Zavrieť

Porady

vrátenie pôžičky spoločníkovi

Dobrý večer,prosím o radu- spoločník s.r.o. poskytol spoločnosti krátkodobú pôžičku. Navrhol vrátenie pôžičky formou prevodu automobilu, ktorý je majetkom s.r.o. Je možné touto formou vrátiť pôžičku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nata10 Pozri príspevok
    Dobrý večer,prosím o radu- spoločník s.r.o. poskytol spoločnosti krátkodobú pôžičku. Navrhol vrátenie pôžičky formou prevodu automobilu, ktorý je majetkom s.r.o. Je možné touto formou vrátiť pôžičku? Ďakujem.
    nie -aj áno, auto je majetkom s.r.o., - teda nie je to také jednoduché , a keď už , treba mu ho oficiálne predať na jeho meno za trhovú cenu a odviesť v s.r.o. za to daň z príjmu , prijať do pokladne peniaze a potom tie mu vrátiť ako vrátenie pôžičky.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    regina.golierova Pozri príspevok
    nie -aj áno, auto je majetkom s.r.o., - teda nie je to také jednoduché , a keď už , treba mu ho oficiálne predať na jeho meno za trhovú cenu a odviesť v s.r.o. za to daň z príjmu , prijať do pokladne peniaze a potom tie mu vrátiť ako vrátenie pôžičky.
    Napríklad započítaním s jeho pohľadávkou voči spoločnosti. Ako naznačuje regina.golierova nie je to až tak dobré riešenie z pohľadu zdanenia DP/PO.

    nata10 je offline (nepripojený) nata10

    nata10
    Práve o tú DP mi ide.Nad touto možnosťou som uvažovala, asi som to mala uviesť v otázke. Prepáčte. Skôr hľadám iný spôsob, ak nejaký je.

    vrátenie pôžičky spoločníkovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.