Zavrieť

Porady

hospodarsky vysledok rozdielny v suvahe a vo vypocitanej dani z príjmov

v suvahe a vo vykaze ziskov a strat sa hospodarsky vysledok rovna ale vo vypocte dani z prijmov sa mi k tej sume priratala suma ktora sa rovna dani z úrokov z bezneho úctu. /co mam zauctovane v banke na 341 221 a internym dokladom priznane na 591 341/ co s tým? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pipinek Pozri príspevok
    v suvahe a vo vykaze ziskov a strat sa hospodarsky vysledok rovna ale vo vypocte dani z prijmov sa mi k tej sume priratala suma ktora sa rovna dani z úrokov z bezneho úctu. /co mam zauctovane v banke na 341 221 a internym dokladom priznane na 591 341/ co s tým? Dakujem
    Hosp. vysledok nie je totožný s daňovým základom z DP. Do riadku 100 v DP treba uviesť hosp.vysledok bez dani z príjmov, resp. zrazených dani z urokov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Súvaha a Výkaz ziskov a strát sa vypĺňajú po zdanení ... alebo nerozumiem otázke

    pipinek je offline (nepripojený) pipinek

    pipinek
    Myslela som tym to, ze nerozumiem tomu, preco ked si v programe Pohoda dam vypocitat dan z príjmu ako podklady pre vyplnenie tlaciva na Dzp preco tu dan z bez.úctu mam v tom vysledku pripocitanu a v riadku 100 dan neuvadzam, preco sa mi tato dan v tych podkladoch neodrata?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pipinek Pozri príspevok
    Myslela som tym to, ze nerozumiem tomu, preco ked si v programe Pohoda dam vypocitat dan z príjmu ako podklady pre vyplnenie tlaciva na Dzp preco tu dan z bez.úctu mam v tom vysledku pripocitanu a v riadku 100 dan neuvadzam, preco sa mi tato dan v tych podkladoch neodrata?
    A program ti vie rozlíšiť, že ktoré nákladové účty sú z hľadiska daňového neuznané? Alebo má ti ráť daň tak, že účty triedy 6xx - účty triedy 5xx = zisk a z toho daň? Nie je to celkom správny postup, práve preto, že program do nákladov ti zaráta aj účet 591.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    pipinek Pozri príspevok
    Myslela som tym to, ze nerozumiem tomu, preco ked si v programe Pohoda dam vypocitat dan z príjmu ako podklady pre vyplnenie tlaciva na Dzp preco tu dan z bez.úctu mam v tom vysledku pripocitanu a v riadku 100 dan neuvadzam, preco sa mi tato dan v tych podkladoch neodrata?
    Ako bolo spomenuté nižšie, keď si chceš zistiť v Pohode daň z príjmu, ešte nemáš mať nahodenú daň 591/341, ale tie zrazené dane, ktoré ti zrazila pravdepodobne banka z prijatých úrokov a máš ich na niektorom účte 341 (lebo si v priebehu roka účtoval 341/221), tak túto musíš ešte preniesť-ručne zapísať v tej tabuľke - Daň z príjmov PO v PÚ Zaplatené zálohy.

    Túto daň vieš zistiť takto na 100% len vtedy, ak máš ale podrobne rozčlenené nákladové účty, kt. sú aj z daňového hľadiska uznané. t.j. vo väčšine prípadov je z účtovníctva zrejmý len účtovný HV, ale sa nerovná daňovému, nakoľko práve v daň priznaní ho upravuješ podľa platného Daňového zákona.

    Takže zo SW zistíš účtovný hospodársky výsledok a ten následne v daň . priznaní upravuješ.

    Až po vyplnení Daňového priznanie a jeho úprave zistíš skutočnú daň a túto zaúčtuješ.
    T.j. je treba si vytlačiť výkazy zo SW aj pred zdanením aj po zdanení.

    hospodarsky vysledok rozdielny v suvahe a vo vypocitanej dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.