Zavrieť

Porady

aky notebook je dobry

Dobrý deň

Chcem sa len poradiť, resp. či by mi vedel niekto poradiť, ktorý notebook je dobrý. V blízkej budúcnosti by som si chcela nejaký zabežpečiť. A ešte by som chcela poradiť na čo sa mam pri jeho výbere zamerať a na čo si dať pozor. A hlavne aby tomu zodpovedala cena.
Ďakujem
Usporiadat
repero repero

repero je offline (nepripojený) repero

Na presnejsiu odpoved je v otazke malo informacii - akoby sa niekto pytal: ake auto si mam kupit? Nuz odpoved by bola asi podla toho, ci v nom chce vozit ludi alebo naklady, kolko ludi pripadne kolko a akeho nakladu... Podla toho vyjde urcite osobne, nakladne auto, cisterna, miesacka...

Ale k tomu notebooku. S ohladom na buducnost by som standardne odporucal dualny procesor, 2 GB RAM, disk min. 80 GB, DVD RW, repro, mikrofon, LAN ako zaklad. Dobre je tam mat aj webkameru. Toto sa da kupit do 20 tis. Sk.
Je dobre sa spytat, ci je certifikovany pre Windows Vista - o par rokov bude bezny;-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Ďakujem za info.
Ja som dostala odporučanie, že si mam notebook kupovať bez Windowsu. Ale teraz sa asi pozriem aj po nejakom čo bude mať program. Ja som to sem preto pridala pretože sa neviem rozhodnuť aky notebook si mam kupiť je ich dostatok a ja uplny laik sa v tom dosť dobre nevyznam.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som zháňala NB tento týždeň, mala som 7 ponúk na NB, ktoré by mi vyhovovali, avšak "múdre hlavy" mi poradili tento, tak som dala na nich a objednala som si ho.

ASUS F3KE 15.4C/TK55/DVDRW/160G5/1G/WL/BT/V/XPV

Model ASUS F3KE (nástupca F3TC)
procesor: AMD® AthlonTM 64 x2 Dual Core TK55, 1.8 GHz, 2 x 256 KB L2 cache
operačný systém: Microsoft® Windows® XP Professional CZ (inštalácia u dodávateľa)
displej: 15.4" WXGA (1280x800) ColorShine (lesklý)
chipset: AMD M690G
systémová pamäť: 1x1024MB DDRII 667
pevný disk 160GB SATA, otáčky 5400rpm
optická mechanika DVD Super Multi DoubleLayer
sieťová karta WLAN 802.11 b/g + LAN 10/1000, modem 56kb/s, Bluetooth module v2.0+EDR
grafika: ATI X2300 128MB (512MB HyperMemory)
ukazovacie zariadenie: TouchPad
rozhranie: 1x VGA , 1x sluchátka /S/PDIF, 1x mikrofón, 1x RJ-45, 1xRJ-11, čítačka kariet 8v1 (MMC/ SD/ Mini-SD/ Memory Stick/ XD/ MS Pro/ MS-Duo/ MS-Pro-Duo), 4xUSB 2.0, FireWire, DVI-D , TV out (S-video), CMOS kamera 1.3M, ExpressCard slot
zvláštna výbava: brašňa + myš
šasi: plast
váha: 2.75Kg
rozmery: 365 x 269.5 x 28-40.5 mm
výdrž na batériu: až 3 hodiny (6 článková batéria 4800mAh)
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Ahoj
Ďakujem za tvoj typ. Ja mám zatial vybratý tento:

[hore]ASUS F3E 15.4C/T5450/DVDRW/250G5/2G/WL/BT/F/V/noOS


Model ASUS F3E
procesor Intel® Core™2 Duo T5450 (1.66GHz, 2MB, FSB 667MHz)
operační systém: bez OS
dislej: 15.4" WXGA (1280x800) ColorShine (lesklý)
paměť: 2048MB (2x1024) MB DDRII 667
chipset: Intel® GM965 Express
pevný disk: 250GB SATA, otáčky 5400rpm
optická mechanika DVD Super Multi DoubleLayer
síťová karta WiFi 802.11a/b/g, LAN 10/1000, BlueTooth v2, modem 56kb/s
grafika: sdílená Intel® GM965 (GMA X3000)
ukazovací zařízení: TouchPad
rozhraní: 1x sluchátka/S/PDIF, 1xmikrofon, 1x TV-Out (S-video), 1x VGA, 1x RJ-45, 1xRJ-11, čtečka karet 8v1 (MMC/ SD/ Mini-SD /XD/Memory Stick/ MS Pro/ MS-Duo/MS-Pro-Duo), 4x USB 2.0, FireWire, CMOS kamera 1.3M, ExpressCard slot
zabezpečení: čtečka otisku prstu
zvláštní výbava: brašna+myš
šasi: plast
váha: 2.95Kg
rozměry: 365 x 269.5 x 28-40.5 mm
výdrž na baterie: až 3 hodiny (6ti článková baterie 4800mAh).

Len neviem či je dobrý. Má len jednu nevýhodu a to je tá že je bez Windowsu a cena je zhruba 26 000Sk.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
preboha Asus niééééééééééééé
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

a preco nie asusy? Ja som pocula a co som sa aj pytala tak ze tie su dobre....Ak sa smiem spytat co je na nich zlé.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
magda26 Pozri príspevok
a preco nie asusy? Ja som pocula a co som sa aj pytala tak ze tie su dobre....Ak sa smiem spytat co je na nich zlé.
ja som podedila asus po dcére, kúpila si nový a nedá sa to porovnať..., ja tomu moc nerozumiem, ale jej frajer sa tomu venuje a poradil jej,tak sem hodím ten jej, pokukaj si na nete potom. o chvíľu.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ja som ten frajer o prispevok vyssie

notebook spominany je HP 6715s
konkretnu konfiguraciu na poziadanie dopisem

ale suhlasim s prvym prispevkom ze ste poskytli malo informacii... napr naco ma notebook sluzit ako casto bude pouzivany ... atd
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
sway Pozri príspevok
preboha Asus niééééééééééééé
Aj mňa by zaujímalo prečo ASUS niéééééééé ???

Lebo ja mám 2 ..... jeden má 4 roky a šlape jak hodiny a druhý má pol roka a detto s ním nie je problém. Okrem toho mám ASUS aj PDA, aj router aj LCD a ešte som nemal problém.
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

ten notebook budem prevazne vyuzivat na kancelarsku pracu.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

asus nie pretoze sa neskutocne prehrievaly stare typy a novym odchadzaju plasty... skripe to a praska
napriklad

+ mozme navrch pridat Asus Wifi magic ... atd atd je to jednoducho lacnejsia znacka ktora je lacnejsia kvoli kvalite
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

kancelarsku iba vnutri? alebo bude aj prenosny?

a aku kancelarsku pracu? Word excel alebo nieco viac?

konkretizujte dakujem
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Moja práca na pc je prevažne vo worde, potom používam aj excel a robím občas aj prezentácie.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

tak to si si nahodila zbytocne vykonny notebook :-)

na internet word a excel ti bude stacit ovela slabsi (a powerpoint samozrejme)

ak tam budes ovsem nahadzovat Xp a nie Visty

Vecer poslem nejaky link na nieco cenovo priaznivejsie na rozumne pracovne nasadenie


pripajam hned kedze mi nieco padlo do oka
HP Compaq 6720s T2370/1G/120/DVD+RW/W/B/Dos
Naposledy upravil Katabaticky : 31.01.08 at 19:56 Dôvod: Nieco mi padlo do oka :D
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
magda26 Pozri príspevok
ten notebook budem prevazne vyuzivat na kancelarsku pracu.
Na to nepotrebuješ výkonné žihadlo ..... na to stačí aj Celeron.

Napr. toto: NOTEBOOK ASUS X50RL-AP115H 15.4C540 512M 80G XPHSK za 18.200,- Sk.

Ale samozrejme, rovnako na kancelársku prácu môžeš použiť aj NB za 30.000,- ...... rýchlejšie sa ti naštartuje a rýchlejšie sa ti budú prepočítavať zložité vzorce a výpočty v Exceli.

A mimochodom, nezabúdaj, že k cene treba pripočítať aj MS Office (ak teda nie si zvyknutá používať Open Office) - cena OEM verzie začína pri 1.800,- Sk pre študentov a domácnosti - firmy zaplatia od 5.400,- Sk.
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Ja som si preto vybrala ten notebook aby mi dlhšie vydržal. Som rada, že som tu našla ludí, ktorý vedia v tomto poradiť nám laikom.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

ved prave ak chces nieco co vydrzi nechod do podradnejsich znaciek ako asus acer a spol...


HP mas kvalitu za rozumnu cenu :-)
a to co som podhodil ja je cenovo okolo 19
co neni zle a je v tom navyse dvojjadro nie celron

tie su v notebookoch neefektivne prilis zeru na svoj vykon
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

A ak sa smiem spýtař čo je na asusoch zlé. Viem že acery sa dosť kazia. Ale ja som som počula že asusy su dobré. V minulosti som tiež rozmýšľala nad HP ale tie boli dosť drahé, preto som teraz pozerala asus pretože sa je za dosť slušnú cenu. A ked za niečo zaplatím tak chcem aby to aj dobre fungovalo a aby to aj vydržalo.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

len to hp mas za porovnatelnu cenu vyssi vykon a stabilnejsiu znacku

a asusy som komentoval vyssie ;-)
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Katabaticky Pozri príspevok
len to hp mas za porovnatelnu cenu vyssi vykon a stabilnejsiu znacku

a asusy som komentoval vyssie ;-)
A co hovoris na Toshiba notebooky? Cena okolo 22000.- Dik.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať