Zavrieť

Porady

Pohodlnosť, lenivosť...a či čo.......

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vytiahla som časť z jednoho príspevku, nick neuvádzam, nie je dôležitý , (napokon tých nickov by bolo na nie jednu A4-ku):

"Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené"

Je mi ľuto, veľmi ľúto, keď poraďák s takmer ročnou (staršie nevynímajúc)registráciou si nedá námahu prečítať celú tému. Tému našiel (kvitujem), ale prečítať ju celú je asi otrava. Sme tu poraďácky služobne postarší, starší, novší a mláďatá - tým posledným sú začiatky v orientácii iste najťažšie. Občas nás nahnevá, že urobia preklep v zaradení svojej otázky alebo sú nedočkaví, alebo nás pošlú ku všetkým čertom, ak nie sme promptní v pomoci (a to aj hlboko po polnoci niekedy súúúúúri). Mláďatá s čarovným slovkom "ďakujem" a postupným zorientovaním sa beriem - vitajte a príde iste čas, kedy vy po môžete na oplátku tým, ktorí túto nepopierateľne zázračnú stránku ešte len nájdu . Beriem aj mláďatá, ktoré sme nechtiac odprechádzali v prvej chvíli, pretože sme toho mali na starosti akurátne veľa a termíny nám tiež horeli ( rada či hľadanie linku by nás obralo o vzácny čas) , odpustili nám ,nezanevreli na nás len preto, že ich smerujeme na návod na použitie Porady, na spôsob vyhľadávania, atp. Čo mi je ľuto? Že tie "nie mláďatá" si nedajú námahu prečítať tému , ktorá ich zaujíma, od začiatku a napíšu hore citované ( o vypočítavých , lenivých nováčikoch ,používajúcich slová: všade som hľadal, nič som nenašiel, som písala inde, teraz to nie je o nich) . Je mi naozaj ľúto, ak sa niekto vyjadrí v tom zmysle, že to asi niekde aj je v tejto téme, ale....tak do prkýnka, tému si prečítam, ak ju ku svojej práci (a asi aj ku svojmu živobytiu) potrebujem. Šupnúť otázku ktorá bola v danej téme niekoľkokrát zodpovedne ozrejmená a o-§§§-vaná ešte aj s prílohami prilepenými, obsahujúcimi vyjadrenie z daňového riaditeľtsva - takéto šupnutie otázky poraďákom "služobne starším" je zrejme iba prejavom lenovosti čítať tému, pre neho dôležitú. Možno


P.S.: vybublala som sa, tak vyšlo
Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja neviem, ale naozaj by sa malo s tým niečo robiť. Richard by mal niečo vymyslieť, lebo za pár mesiacov tu bude totálny chaos. Ja sa tiež snažím nezakladať novú tému a hľadám a hľadám, lebo tie účtovné prípady sa donekonečna opakujú. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém. Niečo by samalo s tým robiť. A dnes akoby sa vrece roztrhlo s opakujúcimi sa príspevkami.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nájdu sa aj takí , aj onakí..ale zase nie každý rozumie zákonu, resp.nevie ako si to ,čo čítal má vysvetliť.
Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo kým v jednom zákone celkom rozumiem o čom sa píše, tak daňový zákon je pre mňa ako španielska dedina v niektorých pasážach. Keď ma začne v texte odkazovať na nejaký iný odsek a iné písmeno a veta je dlhá ako týždeň pred výplatou a kým sa dočítam ku koncu, nepamätám, čo bolo na začiatku a už tobôž nie , čo bolo tam, kde ma odkazovalo, tak som bezradná....
Takže neodsudzujte hneď každého, kto sa pre istotu pýta a možno niekedy potrebuje svoj problém rýchlo vyriešiť a nemá vážne čas na to, aby prečítal všetko, čo mu vyhľadávač nájde. Tém býva veľmi veľa, niektoré majú nekonečne veľa príspevkov a skutočne niekedy nie je čas na prečítanie všetkého.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zuhl Pozri príspevok
. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém..

musím občas aj ja....v niekoľkých témach desiatky príspevkov prelúskať, kým sa dopátram .....prečo by sa mali iba služobne starší poraďáci týrať hľadaním a služobne mladší nie ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
Ja neviem, ale naozaj by sa malo s tým niečo robiť. Richard by mal niečo vymyslieť, lebo za pár mesiacov tu bude totálny chaos. Ja sa tiež snažím nezakladať novú tému a hľadám a hľadám, lebo tie účtovné prípady sa donekonečna opakujú. Ale trochu chápem aj tých nováčikov, lebo povedzme že, potrebujú okamžite vyriešiť nejaký problém a dajú si to do vyhľadávača a zrazu objavia ten problém čo potrebujú a hops, musia prečítať 80 príspevkov a možno 76 rieši ich problém. Niečo by samalo s tým robiť. A dnes akoby sa vrece roztrhlo s opakujúcimi sa príspevkami.
Sú tu aj služobne starší poradáci, ktorý nevedia inak predstaviť zaradenie otázky, len ako založenie novej témy. Čo nechápem, a rozčuluje ma to.
Chaos nie len bude, ale už aj je. Bohu žiaľ.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.
Menovať nebudem, nech si spytuje svoje svedomie každý člen, ktorý sa cití dotknutý mojou poznámkou.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Na margo nováčikov a "nemám čas","všade som hľadal" : hľadala som cez Google skupinu výrazov, a odkázalo ma na "Porada, archív" - našla som presné znenie problému s riešením ako na striebornej tácke. Vôbec som sa neprihlásila na Poradu, len som si anonymne našla riešenie. Lebo som chcela??? Vďaka všetkým poraďákom za ich rady, prehľadné spracovanie problematiky, i citácie zákonov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nájdu sa aj takí , aj onakí..ale zase nie každý rozumie zákonu, resp.nevie ako si to ,čo čítal má vysvetliť.
Píšem to z vlastnej skúsenosti, lebo kým v jednom zákone celkom rozumiem o čom sa píše, tak daňový zákon je pre mňa ako španielska dedina v niektorých pasážach. Keď ma začne v texte odkazovať na nejaký iný odsek a iné písmeno a veta je dlhá ako týždeň pred výplatou a kým sa dočítam ku koncu, nepamätám, čo bolo na začiatku a už tobôž nie , čo bolo tam, kde ma odkazovalo, tak som bezradná....
Takže neodsudzujte hneď každého, kto sa pre istotu pýta a možno niekedy potrebuje svoj problém rýchlo vyriešiť a nemá vážne čas na to, aby prečítal všetko, čo mu vyhľadávač nájde. Tém býva veľmi veľa, niektoré majú nekonečne veľa príspevkov a skutočne niekedy nie je čas na prečítanie všetkého.
Toto by mi vôbec nevadilo - čítať zákon nie je jednoduché. Ak by bolo v zadaní otázky aj - nerozumiem § xy .... tak viem, že si dal pýtajúci sa účtovník námahu zákon si pozrieť. To, že odpovedáme znením §§ - za to treba poďakovať - navigačné služby pri čítaní zákonov sú na nezaplatenie. Nemôžu sa účtovníci spoliehať na to, že pár jednotlivcov sa v zákonoch vyzná a nech mi to povedia. Prečo by sme to robili ??? Však to je podporovanie tých, ktorí nám , účtovníkom, iba kazia povesť a ceny svojou neschopnosťou a nekonečnou drzosťou.
Čo je to za výhovorku - nemám čas ? A ja mám ? Na štúdium, na odpovede ....
Keď som chcela pomôcť tej úprimnej osôbke z pripojeného linku , musela som zdvihnúť zadok, ísť do archívu pohľadať staré znenie zákona, nalistovať, napísať .... a čo môj čas ? Keď za začneme všetci vyhovárať na čas, tak je po Porade !
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
zuhl Pozri príspevok
No normálne som sa zľakla a išla som sa pozrieť aké témy som založila. Ale dúfam, že je to v norme a mňa sa netýkala tá tvoja poznámka, veď poslednú tému som mala v apríli 2007.
No tak, teraz som sa aj ja zľakla. Mnohokrát hľadám veľmi dlho a teraz, dodatočne už len dúfam, že som dobre zaradila svoje otázky.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Mňa najviac mrzí, že aj napriek tomu, že som už dlhšie na porade (cez dva roky) a dennodenne sledujem poradu, na niektoré moje otázky nebolo ani doteraz zodpovedané. A to som si chcela len potvrdiť moje znalosti, výpočty ... Ale nikoho za to neobviňujem a neodsudzujem za to poradu. Niektorí by to určite urobili a aj robia. Ale ja si poradu vážim a pomáha mi každý deň. Prajem ešte veľa síl do konca marca!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Johanka Pozri príspevok
Keď som chcela pomôcť tej úprimnej osôbke z pripojeného linku , musela som zdvihnúť zadok, ísť do archívu pohľadať staré znenie zákona, nalistovať, napísať .... a čo môj čas ? Keď za začneme všetci vyhovárať na čas, tak je po Porade !
Nabudúce kľudne ostaň sedieť, na stránke http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm sa dá zvoliť k akému dátumu sa zákon hľadá a zobrazí sa v tom znení ako vtedy platil
michelle84 Pozri príspevok
Mňa najviac mrzí, že aj napriek tomu, že som už dlhšie na porade (cez dva roky) a dennodenne sledujem poradu, na niektoré moje otázky nebolo ani doteraz zodpovedané. A to som si chcela len potvrdiť moje znalosti, výpočty ... Ale nikoho za to neobviňujem a neodsudzujem za to poradu. Niektorí by to určite urobili a aj robia. Ale ja si poradu vážim a pomáha mi každý deň. Prajem ešte veľa síl do konca marca!
Ani nemôžu odsudzovať, nie je nikoho povinnosťou niečo kontrolovať a prepočítavať za druhého, iba občas niektorí členovia okomentujú všetko.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahoj Michelle, prosím ťa nič v zom, ale PORAĎÁCI vždy poradia a to, že niekedy prehliadnú nejaké otázky, prosím ťa nemaj im to zazle.Však keby mali odpovedať na každú jednu otázku, tak by tu na porade nič iné nerobili, len celé dni a aj v noci by len odpovedali a odpovedali. Aj oni majú svoju robotu a potom kedy by to stíhali. a myslím si, že v tých témach by si si určite našla odpoveď /a určite si aj našla/ aj bez toho, keby si nebola položila tie otázky.
prepáč ozaj som ťa nechcela uraziť
Naposledy upravil Barbara : 05.03.08 at 07:01 Dôvod: chyba
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Barbara Pozri príspevok
ahoj Michelle, prosím ťa nič v zom, ale PORAĎÁCI vždy poradia a to, že niekedy prehliadnú nejaké otázky, prosím ťa nemaj im to zazle.Však keby mali odpovedať na každú jednu otázku, tak by tu na porade nič iné nerobili, len celé dni a aj v noci by len odpovedali a odpovedali. Aj oni majú svoju robotu a potom kedy by to stíhali. a myslím si, že v tých témach by si si určite našla odpoveď /a určite si aj našla/ aj bez toho, keby si nebola položila tie otázky.
prepáč ozaj som ťa nechcela uraziť
Ja som nechcela na nikoho útočiť, len som práveže skonštatovala, že aj napriek tomu, že mi nebolo vždy "poradené", nikoho som neosočovala. A ak si všimneš, aj za mojimi otázkami sú už ďalšie príspevky a na tie bolo odpovedané. Ja to nechcem rozmazávať, len niektorí, ktorým sa neodpovie, tak hneď útočia a nepekne sa vyjadrujú o porade. Mne sa to nepáči, ako niektorí znehodnocujú poradu. A napriek tomu, že mne tiež nebolo vždy poradené, keď som potrebovala, nikdy som na nikoho neútočila a neohovárala poradu. Viem, že nie som jediná na porade a hlavne som jedna z vás.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
SOM TU RADA,
teší ma ak moja rada niekomu pomôže, naopak ak ja niečo potrebujem - veru hľadám do nevidím,
veru je ale niekedy aj ťažké emocionálne sa nezainteresovať ....
ako napr. aj ja ďakujem za upozornenie richardovi , učím sa
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

bepo Pozri príspevok
Nabudúce kľudne ostaň sedieť, na stránke http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm sa dá zvoliť k akému dátumu sa zákon hľadá a zobrazí sa v tom znení ako vtedy platil

.
Pošlem link osôbke, ktorej som to hľadala , lebo ona nemala čas .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Johanka Pozri príspevok
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html


bez komentára....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Johanka Pozri príspevok
A na toto čo povedať ?
http://www.porada.sk/668014-post12.html

ako sa to hovorí ? Za dobrotu na žobrotu......
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hmmm, takto to je http://www.porada.sk/668059-post14.html
denne sa mi to na Porade potvrdzuje a je mi z toho strašne smutno
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať