Zavrieť

Porady

Chorvatsko s detmi - piesocnate plaze

ahojte poradaci...

ach jaj, leto... uz aby tu bolo.
Rada by som sa opytala, ci niekto z vas nema skusenosti s dovolenkou v Chorvatsku s detmi. Chceli by sme ist na piesocnatu plaz, kedze nase dietatko bude mat len sedem - osem mesiacov...
no a ak mate dobry typ aj na ubytko, samozrejme s dietatom, tak budem len rada...

Dakujem za vsetky rady...

Mariana
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Omiš
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mariana B. Mariana B.

Mariana B. je offline (nepripojený) Mariana B.

ekopo - vies odporucit aj nejake byvanie?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ja som bol vlani 5 km odtial, tak priamo v Omiši neviem. Ale tam si musíš zabezpečiť ubytovanie už teraz, na blink sa nedalo (preto tých 5km). Je tam široká piesočná pláž aj štrková. Na kopci pekná zrúcanina po korzároch, dobrá turistika aj kúpanie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Túto tému maš na druhej strane cestovania...
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ja odporúčam Pirovac - 30 km nad Vodicami - super nielen pre malé deti , ale kto má rád tiché prostredie , bývanie 20 - 50 m od mora. Veľmi blízko Murter - piesočnatá pláž - 19 km.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
otamko Pozri príspevok
ahojte poradaci...

ach jaj, leto... uz aby tu bolo.
Rada by som sa opytala, ci niekto z vas nema skusenosti s dovolenkou v Chorvatsku s detmi. Chceli by sme ist na piesocnatu plaz, kedze nase dietatko bude mat len sedem - osem mesiacov...
no a ak mate dobry typ aj na ubytko, samozrejme s dietatom, tak budem len rada...

Dakujem za vsetky rady...

Mariana
Mariana, prečo chcete ísť s malým dieťaťom na piesok? Zdá sa ti na piesku ľahšie pretlačíš kočík? "Piesok" v Chorvátsku je iba navozený, takže aj tak vyzerá. Omiš ti určite nedoporučujem, mestečko je síce celkom úhľadné a plné našincov, ale mestská "piesočná" pláž je špinavá. Viem, že sú tam blízko aj iné pláže než tá mestská, ale sú maličké a hlava na hlave. Na tvojom mieste by som vôbec netrvala na piesku, skôr na tom, aby ste boli ubytovaní priamo na pláži, alebo v tesnej blízkosti (aj keď my nejdeme ani do tej tesnej blízkosti, musíme byť priamo, a to už máme syna takmer dospelého).... asi by sa vám nechcelo denne niekoľkokrát ťahať všetky plážové nafukovačky, slnečníky a všelijaké iné potrebnosti mnoho metrov a potom zistiť, že za ubytko platíte takmer rovnako, ak nie aj viac ako tí, čo si "vychytali" apartmány na pláži. Ja tiež skôr doporučujem okolie Vodíc alebo Šibeniku, pozor a kuk na mape, aby to nebola zátoka, lebo sa budete cítiť ako doma na jazere a pozor na to, že keď objednávaš ubytko, obyčajne je tam uvedené, ako ďaleko je vzdialené od mora (vody). Ale more nerovná sa pláž !!! Aby nebolo po príchode sklamanie. Tak ti držím palce, ak bude treba, rada ešte poradím.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ostrov VIR a ubytovanie v súkromí sa nájde aj individuálne alebo cez ich domácu agentúru, ale to je už drahšie.

www.croatia.hr
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ostrov RAB mestecko Lopar plaz San Marino. Prirodny piesok, pozvolne plaze, pre deti dobre, ale inak nic moc. Ziadne rusne centrum na nocnu zabavu.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ekopo Pozri príspevok
Omiš
Omiš je asi najveternejšie mesto na Jadrane
0 0
monok monok

monok je offline (nepripojený) monok

Zaton pri Zadare, Holiday Zaton Village, maju aj web stranku, absolutna spokojnost
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

pivko Pozri príspevok
Omiš je asi najveternejšie mesto na Jadrane
Bol som tam vlani s rodinou, vietor nebol za 2 týždne, ani vlny ako v Bulharsku, more tiché, slnko silné, okolie krásne, ale je tam silná premávka po ulici popri mori -tzv. Jadransklej magistrále. Najmä tie predmestia hlavne Omiš-Duče. Kto chce mať kľud, musí byť ďalej od cesty a tým pádom aj od mora. Zopár vybraných rezidencií je na strany cesty pri mori, (keď ideš zhora tak vpravo pri ceste )no je ich málo a vyzerali dosť drahé. Parkovanie autom má každý dom svoje, väčšinou pod stromami alebo konštrukciou, my sme mali zadarmo.
0 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

Omis pre male dieta neodporucam. Piesocna plaz je prakticky len pri kempoch a da sa na nu sice v pohode dostat aj neubytovanym, ale je to hlava na hlave. Voda je pomerne studena vzhladom na tu rieku (Cetina), co sa v Omisi vlieva do mora. Problemom moze byt hluk z magistraly - obcas seriozny problem prejst na druhu stranu. A takisto aj hlucny nocny zivot, co nemusi dietatku robit dobre pri spanku.

Celkovo si dajte pozor na uz vyssie spominane veci - more nerovna sa plaz. Na niektore plaze moze byt celkom horor prebit sa s kociarom.
Popri pobrezi ide cesta, ktora je dost vytazena, pozor na nocne diskoteky a na to, aby plaz nebola v zatoke - ziaden vyhlad na more (no na druhej strane asi ani ziadne vlny).
Koncom augusta treba ratat s tym, ze prichadza zmena pocasia a kratke burky spojene s prudkym vetrom mozu byt na dennom poriadku.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
odporúčam do pozornosti link
http://www.chorvatsko.cz/tools/odkazy.html
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

dad111 Pozri príspevok
Ostrov RAB mestecko Lopar plaz San Marino. Prirodny piesok, pozvolne plaze, pre deti dobre, ale inak nic moc. Ziadne rusne centrum na nocnu zabavu.
Toto miesto je vhodné pre rodinu s malými deťmi. Vlani som tam bola s rodinkou,ktorá má malé deti. Sú tam krásne pláže,krásne prostredie,ale chýba tam nočná atmosféra, kaviarničky,reštaurácie.
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Ja mám skúsenosť s min.roka bola som s 2 ročnou dcérou, teraz už skoro 3-ročnou
Išli sme autom z Prešova. Vyrazili sme o 9 večer aby nám mala celú noc spala, aj spala, keď sme nad ránom prešli Chorvatske hranice tak už bola hore a zastavenia boli pravidelné ináč sme sa ju snažili zabaviť prenosným DVD, zabralo tak na hodinu. Cesta bola náročná hlavne z dôvodu,že s manželom sme prevažne mestský šoféry. Tá monotónnosť bola pre mňa zabijak. Cez deň keď bola dcéra hore to už bolo ťažšie.
Takže treba zvážiť aj náročnosť cesty.
Boli sme na ostrove Vir, piesočné pláže boli v Privlake, blizko Viru, išlo sa k nim cez plitčinu pešo, nie su to take klasické pláže ako napr. v Egypre alebo Grécku, ten piesok tam bol omnoho zrnitejší a občas to bolo premiešané s ich liečivým bahnom, samozrejme nebolo to udržiavané, dcére sa to páčilo lebo toľko piesku po kope ešte nevydela, takže mala zážitok. Vaše 7-8 mesačné by som skôr použila destký bazénik a naozaj na priamom slnku iba málo. More nebolo až také teplé. Pri piesočnej pláži sme boli 2X nechcelo sa nám a radšej sme ostali pri pláži ktorú sme mali cca 100m od domu, boli to sypané malé kamienky, ostré. Osvedčilo sa mi, že dieťa musí mať na dovolenke rovnaký stereotyp. Zo začiatku sa aklimatizuje a potom je už dobre, keď sme to menili, bola s toho taká dezorientovaná. Naspäť sme tiež išli v noci, jedna noc nám prepadla, išli sme kôli tomu aby opäť spala a aby sme nemali "zápchy" o 23:30 sme chytili 4 hod "zápchu" - tunel, cez deň tam boli aj 10 hod "zápchy" na to nás upozorňovali domáci. Ubytovanie nič moc, nie sme náročný, takže nevadilo. S deťmi je to hlavne dovolenka pre deti, my sme toho veľa neoodýchli. Vychutnali sme si, že môžme byť spolu.
Ked to mám hodnotiť zo svojho pohľadu a z toho čo som v Chorvatsku vydela,netrvala by som na vašom mieste na piesočnej pláži dieťa mate malinke 7-8 mesiacov keď bude mať v lete to si ono ten piesok neužije. A vonku s nim počas slnka budete musieť byť naozaj krátko.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ako vám závidím / v dobrom samozrejme /,že dokážete myslieť na príjemné veci a plánovať si ich. Ja momentálne myslím iba na to, ktorú igelitku zoberiem na pretras zajtra.

PS: tak trochu ste mi pripomenuli, že nielen pracovať treba...........
0 0
babiak.pkoza babiak.pkoza

babiak.pkoza je offline (nepripojený) babiak.pkoza

V CHorvátsku sa dá s deťmi vlastne všade.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Viete mi niekto povedať aké sú pláže v okolí Biogradu na moru resp. Sv. Filip i Jakov
0 0
Lucka V Lucka V

Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

Ja sa chcem opýtať, nakoľko máte skúsenosti s lietadlom s detmi. Mám rezervovanú dovolenku v Bulharsku na jún. Ideme tam so 4,5 ročným synom. Ešte nebol pri mori. Tak som zvedavá čo ma tam čaká. Minulý rok sme boli v Štúrove na kúpalisku /apartmán/. Pre rodiny s malými deťmi môžem veľmi doporučiť. Takému bábu, ktoré má rok, alebo dva si myslím že je jedno či je pri mori, alebo v bazéne. Malý sa celý týždeň vyhral aj tak na detskom ihrusku a málo čo bol vo vode. Aj to len ku večeru, lebo tam bolo úžasných 40 C v tieni.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
My sme sa rozhodli tento rok pre Chorvátsko vlastnou dopravou - Biograd na moru, už sme zaplatili aj preddavok. Ideme jednou chorvátskou cestovkou, potom napíšem ako bolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať