Zavrieť

Porady

UCTOVANIE LEASING V PU

Dobry den, moze mi niekto poradit s uctovanim leasingu v PU?
Mam pripravenu predlohu na uctovanie ale nie som si ista ci je to spravne, lebo doteraz som o leasingu neuctovala.
Nasa s.r.o. kupila auto OPEL MERIVA od AAA auto. Jedna sa o auto s odpoctom DPH. Dana spolocnost vystavila fakturu na sumu 264.411,76 bez DPH+DPH 50238,20 Sk, takže celkova cena je 319.000,-Sk
Zaplatili sme zalohu v hotovosti 159500,- Sk a na ostatnu sumu sme zobrali uver. co je hodnota 155148,99 Sk.
Na kupnej zmluve mame uvedenu sumu 314649,- Sk. Rozdiel 4351,- Sk je osobitne poistne.

Prva splatka bola 6315,60 Sk
Pricom 3628,50 je istina
1770,10 je urok
917,- je poistne.

Bude niekto taky dobry a poradi mi, aby som si to mohla s mojou predlohou skontrolovat?
Vopred vam dakujem.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t18828-registra...5-leasing.html
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ešte pozriem novelu ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Jana Acsová Pozri príspevok
Ešte pozriem novelu ...
Takto je to v dôvodovej správe k § 8 ods. 1 písm. c), ktoré bolo doplnené:


K bodu 4 (K § 8 ods. 1 písm. c)

Na základe požiadavky jedného z členských štátov Európska komisia poskytla výklad ako z hľadiska dane z pridanej hodnoty posudzovať dodávku a prenájom tovaru v nadväznosti na čl. 14 ods. 2 písm. b) smernice Rady 2006/112/ES. Podľa názoru Komisie za dodávku tovaru sa má považovať odovzdanie tovaru, pri ktorom sa zmluvné strany dohodli, že vlastnícke právo prejde na nájomcu najneskôr pri zaplatení poslednej splátky. Odovzdanie tovaru, pri ktorom je dohodnutá povinnosť predať a kúpiť predmet nájmu, sa bude považovať za dodanie tovaru. V prípade nájomných zmlúv s dojednaným právom kúpy prenajatej veci sa nájom naďalej považuje za dodanie služby.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jani ďakujem aj ja za odpoveď.

Priznám sa ja som nemyslela na § pri registrácii , ale skôr som filozofovala o tom, že k dodaniu došlo až v januári /ale asi príliš benevolentne /...
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Prosím poraďte aká bude potom vstupná cena majetku na účely odpisovania a zaradenia do majetku.

K 31.12.07 budú zostatky na účte 052 - preddavok 629 693 Sk,
na účte 042 - popl.za zmluvu bez DPH 3527,69 Sk

Ďalšie účtovné prípady účtujem až v r.2008.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

NICOLETTA Pozri príspevok
Prosím poraďte aká bude potom vstupná cena majetku na účely odpisovania a zaradenia do majetku.

K 31.12.07 budú zostatky na účte 052 - preddavok 629 693 Sk,
na účte 042 - popl.za zmluvu bez DPH 3527,69 Sk

Ďalšie účtovné prípady účtujem až v r.2008.
Obstarávacia /vstupná/ cena bude =
suma istiny lizingu /vrátane prvej zvýšenej splátky/ podľa splátkového kalendára bez DPH + spracovateľský poplatok bez DPH + kúpna cena po skončení lizingu ak je vyčíslená.
Ostatné účtuješ v roku 2008 podľa vyššie uvedeného príkladu...
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, ostala som zaskočená, v novembri sme kúpili octaviu s možnosťou odpočtu DPH, kúpna cena je 1000,- bez DPH. Keď som volala do leasingovej spoločnosti, či je kúpna cena súčasťou obstáravacej, povedali, že nie, a tak som to všetko aj záučtovala, no aj včera som sa v DUO dočítala, že kúpna cena je súčasťou OC. Takže musím všetko prerábať? ďakujem!!!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
dvojča Pozri príspevok
ahojte, ostala som zaskočená, v novembri sme kúpili octaviu s možnosťou odpočtu DPH, kúpna cena je 1000,- bez DPH. Keď som volala do leasingovej spoločnosti, či je kúpna cena súčasťou obstáravacej, povedali, že nie, a tak som to všetko aj záučtovala, no aj včera som sa v DUO dočítala, že kúpna cena je súčasťou OC. Takže musím všetko prerábať? ďakujem!!!
Články v DUO vychádzajú z platnej úpravy účtovania a zdaňovania finančného prenájmu. Definícia leasingu pre účely účtovné a daňové je prepojená a jednou z podmienok je, že kúpna cena je obsiahnutá v celkovej sume dohodnutých platieb a teda je súčasťou istiny. Ak je istina vyčíslená viacerými sumami, je potrebné si ju nasčítať a z toho vychádzať pri stanovení obstarávacej a vstupnej ceny pre účely účtovného a daňového odpisovania. Ak ste zistili chybu včas, môžete ju včas opraviť...
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

Ďakujem za odpoveď. Práve dnes mi konateľ doniesol novú opravnú Kúpnu a leasingovú zmluvu na spomínanú octáviu, vraj mi ju zabudol dať a pôvodnú mať skartovať. Na tejto zmluve je napísaná nie kúpna cena, ale odpredajný poplatok 1000 bez DPH. Je v tom rozdiel? Mohol mi aj kvôli tomu odpredajnému poplatku pán v leasingovej spoločnosti tvrdiť, že odpredajný poplatok nie je súčasťou OC? No kto sa má z toho vymotať! Pomôžte, nech si to dám rýchlo do poriadku. Ďakujem, ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dvojča Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Práve dnes mi konateľ doniesol novú opravnú Kúpnu a leasingovú zmluvu na spomínanú octáviu, vraj mi ju zabudol dať a pôvodnú mať skartovať. Na tejto zmluve je napísaná nie kúpna cena, ale odpredajný poplatok 1000 bez DPH. Je v tom rozdiel? Mohol mi aj kvôli tomu odpredajnému poplatku pán v leasingovej spoločnosti tvrdiť, že odpredajný poplatok nie je súčasťou OC? No kto sa má z toho vymotať! Pomôžte, nech si to dám rýchlo do poriadku. Ďakujem, ďakujem
Tu si už mala odpovedané
http://www.porada.sk/t40952-p2-uz-za...tml#post618926
0 0
Milena284 Milena284

Milena284 je offline (nepripojený) Milena284

Dobrý deň poraďáci, hľadala som v tejto téme pomoc,ale zatiaľ som nenašla. Chcela by som sa poradiť ohľadom prenájmu nákladného vozidla-kamiónu. Asi tak.: Firma A - vlastník kamiónu platca DPH prenájme firme B kamión, tiež je platca DPH , ako to budem faktúrovať a účtovať. ďakujem za rady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať