Zavrieť

Porady

Vie niekto recept na pstruha na modro?

Nejedla som nic lepsie. Ma niekto na to recept? Velmi by ma potesil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Očistených pstruhov alebo lipňov, vodu, ocot, celé čierne korenie, mleté biele korenie, 1 cibuľu, 4 strúčiky cesnaku, rascu, bobkový list, soľ, maslo.

    Do vody dáme trochu octu a privedieme do varu, pridáme celé čierne korenie, mleté biele korenie, prekrojenú cibuľu, pokrájaný cesnak, rascu, bobkový list, soľ a varíme asi 15 minút. Potom vložíme očisteného pstruha, alebo lipňa a varíme asi 10 minút. Rybu preložíme
    na tanier, polejeme roztopeným maslom a pokvapkáme citrónom. Podávame so zemiakmi a brusnicovým kompótom.

    Druhý recept :
    4 pstruhy., 80 g masla., 20 g petržlenu., 20 g zeleru., čierne korenie., ocot., soľ a citrón

    Do vody dáme očistenú zeleninu, korenie a soľ. Povaríme a potom okyslíme. Vložíme očistené, vypitvané pstruhy a povaríme asi 5 minút. Pstruhy opatrne vyberieme a polejeme rozpusteným maslom. Podávame s opekanými zemiakmi a dusenou zeleninou.

    Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

    Štefka 64
    Našla som recept ale som ho ešte neskúšala.1000g pstruhov, 1,5 l rybieho vývaru, 2dl bieleho vína, mleté čierne korenie,soľ, 100g masla, zelená petržlenová vňať,1 citrón. Pstruhy vypitveme, zbavíme žiaber, ale povrch rýb neoškrabujeme.Umyté vložíme do vriaceho vývaru,do ktorého sme pridali víno,ocot,mleté čierne korenie a soľ,a varíme na prudkom ohni 4 až 5 minút.Potom ich preložíme na zohriate taniere,polejeme roztopeným maslom a posypeme petržlenovou vňaťou.

    Nanina je offline (nepripojený) Nanina

    Nanina
    Pstruhy namodro

    4 pstruhy, 100 g koreňovej zeleniny (mrkva, petržlen, zeler), 1 lyžica masla, 6 lyžíc octu, 1 menšia cibuľa, citrónová šťava, 1 bobkový list, zelená petržlenová vňať, 3 zrnká nového korenia, 4 zrnká èierneho korenia, soľ.

    Vypitvané pstruhy umyjeme pod tečúcou vodou, pokvapkáme horúcim octom a necháme odležať. Očistenú, nakrájanú mrkvu, petržlen, zeler, očistenú cibuľu, čierne a nové korenie a bobkový list dáme do osolenej vody a varíme 10 až 15 minút. Potom do vriacej vody vložíme odležané pstruhy, pridáme zvyšok octu a varíme podľa potreby 8 až 10 minút.
    Uvarené pstruhy uložíme na taniere, pokvapkáme roztopeným maslom a citrónovou šťavou. Ozdobíme zelenou petržlenovou vňaťou.
    Podávame s hranolkami a so zeleninovou oblohou.


    JA som ešte tento recept neskúšala,ale keď vyskúšaš daj vedieť či chutil.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    tu je ako postupovať pri úprave ryby na modro, www
    podhajska-rk.szm.sk/correc/ipo0010.htm
    tá ryba po úprave skutočne zostane do modra, nie je to len v názve receptu, preto sa tam pridáva ocot, železo a musí sa zachovať sliz na rybe, inak bude všetko zbytočné, halali chuť ryby to nezmení,
    Naposledy upravil viktorviktor : 19.02.08 at 13:46

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja mám radšej Morského vlka- branzzino - takmer bez kostí, keď vyberiete chrbticu- mäso vynikajúce a najlepšia príprava je do alobalu položiť umytú nasolenu rybku do vnútra dať rozmarín vetvičku a kus masla. Dobre uzavrieť a na plechu dať do rúry na 200st. cca 20min. 2 poloha. od hora.
    Naozaj treba skúsiť.

    halali je offline (nepripojený) halali

    halali
    ja som ešte pstruha na modro nejedla je to fakt také dobré? Je to lepšie ako pstruh na masle?

    Vie niekto recept na pstruha na modro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.