Zavrieť

Porady

Zas a znova interné smernice

Pekný deň
O interných smerniciach som sa tu toho dočítala dosť, ale nikde som nenašla aké musím viesť smernice. Iba tie ktoré sa ma týkajú? Alebo všetky? Alebo ako to vlastné je?
Musím mať napríklad v smernici napísané ako budeme dávať odmeny keď je to všetko napísané v pracovnej zmluve a zamestnanec mi to vlastne podpísal , keď nastúpil u nás. Tak načo to písať ešte raz?
Áno ja viem, že niektoré smernice sú potrebné (napríklad o cestovných náhradách aby nedošlo zo strany zamestnancov k nedorozumeniu takéto veci sa v pracovnej zmluve nespomínajú )
Ale musím viesť naozaj všetky? na jednej stránke tu na porade som ich našla nespočetné množstvo. Niekde sa aj spomína zákon ktorý prikazuje tieto smernice viesť.
S pozdravom -b-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Interné smernice slúžia v účtovnej jednotke najmä k spresneniu podmienok v prípade, keď zákon nerieši účtovanie hospodárskej operácie taxatívne, ale normatívne a dáva možnosť istej voľby. napr. cestovné náhrady, odisy a pod. Potreba druhu internej smernice vychádza z potrieb účtovnej jednotky. Nebudeš tvoriť IS k príchovkom zvierat, ak neúčtuješ zvieratá.

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    karol x Pozri príspevok
    emrnice by zaujímali aj mňa.
    mimochodom, aký zákon máš na mysli?
    liba 2, krásny preklep

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Interné smernice nemajú nikde predpísanú formu, v podstate si ich každá spoločnosť vyrába na svoju mieru. Ak napríklad máš zamestnancov a dávaš im príspevky zo SF nad rámec ...malo by to byť v smerniciach zachytené, takisto by tam malo byť písané o posudzovaní majetku, účtovaní na analytických účtoch, zložení spoločnosti, tvorbe opravných položiek, hmotnej zodpovednosti a veľa iného, čo sa priamo odráža v jednotlivej firme.

    skús pozrieť aj
    http://www.porada.sk/attachment.php?...7&d=1114670190
    Naposledy upravil plavčík : 12.02.08 at 13:12

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Interné smernice vo firme sú ako zákony v štáte. Ich potrebu musí zvážiť každý vedúci pracovník. Ak sú interné smernice iba kópie smerníc z iných organizácií a nie sú šité na mieru a potreby firmy, sú iba na príťaž, lebo sa nedajú dobre realizovať. Ak sú IS príliš jednoduché a krátke, nie vždy môžu splniť svoje poslanie, často sú totiž neúplné. Čo sa týka mzdových podmienok, je pravdou že ich má zamestnanec dohodnuté v pracovnej zmluve. Ale z čoho vychádzala táto zmluva? Nemožno tu podceniť riziko domienky diskriminácie resp. nerovnakého zaobchádzania so všetkými zamestnancami. Je to skrátka zložité. Ale radšej o jednu smernicu viac ako by mala chýbať. A potom už naši predkovia sa držali zásady " písemko nepustí"

    Zas a znova interné smernice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.