Zavrieť

Porady

UZ v banke

ahojte, pisem diplomovku na temu Uctovanie a vykazovanie vlastneho imania banky, uz som zistitla ze IAS 30 bol zruseny, vie mi niekto pomoct, ktory predpis ho nahradza? podla coho sa teda banky teraz orientuju / riadia? ak by niekto vedel aj viac k teme, piste, pls, na mailik. dakujem. silvia
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mladek je offline (nepripojený) Mladek

  Mladek
  IFRS 7

  IFRS 7 je však (na rozdíl od IAS 30) aplikovatelní na všechny subjekty, takže dnes už nejsou žádné explicitní rozdíly mezi tím jak banky, a ostatní firmy, vykazují svou finanční pozici.

  Standard se můžete přečíst v originálu na strance http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...01:0036:EN:PDF nebo v českým překladu (asi také bude slovenský, ale já nevím kde) na stránce http://europa.eu.int/eur-lex/lex/Lex...cs00010036.pdf.

  silviab je offline (nepripojený) silviab

  silviab
  OK, dakujem. Inak - ved to je v poriadku ze je to rovnake, ale viem, ze je IFRS 7 urcene na zverejnovanie financnych nastrojov a teda to mam rozpisat aj v diplomovke. Ja neviem ci tomu spravne rozumiem, ale IFRS je aktualnejsie ako IAS 32, nie? Ale budem rada ak ma niekto opravi. Este raz vdaka.

  Mladek je offline (nepripojený) Mladek

  Mladek
  Oni se IAS 32, 39 a IFRS 7 berou dohromady. IAS 39 řeší účtování / klasifikaci (recognition) a ocenění (measurement) neboli samotný účetní postup. IAS 32 řeší vykazování (presentation) neboli to, co se objevuje v rozvaze. Nakonec, IFRS 7 řeší doprovázející informaci (disclosure) neboli to co se objevuje v příloze.

  Proč se IASB rozhodnul IAS 32 rozdělit do dvou standardů (IAS 32 kdysi řešil jak presentation tak disclosure)? Oni tvrdí že k tomu měli dobrý důvod, ale podle mého pouze zbytečně zkomplikovali situaci. Kdyby to bylo ne mne, já bych všechny tři standardy spojil, ale mne se na můj názor nikdo obvykle neptá.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.