Zavrieť

Porady

Inštalácia externého disku

Prosím o radu. Kúpil som nový externý disk WD Passport 160GB pripájaný k PC cez USB port.
Po pripojení k notebooku nebol žiadny problém - fungoval O.K.

Po pripojení k môjmu staršiemu PC cez USB 2.0 ho PC nepoznal a jeho ručná inštalácia nebola úspešná.
Konfigurácia počítača : základová doska MSI MS-6712 s chipsetom VIA KT400, procesor AMD Athlon XP 2000+. Operačný systém Win XP + SP1.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fizol je offline (nepripojený) fizol

    fizol
    zivan Pozri príspevok
    Prosím o radu. Kúpil som nový externý disk WD Passport 160GB pripájaný k PC cez USB port.
    Po pripojení k notebooku nebol žiadny problém - fungoval O.K.

    Po pripojení k môjmu staršiemu PC cez USB 2.0 ho PC nepoznal a jeho ručná inštalácia nebola úspešná.
    Konfigurácia počítača : základová doska MSI MS-6712 s chipsetom VIA KT400, procesor AMD Athlon XP 2000+. Operačný systém Win XP + SP1.
    Je možné, že nie je povolené USB2.0 v biose.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zivan Pozri príspevok
    Prosím o radu. Kúpil som nový externý disk WD Passport 160GB pripájaný k PC cez USB port.
    Po pripojení k notebooku nebol žiadny problém - fungoval O.K.

    Po pripojení k môjmu staršiemu PC cez USB 2.0 ho PC nepoznal a jeho ručná inštalácia nebola úspešná.
    Konfigurácia počítača : základová doska MSI MS-6712 s chipsetom VIA KT400, procesor AMD Athlon XP 2000+. Operačný systém Win XP + SP1.
    Neviem, či nebude problém práve v tom, že nemáš nainštalovaný SP2. Daj si tam SP2, ten obsahoval väčšinu driverov a updatov na konektivitu Os Win XP.

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Pre upresnenie :
    Porty USB 2.0 sú zrejme v BIOSE v poriadku, pretože iné periférie pripájané cez USB porty fungujú bez problémov (tlačiareň, pamäťový kľúč, fotoaparát, ...). Štyri porty USB 2.0 mi indikuje napr. aj diagnostický program SiSoft Sandra.
    Mimochodom v návode pre externý disk WD Passport je uvedené, že môže byť dokonca pripájaný aj cez rozhranie USB 1.1, akurát to má vplyv na zníženie prenosovej rýchlosti.

    Vyskúšam teda ešte doinštalovať ten servispack Win XP SP2, počul som však, že už je na svete aj servispack SP3, ktorý má obsahovať kumulatívne záplaty od 08.2004. Nebolo by vhodné prásknuť už rovno tento balík?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zivan Pozri príspevok
    Pre upresnenie :
    Porty USB 2.0 sú zrejme v BIOSE v poriadku, pretože iné periférie pripájané cez USB porty fungujú bez problémov (tlačiareň, pamäťový kľúč, fotoaparát, ...). Štyri porty USB 2.0 mi indikuje napr. aj diagnostický program SiSoft Sandra.
    Mimochodom v návode pre externý disk WD Passport je uvedené, že môže byť dokonca pripájaný aj cez rozhranie USB 1.1, akurát to má vplyv na zníženie prenosovej rýchlosti.

    Vyskúšam teda ešte doinštalovať ten servispack Win XP SP2, počul som však, že už je na svete aj servispack SP3, ktorý má obsahovať kumulatívne záplaty od 08.2004. Nebolo by vhodné prásknuť už rovno tento balík?
    Môžeš ho dať. SP3 má všetky aktualizácie, čo boli vydané doteraz, citácia z Microsoftu:

    "Aktualizácia Office XP Service Pack 3 (SP3) poskytuje najnovšie aktualizácie balíka Microsoft Office XP. Prináša výrazné zdokonalenie zabezpečenia, zvýšenie stability a zlepšenie výkonu. Táto aktualizácia sa vzťahuje na všetky úrovne balíka Office XP. Obsahuje všetky aktualizácie obsiahnuté v aktualizáciách Office XP Service Pack 1 (SP1) a Office XP Service Pack 2 (SP2) a tiež aktualizácie vydané po aktualizácii SP2. "


    a máš ho tu:

    http://www.microsoft.com/downloads/d...1-eb966bcdfb5e

    zivan je offline (nepripojený) zivan

    ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac zivan
    Preinštaloval som včera s pomocou priateľa OS - mám teraz Win XP + SP2.
    Po pripojení do USB portu však počítač pripojený externý disk nepozná.
    Keďže disk je podľa manuálu vhodný pre USB 1.1 aj USB 2.0 neviem prečo ho nemôžem sprevádzkovať ?
    Skúšal som prejsť aj ručne cez "Ovládací panel" a "Pridanie hardvéru", ale neúspešne.
    Neviem čo ďalej - poraďte, prosím.

    fizol je offline (nepripojený) fizol

    fizol
    zivan Pozri príspevok
    Preinštaloval som včera s pomocou priateľa OS - mám teraz Win XP + SP2.
    Po pripojení do USB portu však počítač pripojený externý disk nepozná.
    Keďže disk je podľa manuálu vhodný pre USB 1.1 aj USB 2.0 neviem prečo ho nemôžem sprevádzkovať ?
    Skúšal som prejsť aj ručne cez "Ovládací panel" a "Pridanie hardvéru", ale neúspešne.
    Neviem čo ďalej - poraďte, prosím.
    Odniesť niekomu kto sa v tom vyzná.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Chobot Pozri príspevok
    Môžeš ho dať. SP3 má všetky aktualizácie, čo boli vydané doteraz, citácia z Microsoftu: ....a máš ho tu:
    http://www.microsoft.com/downloads/d...1-eb966bcdfb5e
    ... ten SP3 je pre Office, v príspevkoch sa spominal ale SP3 pre OS WinXP....
    Je ale už i ten, ako RC2. Je to malý exe subor (spustil som ho, ako som zistit modifikoval registre (zatiaľ). Ostatné má prebehnuť cez WindowsUpdate...

    @echo off

    reg delete HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /f 2> NUL

    reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\WindowsUpdate\XPSP3 /v RCPreview /t REG_SZ /d 1c667073-b87f-4f52-a479-98c85711d869 /f

    echo XPSP3 registry key has been set. Please check for updates in Windows Update.


    a to je ten malý súbor (zo stránok Microsoftu...)

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Aky velky mas disk?

    Kedze ta doska vie
    48-bit ove adresovanie bezat by to tam malo s tou 160...

    aku mas verziu biosu?

    s touto by ti to malo ist bez problemou...

    1.9 Update Date 2003-07-29
    Naposledy upravil Katabaticky : 25.02.08 at 02:34 Dôvod: pridanie verzie biosu :)

    Inštalácia externého disku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.