Zavrieť

Porady

asfaltove skvrny

Dobry den,

na betonovej podlahe sme mali naliaty asfalt, ktory sme odstranili nahriatim a zoskrabanim. Avsak stale tam ostala vrstvicka, ktora je jednak nepekna a jednak sa to pri chodzi trochu lepi na obuv. Chcel by som sa informovat, ci neviete neaky postup ako sa toho zbavit - kupit do vrtacky drotenny kotuc a vybrusit to, alebo je na to neaka chemia - rozpustadlo asfaltu co by to neako vyzralo? alebo ...

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Asfalt by mal ísť dole benzínom ale je to pri väčšom množstve dosť nebezpečné, vzniká výbušná koncentrácia so vzduchom, tereba riadne vetrať, nepoužívať otvorený oheň, nešťukať vypínačmi a pod.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Alebo skúste tetrachlór, ten nie je taký nebezpečný. Najlepšie by bolo na to položiť dlažbu (či dáku gumu, PVC), len nemám vyskúšané, ako by chytalo stavebné lepidlo na tie zbytky asfaltu.

    spak je offline (nepripojený) spak

    spak
    myslim ze WURTH ma v ponuke odstranovac asfaltu, no ja som ho skusal len na aute a fungovalo to dokonale.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Na auto stačí WD - olej v spreji... možno by pomohol aj na škvrnu na zemi...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    slavonav Pozri príspevok
    Dobry den,

    na betonovej podlahe sme mali naliaty asfalt, ktory sme odstranili nahriatim a zoskrabanim. Avsak stale tam ostala vrstvicka, ktora je jednak nepekna a jednak sa to pri chodzi trochu lepi na obuv. Chcel by som sa informovat, ci neviete neaky postup ako sa toho zbavit - kupit do vrtacky drotenny kotuc a vybrusit to, alebo je na to neaka chemia - rozpustadlo asfaltu co by to neako vyzralo? alebo ...

    Dakujem

    Maslom. A potom umyť. ( a to si nerobím srandu)

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    JankaO Pozri príspevok
    Maslom. A potom umyť. ( a to si nerobím srandu)
    WD je náhrada masla. Janka ponúka naj... riešenie

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    takze zatial som to skusal, nalial som nato riedidlo, trochu to povolilo a potom som to s drotennym kotucom na karbobruske docista vybrusil ... skusim este nieco ine - benzin, prip. nieco ine co rozoziera.

    s maslom ??? keby mi to niekdo povie ho ako prve vysmejem ale ... vazne sa to da maslom odstranit? a aky by mal byt technologicky postup bo si to absolutne neviem predstavit ... natret ten flak maslom a potom to iba umyjem? to sa mi nezda ... alebo to natret, nahriat a to maslo to neako vsiakne??? fakt si to neviem predstavit a ake maslo by to malo byt ... maslo, masielko, alebo alebo tie rastlinne tuky???

    Dakujem.

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    co som este nasiel na internete ...

    "najprv vrstvu asfaltu opatrne oškrabeme nahriatym nožom. Potom škvrnu zmäkčíme tukom (maslom, bravčovou masťou, vazelínou alebo olejom) a dočistíme trichlórom, benzeolom alebo sírouhlíkom na hrubšom pijavom papieri, ktorý niekoľkokrát počas čistenia vymeníme. Čistiaci prostriedok na škvrnu nanášame handričkou a znečistenie vytierame.
    Zo syntetických látok môžeme asfaltové škvrny vyčistiť benzínom."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.