Zavrieť

Porady

čo v prípade výpovede

dobrý deň, dala so výpoveĎ dňa 9.1.2008 nadriadená mi odsúhlasila termáín skončenia 9.4.2008. Poslala som ju poštou aj Mailom zamestnávateľlovi. avšak ten sa na mieste nezdržiava. Považuje sa aj neprevzatá výpoved za platnú? Mám doklad o poslatí a aj neprevzatú výpoved. a aj ked je na nej dátum skončenia 9.4? lebo mi nechceli odsúhlasiť skorší termín.

v prípade nepriaznivého chovania mojej nadriadenej- šikana, ohováranie a pod. mám právo nedodržať výpovednú dobu a odísť skôr. V zmluve nemám žiaden dodatok o tom že musím nahradiť ušlí zisk- pracujem na predajni. a ani nič podobné. - v tom prípade by som sa mohla zamestnať už skôr alebo musím počkať do toho 10.4. kedy mám oficiálne skončenú výpovednú dobu?

Ďalej mám otázku. Zamestnávatel pravdepodobne za mna neodvádzal ani do zdravotnej ani do sociálnej poustovne a ani ma nenahlásili.- Musím si to presne zistiť. Na výplatných páskach mi však tieto sumy strhávali.

môže sa aj toto považovať za dôvod skoršieho ukončenia. prac pomeru než skončí výp.doba?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

medison Pozri príspevok
čo všetko mi musí zamestnávateľ odovzdať ked odchádzam z práce?
Potvrdenie o odpracovaných rokoch (tzv. zápočet) a ak si si vyžiadala, tak aj pracovný posudok. A samozrejme mzdu za posledný mesiac.
Naposledy upravil Chobot : 27.02.08 at 09:38
0 0
medison medison

medison je offline (nepripojený) medison

oukej Ďakovala.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Chobot Pozri príspevok
Potvrdenie o odpracovaných rokoch (tzv. zápočet) a ak si si vyžiadal, tak aj pracovný posudok. A samozrejme mzdu za posledný mesiac.
súhlasím a ešte doplním že aj potvrdenie o príjme prípadne aj potvrdenie k ročnému zúčtovaniu zdravotného
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mám nasledovný problém. Zamestnanec hodlal ukončiť pracovný pomer dohodou, čo mu zamestnávateľ neodsúhlasil a navrhol ukončenie PP riešiť výpoveďou s výpovednou dobou 2 mesiace. Následne zamestnacec prestal neoprávnene chodiť do práce, na čo zamestnávateľ reagoval okamžitým zrušením PP. Má zamestnávateľ nárok na náhradu za nedodržanie výpovednej doby?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuziana Pozri príspevok
Mám nasledovný problém. Zamestnanec hodlal ukončiť pracovný pomer dohodou, čo mu zamestnávateľ neodsúhlasil a navrhol ukončenie PP riešiť výpoveďou s výpovednou dobou 2 mesiace. Následne zamestnacec prestal neoprávnene chodiť do práce, na čo zamestnávateľ reagoval okamžitým zrušením PP. Má zamestnávateľ nárok na náhradu za nedodržanie výpovednej doby?
AK to je podchytené v PZ, tak áno.
0 0
medison medison

medison je offline (nepripojený) medison

hm ale myslým že zrušiť výpoved zamestnávateľ nemôže. ked už ide o to mna sa tak šéfka snažila zastrašiť - síce nie konkréne týmto ale podobnými vecami. ked raz dal zamestnanec klasickú výpoved tak platí zrušiť sa môže len po vzájomnej dohode alebo ak nebola splnená oznamovacia povinnosť. apoň to si myslím.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ešte raz k náhrade za nedodržanie výpovednej doby. Má zamestnávateľ nárok i pri okamžitom zrušení, ak zamestnanec opätovne vykazuje absebciu i po písomnom upozornení?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Zuziana Pozri príspevok
Ešte raz k náhrade za nedodržanie výpovednej doby. Má zamestnávateľ nárok i pri okamžitom zrušení, ak zamestnanec opätovne vykazuje absebciu i po písomnom upozornení?
Ak zamestnávatel so zamestnancom okamžite zruší PP, tak nezačne plynúť výpovedná doba, lebo PP sa končí "okamžite"- takže nemožno hovoriť o nedodržaní výp.doby.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zuziana Pozri príspevok
Ešte raz k náhrade za nedodržanie výpovednej doby. Má zamestnávateľ nárok i pri okamžitom zrušení, ak zamestnanec opätovne vykazuje absebciu i po písomnom upozornení?
Trochu som o tom tu zafilozofoval:

http://www.porada.sk/t80262-skonceni...tnavatela.html
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Je mi jasné, že výpovedná doba neplynula. Ale dá sa to považovať istým spôsobom za medzaru v zákone. Zamestnanec so mnou vypiekol a nedošiel mi do roboty napriek upozorneniu. Predošlý bol za obdobný čin potrestaný finančnou sankciou vo výčke priemerného mesačného zárobku. Tento dostane výplatu do posledného dňa v zamestnaní, max. mu môžem siahnuť na výkonnostnú prémiu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zuziana Pozri príspevok
Je mi jasné, že výpovedná doba neplynula. Ale dá sa to považovať istým spôsobom za medzaru v zákone. Zamestnanec so mnou vypiekol a nedošiel mi do roboty napriek upozorneniu. Predošlý bol za obdobný čin potrestaný finančnou sankciou vo výčke priemerného mesačného zárobku. Tento dostane výplatu do posledného dňa v zamestnaní, max. mu môžem siahnuť na výkonnostnú prémiu.
Prečítaj si tú tému, na ktorú som odkázal vyššie. Pokiaľ ste ešte neukončili PP, tak tam máš návod, ako z toho.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať