Zavrieť

Porady

Prosba o pomoc...ohladne zalozenia sro.

Dobry den, mohol by mi niekto prosim Vas poradit a odpvedat na par otazok?:

takze chceli by sme zacat podnikat a ako fromu sme si vybrali sro., moje otazky smeruju k zalozeniu...potrebne dokumenty mame zmaknute ale skor sa jedna o uctovnictvo....
moje otazky: 1, co vsetko sa moze zahrnut do zriadovacich nakladov firmy a je pravda ze ak prevysia hodnotu 50000 mozu sa odpisovat?
2, ako to je z nepenaznymi vkladmi....chcel by som vlozit tovar[ako predmet predaja] a notebook[ako kancelarske zariadenie], od ktorych nemam ziadne dokdlay o kupe...je to vobec mozne? ako a podla coho sa daju jednotlive polozky ocenit?

A este jedna otazka...ak chcem dovazat tovar z krajin mimo EU, potrebujem nejake licencie a cerifikaty?

Dakujem vlmi pekne vopred za pomoc....verim ze sa najde niekto kto sa s takouto problematikou uz stretol a bude ochotny poradit

s pozdravom
J
Usporiadat
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Nikto nepozná odpoveď??? Prosím poradte ak viete ako na to, Ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cathyc Pozri príspevok
Možno to tu už odznelo.....môj pochop to však nezaregistroval, preto sa na to spýtam. Tovar nakúpený pred dátumom zápisu spoločnosti musím účtovať ako zriaďovacie náklady ? Bude to pekná sumička pripadá mi to nelogické, len kvôli tomu, že sa tovar nakúpil pár dní pred tým ho teraz niekoľko rokov odpisovať.
Ja si myslim, že tovar (určený na dalsi predaj) nepatri na účet zriadovacie náklady.
Ale na druhej strane neviem, čo s tovarom nakúpenm pred vznikom spoločnosti, t.j. zápisom do OR?
Spoločnosť je založená podpisom spoločenskej zmluvy. Ale ak sa nemýlim, tak počiatočná súvaha sa robí k datumu zápisu do OR.
0 0
sae sae

sae je offline (nepripojený) sae

No a keby si si nasiel "obchodníka"(medziclanok) co by ten tovar (co si kupil) predal tebe po zapise do OR?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať