Zavrieť

Porady

zauctovanie vkladu na podnikatelsky ucet

Som uplna zaciatocnicka v podnikani a chcela by som poprosit o pomoc.Pri zalozeni podnikatelskeho uctu si chcem vlozit urcitu sumu na tento ucet. Treba tuto sumu nejako zauctovat? Ak ano, tak ako. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Evita H Pozri príspevok
    Som uplna zaciatocnicka v podnikani a chcela by som poprosit o pomoc.Pri zalozeni podnikatelskeho uctu si chcem vlozit urcitu sumu na tento ucet. Treba tuto sumu nejako zauctovat? Ak ano, tak ako. Dakujem.
    V JÚ - príjem neovplyvňujúci základ dane

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja mám možnosť v programe - majetok podnikateľa - vklad -Iný nezdan.príjem

    a takisto aj výber robím - majetok podnikateľa - výber - Iný nezdan.výdaj

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa toho o akú postupnosť sa jedná , podľa toho účtujete .
    1/
    Ak sa peniaze vyberú z pokladne podnikateľa a použijú sa na zriadenie podnikateľského účtu , tak účtujete nasledovne :

    Pokladňa výdaj - Priebežné položky príjem
    Účel platby :Odvod na BÚ

    Založíte si podnikateľský účet a príde Vám výpis z BÚ - účtujete

    Banka-príjem - vklad na BÚ
    Priebežné položky - výdaj

    2/Ak si zakladáte podnikateľský účet a počiatočný vklad na tento účet dáte zo svojich peňazí , ktoré sa považujú za podnikateľský vklad tak na základe bankového výpisu budete účtovať nasledovne :

    banka príjem -osobný vklad podnikateľa - PNZD

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    poprosím o radu: podnikateľ vložil na účet vedený v SK sumu 10 EUR, oni mu to pripísali v slov. korunách a on má doklad, že vložil eurá. ako to mám zaúčtovať?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Na vkladových tlačivách do banky býva uvedený aj kurz akým kurzom banka prerátala. Ak nemáš,použi kurz komerčnej banky - valuta - nákup z uvedeného dňa.

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    Ďakujem krásne...
    a ešte keď som už taká drzá, s jedným prípadom si neviem rady, podnikateľ si niektoré platby do zdravotnej poisťovne zaplatil so svojho osobného účtu..
    No nekopnete ho z.... čo teraz?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Kopni...
    No je to zložité aj trochu nepochopiteľné konanie podnikateľa, ale už sa stalo.
    Skúsila by som to riešiť formou pokladne, ako výber za účelom uhradenia odvodov, aby som to dostala do nákladov a v poznámkach uviesť o čo sa jedná a pripnúť k tomu ten bankový prevod zo súkromného účtu.
    P.S.:Toto je moja úvaha, ale nemusí byť správna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.