Zavrieť

Porady

plnenie poisťovne

ahojte vsetci,

chcela by som Vas poziadat, ci by ste mi nevedeli poradit ohladom plnenia poistovne. nie som platcom DPH a pri poist.udalosti (na vine som nebola ja, cize skoda je vyplacana z poistky vinnika-Kooperativa) som sa s poistovnou dohodla na vyplateni nie podla fa za opravu, ale podla kalkulacie. Nielen ze mi poistovna znizila sadzbu za Nh prace, ale ani mi nevyplatila DPH, kedze nie som platca. Z toho vyplyva, ze som nakoniec dostala od poistovne menej, ako som za opravu zaplatila. Otazka: existuje paragraf, na zaklade ktoreho by som si u poistovne narokovala aj DPH na vyplatenie, kedze som znasala ako neplatca celú ciastku opravy, alebo mozem tuto DPH pozadovat od vinnika. Poradte mi uvedene paragrafy.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    timatu Pozri príspevok
    ahojte vsetci,

    chcela by som Vas poziadat, ci by ste mi nevedeli poradit ohladom plnenia poistovne. nie som platcom DPH a pri poist.udalosti (na vine som nebola ja, cize skoda je vyplacana z poistky vinnika-Kooperativa) som sa s poistovnou dohodla na vyplateni nie podla fa za opravu, ale podla kalkulacie. Nielen ze mi poistovna znizila sadzbu za Nh prace, ale ani mi nevyplatila DPH, kedze nie som platca. Z toho vyplyva, ze som nakoniec dostala od poistovne menej, ako som za opravu zaplatila. Otazka: existuje paragraf, na zaklade ktoreho by som si u poistovne narokovala aj DPH na vyplatenie, kedze som znasala ako neplatca celú ciastku opravy, alebo mozem tuto DPH pozadovat od vinnika. Poradte mi uvedene paragrafy.
    Dakujem
    poisťovňa na úhradu škody potrebuje účet ( aby vedeli z akej sumy sa majú odraziť - čo majú zaplatiť). Účet zo servisu obvykle obsahuje DPH. Poisťovňa nie je plátcom DPH. Ak poškodený zaplatil DPH ( súkromná osoba) dostane úhradu s DPH. Ak účet zaplatila firma, ktorá si odrátala DPH na vstupe, poisťovňa zaplatí účet bez DPH.
    Ak klient nedoručí účet za opravu (napr. je šikovný, a opravu si urobí sám doma v garáži) poisťovňa nakalkuluje poistné plnenie, ktoré je ale výrazne nižšie ako by bol účet zo servisu. Ak urobíte opravu "doma", alebo v servise, ALE NEDORUCITE UCTY ZA OPRAVU, poistovna použije tento spôsob odškodnenia. Nechať si opraviť auto v servise ( mám účet), a nepredložiť ho poisťovni, znamená obrať sa o časť peňazí vynaložených na opravu auta. Poisťovne sa neradi vracajú k vyplatenej škode, ale je treba doručiť účty za opravu na poisťovňu (doporučene!) a požiadať o doplatenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.