Zavrieť

Porady

Faktura za najomne dopredu

Dobry den,
kedze sa tu nevyskytuje nizsie popisany uct. pripad prosim o radu.
Ako za uctovat doslu fak. v 12/2007 u platitela DPH, ktora predpisuje najomne za 1,2,3/08.
Tato fak. bola uhradena az v 1/2008. Treba ju zauctovat v12/07, alebo az ked doslo k jej uhrade na 381/221 a ?
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Zaúčtujete ju v 12/07 ako ste písali na účet 381/321 úhradu v novom roku
    321/221,211 a do nákladov interne 518/381

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    V decembri 2007 som na základe prijatej sumy nájomného na január 2008 vystavila faktúru, na základe ktorej som odviedla z prijatej zálohy DPH. Zaúčtovala som túto faktúru správne, ak: cena bez DPH 10 000 311/384,
    DPH 311/343. Teraz som k 31.01.2008 vystavila podľa zmluvy vyúčtovaciu faktúru, ale neviem čo so zaúčtovaním.

    Ta faktúra, ktorá bola vystavená na základe prijatej zálohy mala byť asi účtovaná iba ako 221/324 - prijatý preddavok, a čo sa týka DPH 324/AE - DPH z prijatých preddavkov /343? A potom ako to dostať na 384?

    Asi mi to fakt nemyslí, nemohli by ste mi niekto pomôcť s účtovaním týchto dvoch faktúr?

    Ďakujem.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Nepomohol by niekto s týmto problémom?
    misurka Pozri príspevok
    V decembri 2007 som na základe prijatej sumy nájomného na január 2008 vystavila faktúru, na základe ktorej som odviedla z prijatej zálohy DPH. Zaúčtovala som túto faktúru správne, ak: cena bez DPH 10 000 311/384,
    DPH 311/343. Teraz som k 31.01.2008 vystavila podľa zmluvy vyúčtovaciu faktúru, ale neviem čo so zaúčtovaním.

    Ta faktúra, ktorá bola vystavená na základe prijatej zálohy mala byť asi účtovaná iba ako 221/324 - prijatý preddavok, a čo sa týka DPH 324/AE - DPH z prijatých preddavkov /343? A potom ako to dostať na 384?

    Asi mi to fakt nemyslí, nemohli by ste mi niekto pomôcť s účtovaním týchto dvoch faktúr?

    Ďakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    misurka Pozri príspevok
    V decembri 2007 som na základe prijatej sumy nájomného na január 2008 vystavila faktúru, na základe ktorej som odviedla z prijatej zálohy DPH. Zaúčtovala som túto faktúru správne, ak: cena bez DPH 10 000 311/384,
    DPH 311/343. Teraz som k 31.01.2008 vystavila podľa zmluvy vyúčtovaciu faktúru, ale neviem čo so zaúčtovaním.

    Ta faktúra, ktorá bola vystavená na základe prijatej zálohy mala byť asi účtovaná iba ako 221/324 - prijatý preddavok, a čo sa týka DPH 324/AE - DPH z prijatých preddavkov /343? A potom ako to dostať na 384?

    Asi mi to fakt nemyslí, nemohli by ste mi niekto pomôcť s účtovaním týchto dvoch faktúr?

    Ďakujem.
    Prijatú zálohu mate na účte napr. 324xx str.D

    V decembri na základe vystavenej zálohovej fa daňovej by som učtovala:

    324 yy/343 a odviedla Dph napr. 1.900,-
    účet 324 yy mi sleduje odvedenú dph zo záloh /je to taký pomocný účet, kým odvedenú dph nevyúčtuješ v ostrej faktúre./

    V januári vystavená ostrá fa:
    1. 311/602.343 11 900 a 10,000 + 1,900,-
    2. 324xx/311 11 900,- odúčtovanie prijatej zálohy
    3. -324yy/-343 - 1,900,- zníženie predpisu na odvod dph/ v podstate
    opačný zápis aký bol v decembri pre odvod

    čiže v konečnom dôsledu v januári máš z titulu tejto transakcie na účte 343
    raz predpis/bod1/, raz storno /bod 2/ a výsledok je odvod dph 0,- /lebo bola odvedená už v 12/2007

    Aj pri prijatých aj pri vydaných zálohových faktúrach daňových , ktoré obdržím alebo vystavím k plateným alebo prijatým zálohám účtujem iba vo výške dph a zaevidujem dph v evidencii.
    Naposledy upravil azla : 21.02.08 at 16:17

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Už asi viem, ako na to, takže o výnosoch budúcich období nemám v r. 2007 vôbec účtovať?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    misurka Pozri príspevok
    Už asi viem, ako na to, takže o výnosoch budúcich období nemám v r. 2007 vôbec účtovať?
    Nie nebudeš o tom účtovať. Výnos bude až v roku 2008.

    Faktura za najomne dopredu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.