Zavrieť

Porady

Chybove hlasenie pri zostave účt.dennik

Milí poradaci,

chcela by som sa Vas opytat, ci nemate skusenost s tymto problemom v SW Pohoda : pri vstupe do uc. dennika mi vyhadzuje chybovu hlasku - uct.dennik obsahuje ucty, ktore nie su v uct. osnove - a odkazuje ma na kontrol. zostavu Kontrola uctov - ucty ktore nie su v uct. osnove - po spusteni tejto zostavy ale soft nenajde ziadny obrat na ucte ktory by nebol v uct. osnove - skontrolovala som aj zostavy so zauct. bEz, neviem,atd...no vsetko...a tym padom mi ani nesedi suvaha - taktiez vykazuje, ze sa nerovnaju A a P . Neviem si s tym poradit dobre dlho, dokonca som hovorila s pani z hot line -u Pohody a ta mi tiez neporadila.....prosim, dajte tip, co este by som mala skontrolovat, neviem ukoncit rok, dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otp je offline (nepripojený) otp

    otp
    netsky Pozri príspevok
    Milí poradaci,

    chcela by som sa Vas opytat, ci nemate skusenost s tymto problemom v SW Pohoda : pri vstupe do uc. dennika mi vyhadzuje chybovu hlasku - uct.dennik obsahuje ucty, ktore nie su v uct. osnove - a odkazuje ma na kontrol. zostavu Kontrola uctov - ucty ktore nie su v uct. osnove - po spusteni tejto zostavy ale soft nenajde ziadny obrat na ucte ktory by nebol v uct. osnove - skontrolovala som aj zostavy so zauct. bEz, neviem,atd...no vsetko...a tym padom mi ani nesedi suvaha - taktiez vykazuje, ze sa nerovnaju A a P . Neviem si s tym poradit dobre dlho, dokonca som hovorila s pani z hot line -u Pohody a ta mi tiez neporadila.....prosim, dajte tip, co este by som mala skontrolovat, neviem ukoncit rok, dakujem pekne
    Skús v účtovej osnove- kontrola riadkov výkazu...niečo podobné mi vypisovalo a nesedela mi súvaha a výkaz zas a chyba bola tu..

    Paris je offline (nepripojený) Paris

    Paris
    Vyskusaj si v uctovnom denniku kliknut na nazov stlpca MD a zvol si zalozku "Nic" a to iste aj na stlpec D. Program Ti vyfiltruje zaznamy, ktore v danom stlpci nemaju nadefinovany ziadny zaznam. Mozno Ti vyfiltruje cely prazdny riadok, ktory je potrebne vymazat. Aj mne sa to stalo a na hotline mi poradili toto a pomohlo : )).

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    už sa s tým istým problémom trápim 2 hodiny. skontrolovala som účtovnú osnovu s riadkami s výkazom, celé účto a stále mi dáva chybové hlásenie o nerovnosti súčtu A a P. neviete niečo poradiť?
    Vďaka

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Skús si skontrolovať v účtovnom denníku, tlačové zostavy, kontrolné zostavy zaúčtovanie dokladov, bez, neviem.....

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    to som skontrolovala. výsledok - usmiate slniečko, prázdne zostavy, akurát zostava mimoúčtovné záznamy-predkontácia "bez" tam sú Dfa a Ofa z minulých období a počiatočné stavy 211, a 22....

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    áno, ten bol zaokrúhlene 2 tis., v súvahe mám rozdiel cca 34 tis. a neviem na to prísť kde! nerobím s Pohodou prvý rok - ale toto sa mi ešte nestalo... no idem sa na to vyspať

    EMBYS je offline (nepripojený) EMBYS

    EMBYS
    Mala som ten istý problém. V starých výkazoch boli iné čísla riadkov a tie boli zadefinované na účtoch v účtovej osnove. Nový výkaz ziskov a strát som si vyplnila ručne a podľa toho som opravila čísla riadkov na účtoch v účtovej osnove. Potom mi obidva výkazy sedeli.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Neviem, či mám ten istý problém ako vy, ale tiež mi hlási pri Súvahe v plnom rozsahu, že nesedí súčet aktív a pasív /u dvoch firiem!/, ale keď sa na to pozriem, tak mne ten súčet sedí! Tak neviem v čom je problém.

    Chybove hlasenie pri zostave účt.dennik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.