Zavrieť

Porady

Volam sa StanleyIpkiss :-)

Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    StanleyIpkiss Pozri príspevok
    Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
    Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede
    Môžeš byť pokojný . Lekárka vie, prečo to nebrala tragicky. Normál je 120/80. Pod stresom ti vyskočí aj častejšie. Odborníci na Porade by ti mohli o tom rozprávať.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    StanleyIpkiss Pozri príspevok
    Ahojte vsetci, dnes som narazil na tuto stranku, ked som dal do googlu Vysoky krvny tlak...a tak sa aj rovno opytam na vas nazor...
    Vcera som bol u doktorky a namarala mi 130/90 tlak teda vysoky... ale ona to nebrala tak tragicky ako moja mama...Mam 24 rokov...tak podla vas je to velky problem ? Co s tym mam robit ? Dakujem za odpovede
    Ja mám celoživotne nízky tlak a akonáhle vojdem do ordinácie vždy mi namerajú vysoký. Hovorí sa tomu aj choroba bielych plášťov....
    Možno si sa ponáhľal, možno si mal obavy z vyšetrenia...

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Musíš si meranie viac krát zopakovať a pokiaľ bude pretrvávať, potom ho lekárka bude riešiť.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Kedže máš len 24 rokov tak to moc normálne nie je. Asi by bolo dobré skúsiť si merať tlak častejšie či to nebolo len nejaké jednorázové zvýšenie tlaku pod stresom alebo niečo podobné. Pokiaľ to bude dlhodobejšie tak sa pýtaj na komplexnejšie vyšetrenie. Príčin môže byť niekoľko.

    Tiež som v tvojom veku začala mať vysoký tlak a prešla som všetkými možnými vyšetrenia, kde zistili že som zdravá ako rybička Ale kedže sa mi v tom období začala zväčšovať štítna žľaza tak to pripisovali tomu. Odvtedy beriem tabletky na tlak a chodím každé tri mesiace na interné vyšetrenie či sa niečo nezmenilo.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Naozaj záleží či si bol v kľude alebo išiel po schodoch a pod.
    Niekedy stačí, že je človek celkovo v strese, nemusí to byť len od pocitu, že ideš k lekárovi. Ten tlak vôbec nie je tragický. Určite sa netreba teraz sledovať či ti nie je zle a kúpiť si tlakomer. Mala ti spraviť ešte kontrolné meranie asi po cca15 min a bolo by to objektívnejšie.
    Pre svoj vlastný kľud ste sa s lekárkou mali dohodnúť na termíne kontrolného zmerania.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Objektívne sa zistí vysoký tlak pri 24 hod. meraní tzv. Holterom. Je to síce príšerných 24 hodín /meria každých 15 min. aj v noci/, ale sa mi aspoň vtedy nepotvrdil.

    Volam sa StanleyIpkiss :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.