Zavrieť

Porady

Alergia?

Dobry vecer, neviete mi niekto poradit, nastupila som pred dvomi mesiacmi do novej prace a tam vznikol moj problem. Velmi ma svrbia a bolia oci, mam ich zacernenane, opuchnute. Porstupne sa to zhorsuje. Par dni dozadu mi vznikol i kozny ekzem na tvari. Pracujem v kancelarii. Dovtedy som ziadny takyto problem nemala. Pocas vikendu, ked som doma, sa to trosku upravuje. Je to alergia na nieco? Ak ste sa s tym niekto stretli dajte mi vediet, privitam kazdu skusenost. Dakujem.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
o alergénoch v tvojom okolí je ťažko takto na diaľku hovoriť. Určite však odporúčam návštevu imunológa, nakoľko teraz môu robiť testy, ale pri neliečení by sa príznaky mohli naozaj veľmi zhoršovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Ak máte v kancelárii klimatizáciu, tak aj tá vie narobiť všelijaké problémy podobného charakteru.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Klimatizacia je zlo a hlavne necistena pravidelne

Ak mate klimatizaciu moze to byt suvis s prachom pripadne pleznami v nej

Oci sa daju spajat aj s monitorom ak pracujes za PC(a ekzem tvare moze byt momentalne len nahoda)

Alergicka reakcia moze byt aj z cistiacich prostriedkov pouzivanych u vas v praci

Pripadne si alergicka na kolegov ale to nepredpokladajme skor na sefa

PS: skus sa este zamysliet mimo rozmerov zmeny zamestnania a prostredia prace moze to byt len nahoda ze to prislo po zmene... nemzenila si este nejake navyky? alebo hygienicke prostriedky? cistiace prostriedky doma? novy milacik do rodiny? zvieratko niekoho znameho? atd atd
ale po navsteve imunologa ak na nic neprides a je to alergia a on ti povie na co tak sa ti bude hladat lahsie
0 0
Katka19 Katka19

Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

Ahoj Katka3003 nahodou v tvojom okolí teda v kancelárii nepoužívate vonne oleje aj tie vedia narobiť galibu a hlavne na očiach ,tak ako to opisuješ ,dokonca som počula, že oči možu mať reakciu aj na nejakú poruchu obličiek, skus čaje alebo ešte lepšie sú výťažky z biliniek na detoxikáciu obličiek ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Alergia je vysoko pravdepodobná,takže treba ísť k obvodnému a následne k alergologovi.Skoda strácať čas špekulovaním čo to robí,pretože v lete sa veľmi netestuje,takže to stihni ešte na jar.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ahoj,
alergie sú veľmi nepríjemné, mám s nimi dlhoročné skúsenosti, to ako tie prejavy opisuješ že ťa pália prípadne režú oči je jasný príklad alergie, ak nemáš momentálne čas na lekára tak ti určite pomôže Claritine aspoň na nejaký čas. Účinkuje už tak za 10 až 20 minút a uľaví sa Ti. Ale určite to nieje dlhodobá liečba, neodkladaj návštevu alergológa na neurčito. Neliečená alergia môže spôsobiť astmu.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

urcite to neodkladaj, ja sice alergiu liecim, ale tento rok mi alergologicka diagnostikovala aj astmu a to som pravidelne chodila na kontroly, na injekcie...
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ahoj lindusaaa,
ďakujem Ti za súhlas.

Tiež som sa liečila na rôzne tipy alergií. Z toho množstva uvediem napr. púpava a lieska a iné pele a k tomu mi pribudli aj potravinové alergie na jablká, mak, orechy, víno a čokoľvek z čoho ma začnú svrbieť pery musím vylúčiť z jedálnička. Liečiť som sa prestala lebo sa mi to zlepšilo a minulú sezónu som už ani nepocítila alergiu. No pre istotu mám u seba vždy liečik.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

no minulu sezonu som mala aj dobru(myslim leto, na jar boli trochu problemy), ale zatial(klop-klop) sa u mna potravinova alergia neprejavila, len pelova a dufam ze sa to zlepsi...aj ked vysledky stale nie su dobre
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Tak Ti držkám palčeky nech sa ti to zlepší
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Predstavte si, včera som zareagovala na ananás... Doteraz som nikdy nemala problém, aby som na niečo tak zareagovala i keď môj syn trpí alergiami tak na sebe som to nikdy nespozorovala. Už som tohto roku viackrát jedla ananas a nebolo mi nič... Ide o riadny čerstvý ananás nekompotovaný. Mala som dosť prudké pálenie v hrdle a potom mi opuchli mandle v ústach aj v nose a urobili sa mi vyrážky na jazyku. Hneď som si vzala claritine a potom ešte v noci dithiaden. Stále ale citím taky nepríjemný pocit v ústach. No tak všetko je raz po prvýkrát. Už bude len kompótik...
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

No moze sa stat...napr. otec nemoze jablka, ale asi len jeden druh, lebo niekedy mu opuchne hrdlo a niekedy nie(zatial sme nezistili ktory je to druh ) a je pelova sezona tak mozno to s tym ananasom, vyvolalo tu reakciu.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Jara Pozri príspevok
Predstavte si, včera som zareagovala na ananás... Doteraz som nikdy nemala problém, aby som na niečo tak zareagovala i keď môj syn trpí alergiami tak na sebe som to nikdy nespozorovala. Už som tohto roku viackrát jedla ananas a nebolo mi nič... Ide o riadny čerstvý ananás nekompotovaný. Mala som dosť prudké pálenie v hrdle a potom mi opuchli mandle v ústach aj v nose a urobili sa mi vyrážky na jazyku. Hneď som si vzala claritine a potom ešte v noci dithiaden. Stále ale citím taky nepríjemný pocit v ústach. No tak všetko je raz po prvýkrát. Už bude len kompótik...
Daj si veľký pozor. Ja som po takejto reakcii skončila niekoľkokrát v nemocnici na infúziách 3 dni. Človek sa pri tom môže aj zadusiť ak sa niečo rýchlo nespraví.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Počuli ste už niekdy dievčatá o tom, že alergia sa dá vyliečiť? A nie je to pritom ani trochu zložité. Ja som si obidve dcéry z alergie vyliečila v rámci JEDNÉHO MESIACA. Dovtedy sa napchávali Claritinom, ale nemala som ani trochu dobrý pocit z toho, že musia do seba dávať chémiu, ktorá im narobí viac škody ako osohu. Vlastne osoh žiadny.
0 0
Lari Lari

Lari je offline (nepripojený) Lari

Ahoj motylik
ako sa ti to podarilo? Nam len docasne zabrala akupunktura.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

motylik7 Pozri príspevok
Počuli ste už niekdy dievčatá o tom, že alergia sa dá vyliečiť? A nie je to pritom ani trochu zložité. Ja som si obidve dcéry z alergie vyliečila v rámci JEDNÉHO MESIACA. Dovtedy sa napchávali Claritinom, ale nemala som ani trochu dobrý pocit z toho, že musia do seba dávať chémiu, ktorá im narobí viac škody ako osohu. Vlastne osoh žiadny.
Blahoželám,dajte si to patentovať,budete milionar.Doteraz sa totižto nikomu,okrem Vás samozrejme,nepodarilo zasiahnuť do genetickej výbavy človeka.
0 0
Lari Lari

Lari je offline (nepripojený) Lari

BXLmiami, netreba byt hned sarkasticky ............
Pomohlo ti uz nieco z "alternativnej" mediciny? Mne ano, napriek tomu, ze pre nasich "doktorov" mi nic nemalo byt. Ten mesiac je aj pre mna zaujimavy, ale napr. mahzelovi pomohla akupunktura (10 dni) a v tom roku alergiu nemal a nasledujucu, len velmi slabu. A fungovali aj ine veci, ale na ne treba disciplinovanost , co zatial nie je moj pripad, ale urcite aj to pride
0 0
Lari Lari

Lari je offline (nepripojený) Lari

A este jeden pripad - jednej kocke (z Bratislavy) urobili v Indii ockovacie serum proti alergii z vlastnej krvi a ...............babula alergiu nema. Zapadna medicina bohuzial sa castokrat snazi vynajst teplu vodu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Lari Pozri príspevok
BXLmiami, netreba byt hned sarkasticky ............
Pomohlo ti uz nieco z "alternativnej" mediciny? Mne ano, napriek tomu, ze pre nasich "doktorov" mi nic nemalo byt. Ten mesiac je aj pre mna zaujimavy, ale napr. mahzelovi pomohla akupunktura (10 dni) a v tom roku alergiu nemal a nasledujucu, len velmi slabu. A fungovali aj ine veci, ale na ne treba disciplinovanost , co zatial nie je moj pripad, ale urcite aj to pride

Nemyslím, že by v tom bol sarkazmus, je to len suché konštatovanie skutočnosti. Bohužiaľ.
0 0
Lari Lari

Lari je offline (nepripojený) Lari

Ak si precitas prispevok nad tvojim, tak tam som uviedla, ze to nie je skutocnost. Akurat sa to na zapade nerobi. Ved farmacia je vyborny biznis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať