme , bude mať vypracovanú "Zmluvu o prenájme " a dohodnuté mesačné splátky za prenájom bude účtovať do nákladov .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jano1961
    Nahlasil by som živnostenkému úradu zmenu sídla,na prenajatú kanceláriu.Výdavky
    na nájom kancelárie atď sú viac nespochybniteľné ako výdavky vo vlastnom byte.
    To že či si bude účtovať výdavky vo vlastnom byte záleží od jednotlivca . Pokiaľ budem mať v prenájme kanceláriu , tak by som ich vôbec neučtovala . Netreba z toho robiť vedu , pretože poplatok za zmenu na ŽÚ bude platiť tak či tak , či zmení sídlo alebo prevádzkareň . Otázne sú však tie výdavky , ako sa rozhodne . Je to diskutabilné .

    Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

    Jano1961
    Zita5
    To že či si bude účtovať výdavky vo vlastnom byte záleží od jednotlivca . Pokiaľ budem mať v prenájme kanceláriu , tak by som ich vôbec neučtovala . Netreba z toho robiť vedu , pretože poplatok za zmenu na ŽÚ bude platiť tak či tak , či zmení sídlo alebo prevádzkareň . Otázne sú však tie výdavky , ako sa rozhodne . Je to diskutabilné .
    Súhlasím,Zita 5.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.