Zavrieť

Porady

Zúčtovanie RZZP

Prosím Vás o radu, dokončujem uzávierku roku 2007 a nesedí mi účet 331, chybu som našla, ale neviem ako to správne zaúčtovať. Ide o nedoplatok z ročného zúčtovnaia zdravotného poistenia:
zamestnanec nedoplatok - 1 249,- zaúčtovala som na 331/336
zamestnávateľ nedoplatok - 3 129,- zaúčtovala som na 524/336

odvod nedoplatku vo výške 4 378,- zaúčtovala som ako 336/221

Na konci roka mi ale na účte 331 ostalo nevyrovnaných tých 1 249,- Sk, nerozumiem prečo? Zamestnancovi bol jeho nedoplatok strhnutý priamo z výplaty v mesiaci ked sa mu urobilo RZZP. Prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Treba skontrolovať odvody zamestnancov. Predpokladám, že asi najskôr došlo k tomu, že nedoplatok poistného, ktorý sa zrazil zamestnancovi, už bude zahrnutý v rekapitulácii miezd a následné zaúčtovanie 331/336 v sume nedoplatku bolo tým pádom duplicitné.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Alusik, prosim skus ma navigovat detailnejsie, ten nedoplatok zamestnanca je skutocne zahrnuty v rekapitulacii miezd, len to co je asi tebe jasne, mne nie, akym zapisom to opravit aby to bolo spravne? Dakujem ti velmi pekne.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Neviem, aký máte softvér na mzdy, a teda neviem, ako vyzerajú rekapitulácie. Pozri sa, koľko máš stiahnuté bežné preddavky zdravotného poistenia (bez ročného zúčtovania) a či náhodou v sume, ktorú si predkontovala 331/336 ako bežné poistné, nie je zahrnutý už aj ten nedoplatok poistného. Neviem - nemáš k dispozícii nejakú rekapituláciu celkového zdravotného poistenia za dané obdobie?Alebo skús nasčítať preddavky z mesačných výkazov - za zamestnanca a porovnať so zaúčtovaním toho, čo máš celkovo v danom mesiaci na 331/336.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Až teraz som sa dostala ku porade. V beznych preddavkoch ZP nemam zahrnuty nedoplatok RZZP, preto som ho zuctovala extra . Program je od Datalocku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.