Zavrieť

Porady

Účtovanie zaplatených faktúr v PU - MRP

Dobré ránko prajem.
Mám takú malú otázku. Účtujem ako začiatočníčka PU v MRP a neviem ako správne zaúčtovať zaplatené fa. Nastavím sa do vystavených, alebo došlých faktúr a kliknem na okienko uhradiť. Potom sa ma opýta, či chcem úhradu zaúčtovať aj do účtovného denníka. Túto takto zaúčtujem.
Ale ako je to z pokladňou ? V pokladni zaúčtujem príjem, alebo výdaj za fa. a znova treba nahodiť do účtovného denníka z pokladne?
Jednoduché účtovníctvo v MRP ovládam, ale s týmto si akosi neviem rady.
Poradí mi prosím niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tacasina Pozri príspevok
    Dobré ránko prajem.
    Mám takú malú otázku. Účtujem ako začiatočníčka PU v MRP a neviem ako správne zaúčtovať zaplatené fa. Nastavím sa do vystavených, alebo došlých faktúr a kliknem na okienko uhradiť. Potom sa ma opýta, či chcem úhradu zaúčtovať aj do účtovného denníka. Túto takto zaúčtujem.
    Ale ako je to z pokladňou ? V pokladni zaúčtujem príjem, alebo výdaj za fa. a znova treba nahodiť do účtovného denníka z pokladne?
    Jednoduché účtovníctvo v MRP ovládam, ale s týmto si akosi neviem rady.
    Poradí mi prosím niekto ?
    Účtovný denník - Funkcie - Faktury,pohladavky,zavazky - Faktury vydane, alebo dosle

    A tam urobíš uhradu. Ak úhrada je cez účet, tak dáš úhradu zapísať aj do denníka. Ak úhrada je cez pokladňu, tak dáš zapísať do pokladničnej knihy. Takto hotovostnú úradu mášba v pokladni. Prejdeš do pokladne postavíš sa na zápis a cez funkcie si dáš zaúčtovať do denníka.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.02.08 at 07:22

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    smith Pozri príspevok
    Účtovný denník - Funkcie - Faktury,pohladavky,zavazky - Faktury vydane, alebo dosle

    A tam urobíš uhradu. Ak úhrada je cecz účet, tak dáš úhradu zapísať aj do denníka. Ak úhrada je cez pokladňu, tak dáš zapísať do pokladničnej knihy. Takto hotovostnú úradu mášba v pokladni. Prejdeš do pokladne postavíš sa zápis a cez funkcie si dáš zaúčtovať do denníka.
    Veľmi pekne ďakujem.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Nehnevajte sa, ale ešte jedna otázka.
    Keď potom nahadzujem výpis z BU do účtovného denníka treba zaplatenú fa zasa zaúčtovať zápisom 321/221, alebo 221/311 ?

    Dúfam, že potom už budem zasa o niečo múdrejšia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tacasina Pozri príspevok
    Nehnevajte sa, ale ešte jedna otázka.
    Keď potom nahadzujem výpis z BU do účtovného denníka treba zaplatenú fa zasa zaúčtovať zápisom 321/221, alebo 221/311 ?

    Dúfam, že potom už budem zasa o niečo múdrejšia.
    Odberateľská faktúra 221/311
    Dodávateľská faktúra 321/221

    Predkontáciu program ponúka automaticky. Možno,že ťa pletie to, že zápis v účtovnom denníku je hneď vedľa zaúčtovania faktúry.

    andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

    andrea55
    ešte malá pomôcka, prekontroluj nezaplatené došlé a odoslané faktúry s účtom 321 a 311 keď máš všetko zúčtované tak ti bude sediet koňečný zostatok

    Účtovanie zaplatených faktúr v PU - MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.