Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane SZČO

Dobrý deň, prosím o radu pri účtovaní nezdaniteľnej čiastky . Partner SZČO si platí životnú poistku . Z poisťovne dostal potvrdenie preukázateľne zaplatené poistné v zdaňovacom období r. 2007 v sume 7 788,00 Sk. Prosím o radu či môžem celú uvedenú sumu dať do nákladov a na akej položke ich treba zúčtovať. Ďakujem Mantot
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetuška je offline (nepripojený) tetuška

    tetuška
    Moja otázka je trošku od témy,ale potrebovala by som poradiť..Starobná dôchodkyňa má príjem z prenájmu za rok 2007 36000,- Sk....Je povinná podať daňové priznanie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tetuška Pozri príspevok
    Moja otázka je trošku od témy,ale potrebovala by som poradiť..Starobná dôchodkyňa má príjem z prenájmu za rok 2007 36000,- Sk....Je povinná podať daňové priznanie?
    Áno nakoľko príjem presiahol 5x životného minima.

    tetuška je offline (nepripojený) tetuška

    tetuška
    Poprosím ešte o jednu radu....Keďže tá starobná dôchodkyňa mala takýto príjem,môžem jej odpočítať od tohto príjmu tých 24900 a z tohto rozdielu môžem uplatniť paušalne výdavky a potom vypočítať daň?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tetuška Pozri príspevok
    Poprosím ešte o jednu radu....Keďže tá starobná dôchodkyňa mala takýto príjem,môžem jej odpočítať od tohto príjmu tých 24900 a z tohto rozdielu môžem uplatniť paušalne výdavky a potom vypočítať daň?
    Áno samozrejme.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    tetuška Pozri príspevok
    Moja otázka je trošku od témy,ale potrebovala by som poradiť..Starobná dôchodkyňa má príjem z prenájmu za rok 2007 36000,- Sk....Je povinná podať daňové priznanie?
    Nemusí...ak nemala iný zdaniteľný príjem.
    Klikni sem, sú tam odkazy na §§: http://www.porada.sk/560405-post6.html

    nezdaniteľná časť základu dane SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.