Zavrieť

Porady

zamestnanec versus práca na živnosť

waki waki

waki je offline (nepripojený) waki

začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac
Ahojte, ako by ste vyriesili vodica (strojníka), ktorému viac vyhovuje pracovat na zivnost ako byt zamestnancom. Zatial mame zmluvu o dielo, ale kedze je to pravidelna cinnost, neviem, ci je to ok. Pracuje na nasom stroji. Dakujem za nazory.
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jana.Zakutna Pozri príspevok
K 1.7 som sa bola zaregistrovať. Za siedmy mesiac som si uhradila. A od 23. 7 som sa zamestnala. Bola som sa informovať v soc. poistovni, či mám naďalej platiť, napriek tomu že za mňa platí zamestnávateľ. Pani pri okienku mi povedala že nie.
Môj hrubý prijem zo zamestnania je 16 000sk.
A videla pani pri okienku tvoj výpis z DP k dani z príjmov FO za rok 2007?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

To bolo okienko na vrátnici?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prajem Vam krasny den. velmi surne by som potrebovala pomoc ohladne vzoru tlaciva o dohode medzi podnikatelom a pracovnikom, ktory u neho pracuje na zivnost.
Jedna sa o to, ze pracovnik pracuje v spedicnej firme s autoopravovnou ako pracovnik prijmu, prijima vozidla do opravy, nakupuje dielce, vystavuje faktury a vybavuje korespondenciu.
Pracuje o podnikatela na zivnost a chcel by mat s tym podnikatelom pisomnu dohodu o svojej praci.
Hladala som v googliku vzor takej dohody, no nic som nenasla. velmi pekne prosim o pomoc. Uz neviem, kde by som sa s tym obratila.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím nemá niekto taký nejaký výpočet koľko cca EUR musí mať živnostník viac na hodinu oproti zamestnancovi keď sú v sume zohľadnené odvody, dovolenky, sviatky...? Také porovnanie, koľko navyše na hodinu, aby sa rovnala suma pracovný pomer - živnosť?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím nemá niekto taký nejaký výpočet koľko cca EUR musí mať živnostník viac na hodinu oproti zamestnancovi keď sú v sume zohľadnené odvody, dovolenky, sviatky...? Také porovnanie, koľko navyše na hodinu, aby sa rovnala suma pracovný pomer - živnosť?
Ďakujem
Na preplatenie dovolenky a sviatkov u živnostníkov zabudni.
Pri prechode na živnosť niektorí "zamestnávatelia" preplácajú živnostníkom cenu práce (doterajšia HM+odvody zamestnávatela). Keďže živnostník odvody do SP v prvom roku podnikania neplatí a do ZP len z minima - "ušetrí" (kým nebude chorý - potom zostane bez príjmu).
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

veronikasad Pozri príspevok
Na preplatenie dovolenky a sviatkov u živnostníkov zabudni.
Pri prechode na živnosť niektorí "zamestnávatelia" preplácajú živnostníkom cenu práce (doterajšia HM+odvody zamestnávatela). Keďže živnostník odvody do SP v prvom roku podnikania neplatí a do ZP len z minima - "ušetrí" (kým nebude chorý - potom zostane bez príjmu).
Ďakujem Veronika, to všetko viem, len to som chcela vediet, akú sumu dá zamestnavatel zivnostnikom a aku na pracovny pomer, aby bol na tom rovnako. Takže vlastne cenu práce vydelím hodinami, aby firma vynaložila rovnaké náklady na živnostníka. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať