Zavrieť

Porady

odoslaný dobropis,vystavený v r.2008,k r.2007

Dobrý deň poraďáci,
prosím Vás,
bude správne,keď zaúčtujem
dobropis k tovaru,ktorý vystavujem ja za tovar fakturovaný v r.2007,vystavujem v r.2008
do DPH zahrniem až v r.2008
ide mi o r.2007

môže byť -385/-604? /r.2007/
r. 2008 -311/-385


Ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    prosím Vás,
    bude správne,keď zaúčtujem
    dobropis k tovaru,ktorý vystavujem ja za tovar fakturovaný v r.2007,vystavujem v r.2008
    do DPH zahrniem až v r.2008
    ide mi o r.2007

    môže byť -385/-604? /r.2007/
    r. 2008 -311/-385


    Ďakujem moc
    poradíte mi niekto prosím?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Skôr 383, lebo 385 sú príjmy budúcich období, a pri dobropise asi nebudeš mať príjem ale skôr výdaj.
    smith Pozri príspevok
    Skôr 383, lebo 385 sú príjmy budúcich období, a pri dobropise asi nebudeš mať príjem ale skôr výdaj.
    no áno,ale keď znižujem tržby 604, 602, znížim aj príjmy 385.... aspoň ja to tak chápem..
    neviem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    no áno,ale keď znižujem tržby 604, 602, znížim aj príjmy 385.... aspoň ja to tak chápem..
    neviem
    Znižovanie príjmu je výdavok.
    smith Pozri príspevok
    Znižovanie príjmu je výdavok.
    aha..
    takže skôr 383 myslíš.. hm
    ale keď dám mínus 385,tak je to ako plus 383 nie??
    neviem,mam v tom nejako chaoz:-((

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja si myslím, že môže byť mínusom aj 385. Chápané ako dobropis na tržbu.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    No ja by som to riešila asi tak, ked ja k 31.12.2007 viem,že v roku 2008 budem musieť vystaviť dobropis - cenovú zľavu na predaný tovar v určitej výške - resp.podľa ročného obratu, kedže účet nákladov minulých období neexistuje,tak by som použila účet 326. A to i v tom prípade, ak iný mne dobropisujú cenové zľavy, napríklad vyúčtovanie elektriny za predchádzajúci rok. Používam tento účet a nikto mi na to nič nepovedal...
    Anna1974 Pozri príspevok
    No ja by som to riešila asi tak, ked ja k 31.12.2007 viem,že v roku 2008 budem musieť vystaviť dobropis - cenovú zľavu na predaný tovar v určitej výške - resp.podľa ročného obratu, kedže účet nákladov minulých období neexistuje,tak by som použila účet 326. A to i v tom prípade, ak iný mne dobropisujú cenové zľavy, napríklad vyúčtovanie elektriny za predchádzajúci rok. Používam tento účet a nikto mi na to nič nepovedal...
    hm.. ja 326 používam ako nevyfakturované dodávky,ale väčšinou iba k dodávateľským faktúram a dodávateľským dobropisom
    myslíš že by bolo ok niečo takéto:
    -326/602, 604
    (mne sa to nejako nepáči
    ale rada sa poradím

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ahojte, pripájam sa k problému-
    mám 3.12.2007 vystavenu faktúru, ktorú odberateľ nezaplatil v lehote splatnosti. Zaúčtované 311/602,343 - odvedená DPH za 12/2007.Dnes 10.3.2008 bol podpísany nový dodatok v ktorom sa odberateľ zaväzuje zaplatiť, ale žiada znížiť faktúru. výnosy mi musia ostať v roku 2007.
    Aby som znížila výnosy r.2007 môžem vystaviť ID31.12.2007/ -326/-602.
    A v roku 2008 vystavím dobropis v uvedenej faktúre, -311/-326,-343 a DPH si budem žiadať naspäť v marcovej DPH, alebo musím podať dodatočné daňové priznanie za 12/2007.
    Prosím poradte, pripadne ma usmernite čo mám robiť a hlavne ako.
    Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ja viem, že máte všetci plno práce, ale prosím poradte mi, skutočne to veľmi potrebujem.Ďakujem M*

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď vystavíš dobropis v 3/2008, tak v ten mesiac ide do dph. K dobropisu si priložíš zmluvu, aspoň kópiu, ak máš zmluvy niekde inde evdované. Resp. dodatok.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Samozrejme,že žiadne dodatočné daňové priznanie nepodávaš, prečo aj, ved to priniesla situácia,že nastala zmena, dokonca aj zákon o DPH s tým počíta, takže pekne DPH si uplatni v marci, t.j. kedy vystavíš dobropis.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ďakujem.
    Chcem sa ešte spýtať na váš názor: k odoslanej faktúre som vystavila dobropis, pracujem v POHODE a tá dokáže vystavit cez tlačové zostavy:

    1.DOBROPIS - DAŇOVY DOKLAD č.280200001 - celkom k úhrade je suma kladná, ale u seba v zaúčtovaní mám sumu s minusom.

    2.Faktúra - oprava základu dane č.280200001 - celkom k úhrade je suma so znamiemkom mínus. A u seba v zaúčtovaní mám sumu s mínusom.
    Čiže v konečnom dôsledku je to síce jedno, problém spočíva v tom, že sa neviem rozhodnúť, ktorý doklad mám poslať odberateľovi - aby bol spokojný.
    Prosím poradte mi aké máte skúsenosti.
    M*

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Použi doklad Faktúra - oprava základu dane.
    Doklad vystavuješ podľa § 75 odst.7 zákona o Dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.