Zavrieť

Porady

Zrušenie s.r.o. - záväzky voči DÚ

Dobrý deň.
Ak konateľ podá návrh na zrušenie s.r.o., zruší súd spoločnosť, ktorá má vyrubené penále z DÚ? Spoločnosť námá žiaden majetok. Skúste poradiť.
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Daná sro-čka sa dostane do patovej situácie.
Na žiadosť o výmaz z registra bude register chcieť od DÚ potvrdenie, že spoločnosť nemá voči štátu záväzky. DÚ takéto potvrdenie nemôže dať, lebo eviduje voči nej pohľadávky.
Teda register ju nebude môcť vymazať. Spoločnosť tzv. papierová ostane v registri visieť ako bezprizorný bezdomovec.

Niekedy existovala v Ke spoločnosť BANKROT sro, ktorá skupovala aj takéto sro-čky. Ale už dávnejšie je tuším spoločník/konateľ "v opatere štátu".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pozrel som sa do výpisu OR. "Vlastníkmi" BANKROT-u a REMAX-u su teraz nejakí Ngujen Pin Pin alebo tak nejak , proste - Vietnamci.
Pravdepodobne to boli Vietnamci, ktorí stihli podpisy pred odcestovaním domov do rodného krásneho Vietnamu.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

v pripade, ak sa spolocnost zrusi (nemylit si z vymazom) a zisti sa, ze ma vyssie zavazky ako majetok, je nutne, aby sla do konkurzu. ak je konkurz zastaveny pre nedostatok majetku, moze byt z orsr vymazana.
toto ale nie je 100 percenta info, lebo s tymto nerobim.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Takze len podavat danove priznania a dufat, ze voci nikomu nebudu vyvodene trestno-pravne dosledky. Asi tak? Josh, s tym konkurzom suhlasim, len ten dlh voči DU....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

josh Pozri príspevok
v pripade, ak sa spolocnost zrusi (nemylit si z vymazom) a zisti sa, ze ma vyssie zavazky ako majetok, je nutne, aby sla do konkurzu. ak je konkurz zastaveny pre nedostatok majetku, moze byt z orsr vymazana.
toto ale nie je 100 percenta info, lebo s tymto nerobim.
Nie je to asi riešenie, lebo konkurz nebude vyhlásený a to pre nedostatok majetku.
Pozn.: majetok je potrebný, je to podmienka - aby bolo na náklady konkurzného konania a tak.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

dalilada Pozri príspevok
Takze len podavat danove priznania a dufat, ze voci nikomu nebudu vyvodene trestno-pravne dosledky. Asi tak? Josh, s tym konkurzom suhlasim, len ten dlh voči DU....
Skúsiť predať obchodý podiel. A tým sa zbaviť administratívnej záťaže. Nielen z titulu nutnosti písať priznania.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Konkurz môže byť zrušený pre nedostatok majetku alebo návrh na konkurz zamietnutý z rovnakého dôvodu v zmysle § 68 Obch. Z. Ide o jednoosobovú s.r.o., s takými číslami a záväzkami ju nikto nekúpi. Navrhla som klientovi nech ju zruší podľa § 68 ods. 6 a) príp. f), len ma straší ten dlh voči DU, či ju súd vôbec zruší.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
dalilada Pozri príspevok
Konkurz môže byť zrušený pre nedostatok majetku alebo návrh na konkurz zamietnutý z rovnakého dôvodu v zmysle § 68 Obch. Z. Ide o jednoosobovú s.r.o., s takými číslami a záväzkami ju nikto nekúpi. Navrhla som klientovi nech ju zruší podľa § 68 ods. 6 a) príp. f), len ma straší ten dlh voči DU, či ju súd vôbec zruší.
Daj inzerát a kúpi. Dnes sú zadĺžené v kurze.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

To akože myslíte vážne? Dám inzerát, že predám zadĺženú s.r.o.? Asi som z inej planéty, ale to má dotyčný za ňu aj niečo pýtať? Veď ja by som ešte niekomu zaplatila, aby som sa jej zbavila.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

dalilada Pozri príspevok
Veď ja by som ešte niekomu zaplatila, aby som sa jej zbavila.
vsak aj zaplatis
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

ešte že tak. a kam dať ten inzerat?
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

a ešte: čo zvyknú pýtať, ak "kúpia" s.r.o. so záväzkami?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

dalilada Pozri príspevok
ešte že tak. a kam dať ten inzerat?
S tým inzerátom by som to bral ako fór. Prepáč môj súhlas v príslušnom príspevku. Odstránim ho.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Vsak som si myslela, ze vyzeram blbo. Teraz vazne, kde to ponuknut? Ja vazne netusim. Nepoznam tych spravnych ludi. A klient este menej. Jasne, ze ide o kamosa, ktory si mysli, ze vsetko vyriesim, ale ved to vsetci poznate...
0 0
palmaria palmaria

palmaria je offline (nepripojený) palmaria

Ja sa práve borím s podobným problémom. Našla som §68 Obchodného zákonníka, podľa ktorého sa dá zrušiť spoločnosť aj bez likvidácie, ak nemá majetik.... atď pozri zákon. Ja mám menšiu výhodu, že spoločnosť nemá záväzky voči DÚ. Na DÚ mi povedali, že mám napísať žiadosť, príp. doložiť rozhodnutie spoločníkov. Neviem ale, či aj na ŽÚ netreba ísť, a čo sociálna a zdravotná poisťovňa. Ak máte niekto skúsenosť, prosím, napíšte. Ďakujem.
0 0
palmaria palmaria

palmaria je offline (nepripojený) palmaria

Ešte by som doložila, že poplatok DÚ za to, že vystaví potvrdenie o súhlase s výmazom z OR je 300,-Sk v kolkoch.
0 0
33andrea 33andrea

33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

to s tym inzeratom je fakt. a danila ma pravdu. skus si najst spolocnosti, ktore kupia zadlzene s.r.o cez google- urcite ich nejake najde. tieto spolocnosti majuu aj svojich pravnikov, takze by to malo byt o.k. isto vsak musis nieco zaplatit, aby ju od teba kupili . drzim palce. ak vsak ma kamarat dlhy, isto nema ani na takuto sluzbu financie. tak len hladat co najviac info, na internete a ak sa da aj u pravnika a nejakeho dobreho auditora, pravdaze najprv par info zistit zadaro.
0 0
33andrea 33andrea

33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

dalilada, akurat som pozerala inzerciu na porade a tam som si vsimla inzeraty typu - predam zadlzenu firmu, kupim zadlzenu firmu...je to v sekcii predaj firmy ..tak skus popozerat..ak sa dostanem k lepsim info. ozvem sa. zatial vela stastia.
0 0
nika17 nika17

nika17 je offline (nepripojený) nika17

aj ked predas s.r.o, zavazky (tvz.verejnopravne - voci DU) neprechadzaju na novy subjekt...len sukromopravne zavazky.ok?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

STRELEC Pozri príspevok
Pozrel som sa do výpisu OR. "Vlastníkmi" BANKROT-u a REMAX-u su teraz nejakí Ngujen Pin Pin alebo tak nejak , proste - Vietnamci.
Pravdepodobne to boli Vietnamci, ktorí stihli podpisy pred odcestovaním domov do rodného krásneho Vietnamu.
http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=16179&SID=4&P=0

No a keďže nemajú uložené závierky od založenia firmy, tak predpokladám, že ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať