Zavrieť

Porady

Nahlasovacia povinnosť

Ahojte! Chcela by som vedieť kde v MS3 sa dá spraviť výpis tých podnikateľov, ktorým sme za rok 2007 uhradili cez pokladňu sumu vyššiu ako 100 000 SK. Potom ich treba nahlásiť na DÚ. Dnes je posledný termín, poprosím niekoho zdatného, aby som to nemusela robiť ručne doklad po doklade! Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Nemám síce MS3 ale robím to ručne, stručne. Zo všetkých došlých fa si vyselektujem FO a potom už len vytlačím konkrétne úhrady nad 100tis. konkrétnym FO.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Účovníctvo - tlačové zostavy - prehľadové zostavy - Ohlasovacia povinnosť. Pokiaľ máš v adresári pri adrese zaškrtnuté FO a zadaný kód príslušného DÚ - tak to funguje.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Olgica Pozri príspevok
    Nemám síce MS3 ale robím to ručne, stručne. Zo všetkých došlých fa si vyselektujem FO a potom už len vytlačím konkrétne úhrady nad 100tis. konkrétnym FO.
    Nestačí konkrétne úhrady nad 100 tis, ak má 17x6000, tiež sa oznamuje!

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    A kde zistím kod príslušného daň. úradu? A fyzické osoby - ako zistím, okrem s.r.o. asi všetci?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pru Pozri príspevok
    A kde zistím kod príslušného daň. úradu? A fyzické osoby - ako zistím, okrem s.r.o. asi všetci?
    Ak má za SK "1", to sú fyzické osoby.
    Kód a adresy daňových úradov a miestnu príslušnosť podľa obcí prikladám.
    Ak sú PSČ v mestách podľa ulíc nesprávne (v prípade viacerých daňových úradov v jednom meste, je to prevzaté zo stránky DRSR)
    Okrem s.r.o. môžu byť aj iné právnické osoby (napr. a.s.)

    Poznámka: skratky CNV a OVE sú skratky operátorov, ktorí údaje nahrávali do PC

    8alle je offline (nepripojený) 8alle

    8alle
    Rozalka Pozri príspevok
    Ak má za SK "1", to sú fyzické osoby.
    Kód a adresy daňových úradov a miestnu príslušnosť podľa obcí prikladám.
    Ak sú PSČ v mestách podľa ulíc nesprávne (v prípade viacerých daňových úradov v jednom meste, je to prevzaté zo stránky DRSR)
    Okrem s.r.o. môžu byť aj iné právnické osoby (napr. a.s.)

    Poznámka: skratky CNV a OVE sú skratky operátorov, ktorí údaje nahrávali do PC
    Ty sa vôbec nezdáš, kde na to chodíš?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Všetko je na webe. Stačí ísť na www.drsr.sk , vpravo je modré pole a voľba "zistenie miestnej príslušnosti". Zadať meno a adresu ......

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ďakujem veľmi pekne, skúsila som to tam zadať, ale aj tak mi vypíše, že nie sú také fyzické osoby. Ja som to ručne robila, ale skúšam, či mi to neurobí soft, nechce to robiť. Ď

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Takže ešte raz:
    Na karte FO treba zaškrtnúť políčko FO a zadať kód daňového úradu, napr. 685.
    Potom pridáš adresu Daňového úradu, ktorý bude mať na adresnej karte zadaný kód 685 a nezaškrtnuté políčko FO. Ja som to robila v 10.91-ke a fungovalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.