Zavrieť

Porady

Zmena sidla sro este pred zapisom do OR

Zdravim,
mam nasledovny problem:
zaregistroval som novu sro na zivnostenskom urade,
uz mam aj zivnostenske listy a ICO.
Ale nastal problem: nemam najomnu zmluvu ktoru som mal prislubenu a s najvacsou pravdepodobnostou uz ani mat nebudem.
Cize by som potreboval zmenit sidlo/mam uz najomnu zmluvu na ine miesto/, lebo bez najomnej zmluvy ma nezapisu do OR.
Na zivnostenskom mi povedali ze sa to neda, ze pred zmenou sidla sa musim najskor zapisat do OR. Cize nastala patova situacia...
Nechcem rozoberat priciny preco nemam najomnu zmluvu ale dozvediet sa ako pokracovat dalej.
V najnutnejsom pripade by sa dala aj zalozit nova firma uplne od znova, ale co potom s touto /nedokoncenou :-)/
Potrebujem to co najskor vyriesit, lebo uz potrebujem podpisovat zmluvy, dakujem vopred za pomoc
m
Este jedna otazka na ktoru som nenasiel odpoved: co presne sa rozumie "dokumentom preukazujucim uzivacie alebo vlastnicke pravo k nehnutelnosti"???
musi to byt nutne najomna zmluva resp, list vlastnictva?
Na adrese na ktorej som chcel totiz povodne sidlit ma priestory prenajate mne zpriaznena firma, nemoze mi vsak priestory prenajat lebo jednak jej to nedovoluje jej najomna zmluva a podla noveho zakona by sa musela registrovat na danovom urade ako "prenajimatel nehnutelnosti"alebo nieco take-tolko som pocul teda, ktory zakon to je neviem.
Nemoze to byt nejaka dohoda o spolocnom vyuzivani priestorov alebo nieco podobne? ;-)
Na OR mi to uradnicky nevedeli povedat a vysieho sudneho uradnika som sa ani nedovolal ani nedopatral.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Možno by som vedela pomôcť, bolo by však lepšie, keby si napísal, odkiaľ si? resp. kde (mesto) by mala spoločnosť mať sídlo? Skús poslať SS.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak už "existujúcu" sro nedáš zapísať do OR do 90 dni od dňa podpisu spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny, tak vlastne nevznikne. Možno rýchlejšie riešenie by bolo založiť novú sro.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    smith Pozri príspevok
    Ak už "existujúcu" sro nedáš zapísať do OR do 90 dni od dňa podpisu spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny, tak vlastne nevznikne. Možno rýchlejšie riešenie by bolo založiť novú sro.
    Smith - nesúhlasím s Tebou, s rýchlosťou to nemá nič spoločné. Dá sa to vyriešiť veľmi jednoducho a elegantne.

    palinka je offline (nepripojený) palinka

    palinka
    Tiež nesúshlasím so "Smithom". Na živnostenskom odbore obvodného úradu je potrebné oznámiť podľa §49 zmenu údajov uvedených v ohlásení,zaplatiť správny poplatok.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zalobaba Pozri príspevok
    Smith - nesúhlasím s Tebou, s rýchlosťou to nemá nič spoločné. Dá sa to vyriešiť veľmi jednoducho a elegantne.
    palinka Pozri príspevok
    Tiež nesúshlasím so "Smithom". Na živnostenskom odbore obvodného úradu je potrebné oznámiť podľa §49 zmenu údajov uvedených v ohlásení,zaplatiť správny poplatok.
    Ale zmenu sídla je potrebné vykonať aj v spoločenskej zmluve, resp. zakladateľskej listine, nie len na živn.úrade.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 30.01.08 at 11:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    STRELEC Pozri príspevok
    Samozrejme, ale stačí listiny doplniť dodatkom alebo ešte lepšie vymeniť prísl. strany ak nebolo overovanie "so šnúrkami".
    Veď práve, tieto písomnosti sú väčšinou viacstranové, a tie veru sa overujú so "šnúrkou".

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    STRELEC Pozri príspevok
    Nie, lebo sa overuje podpis a nie listina.
    Ja ako spracovateľ spoločenskej zmluvy nedám overiť listinu. Len podpisy.
    Ale keď je to pripojené k tej listine?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    STRELEC Pozri príspevok
    Samozrejme, ale stačí listiny doplniť dodatkom alebo ešte lepšie vymeniť prísl. strany ak nebolo overovanie "so šnúrkami".
    Pri zakladaní SRO, musí byť zakladateľská listina overená, tzn. aj zviazaná trikolórou..... Na ŽL-toch (dotyčný ich už má vydané) je taktiež uvedené "pôvodné" sídlo...... "Iba" dodatok nestačí..... mimochodom, dodatok sa zo zákona vôbec nevyžaduje..... Dobrá rada - neraď niekomu niečo, v čom sa celkom nevyznáš (neorientuješ).....

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    smith Pozri príspevok
    Veď práve, tieto písomnosti sú väčšinou viacstranové, a tie veru sa overujú so "šnúrkou".
    Tiež si zabudol na už vydané ŽL-ty, na ktorých je uvedené "pôvodné" sídlo spoločnosti ???

    hladic je offline (nepripojený) hladic

    hladic
    zalobaba Pozri príspevok
    Možno by som vedela pomôcť, bolo by však lepšie, keby si napísal, odkiaľ si? resp. kde (mesto) by mala spoločnosť mať sídlo? Skús poslať SS.
    To sidlo by malo byt v Bratislave.
    SS sa mi zatial neda pouzivat :-(...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    STRELEC Pozri príspevok
    a) hovoril som o spol. zmluve
    b) prehliadol som, že už má ŽL a IČO
    c) tiež poradím ....... a vlastne sa ani nebudem unúvať, zbytočne by sme sa zaplietli a ctím si etiketu Porady
    Peter, je jedno, či to nazveš zakladateľskou listinou alebo Spoločenskou zmluvou, ale pri zakladaní novej spoločnosti musí byť VŽDY overená, tzn. zviazaná (nezväzujú tuším iba pri overovaní na mestských úradoch, aj to iba niekde....) Tiež si ctím ETIKETU PORADY a taktiež každého jej člena, ktorý radí dobre, fundovane a v tom, v čom je doma. Mávam bielou vlajkou, uraziť som nechcela ani Teba ani nikoho.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    STRELEC Pozri príspevok
    Každý má trocha svojej pravdy. Ty mávaš vlajkou - ja podávam ruku na zmierenie (hoci sme sa ešte našťastie nestihli ani povadiť).
    Spoločenskú zmluvu ja vyhotovím, zohnem ľavý horný roh a dám svoju obyčajnú pečiatočku svojej firmy. Žiadne šnúrky. Tie ani nevlastním
    Dám overiť podpisy a dám na živnoúrad a potom následne na OR.
    V prípade zmeny (napr. predmetu činnosti, živnosti) vymením príslušnú stránku č. 2 zmluvy.
    To je prosím realita! Vlastná! Možno s tou výmenou stránky sice praktická ale nie príliš oficiálna. Ak teda viem, ako to nedávno prebehlo, nemôžem žiaľ súhlasiť s tým, že to bolo ináč. Zatiaľ nemám Alzheimera. Teda - aspoň dúfam.
    O čom sme to hovorili???

    PS: Nedovolím si posudzovať, ale proste realita je realita. Asi VŽDY nie je VŽDY. Overuje sa podpis, nie listina. Vtedy by to muselo byť samozrejme zviazané vrátane prípadných príloh ... atď
    Je jedno, či si robíš alebo nerobíš "rožtek". Pri "výmene" stránok si to tým pádom sám sebe komplikuješ... Pri overovaní podpisov na Spoločenskej zml. Ti notár celú Spoločenskú nezväzuje ? Poraď takého notára....SS

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zalobaba Pozri príspevok
    Tiež si zabudol na už vydané ŽL-ty, na ktorých je uvedené "pôvodné" sídlo spoločnosti ???
    Nezabudol, v tej odpovedi sme riešili overovanie podpisov.
    Konec koncov preto som napísal, že rýchlejšie by bolo založiť novú. A tú so zlou adresou nezapísať do OR, tým pádom nevznikne.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    smith Pozri príspevok
    Nezabudol, v tej odpovedi sme riešili overovanie podpisov.
    Konec koncov preto som napísal, že rýchlejšie by bolo založiť novú. A tú so zlou adresou nezapísať do OR, tým pádom nevznikne.
    Vymazal som svoje príspevky, lebo sčasti boli nepresné, sčasti OK. Nevšimol som si, že ŽL boli vystavené. Už sme aj začali zabiehať do nejakej prebytočnej debaty.

    Ale predsa: Doklady pre živnoúrad sú možno upraviteľné. To sa ale nedá posúdiť, keď ich nevidíme. V texte je ale spomínané, že má pridelené IČO. Čiže už to bolo dávané na OR a spoločnosť je teda zapísaná!!!
    Toto vidím ako rozpor v otázke. Ďalší rozpor: nájomnú zmluvu nemá?! Resp. súhlas k zriadeniu sídla. Veď by nemal schválené sídlo už na živnoúrade. Otázka je divne formulovaná, protirečiaca si.
    Naposledy upravil STRELEC : 30.01.08 at 13:32 Dôvod: PS: oprava chyby - zmena od 01.10.2007.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    STRELEC Pozri príspevok
    Vymazal som svoje príspevky, lebo sčasti boli nepresné, sčasti OK. Nevšimol som si, že ŽL boli vystavené. Už sme aj začali zabiehať do nejakej prebytočnej debaty.

    Ale predsa: Doklady pre živnoúrad sú možno upraviteľné. To sa ale nedá posúdiť, keď ich nevidíme. V texte je ale spomínané, že má pridelené IČO. Čiže už to bolo dávané na OR a spoločnosť je teda zapísaná!!!
    Toto vidím ako rozpor v otázke. Ďalší rozpor: nájomnú zmluvu nemá?! Resp. súhlas k zriadeniu sídla. Veď by nemal schválené sídlo už na živnoúrade. Otázka je divne formulovaná, protirečiaca si.
    Aúúúú - toto už bolelo.....

    Od 01.10.2007 IČO prideľuje ŽÚ a nie OR.....

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    zalobaba Pozri príspevok
    Peter, je jedno, či to nazveš zakladateľskou listinou alebo Spoločenskou zmluvou, ale pri zakladaní novej spoločnosti musí byť VŽDY overená, tzn. zviazaná (nezväzujú tuším iba pri overovaní na mestských úradoch, aj to iba niekde....) Tiež si ctím ETIKETU PORADY a taktiež každého jej člena, ktorý radí dobre, fundovane a v tom, v čom je doma. Mávam bielou vlajkou, uraziť som nechcela ani Teba ani nikoho.
    K citátu :
    a) medzi zakladateľskou listinou a spoločenskou zmluvou sú rozdiely a nie je to jedno na základe akého dokladu spoločnosť vzniká.
    b) zvýraznené, citujem "VŽDY" jednoducho neplatí a hneď si to, hoci len čiastočne, vyvraciaš. Platí to len pri overovaní listiny, nie pri overovaní podpisov.
    c) etiketu si "ctíš" asi len výberovo. Bielou vlajkou si mávaj koľko chceš. Nemáš sa prečo vzdávať, ale Tvoje podpichovanie a "premúdrelosť" mi vadia. Viď predposledná veta, príspevky predtým. Nemienim naďalej Tvoje príspevky vidieť.

    Každý robíme chyby. Svoju som si opravil.
    Urob tak aj Ty a oprav nie drobnú chybu vo svojom príspevku , ktorý prikladám z určitého dôvodu v tlačovej podobe v prílohe. Tvoj príspevok bez opravy môže niekoho neskôr uviesť v omyl. Príspevok znie sice presvedčivo, ale je v rozpore so zákonom. Ja som sa opravil len na základe Tvojho príspevku. Tiež znel presvedčivo. Idem si to ale skontrolovať radšej v zákone.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.