Zavrieť

Porady

zlava 1%

Mam taky problem a nie a nie si rady chcel by som sa opytat v jednoduchom uctovnictve predavame tovar hypermarketom s ktorymi sme uzatvorili zmluvu ze si budu uplatnovat 1% zlavu a teraz problem ako mam zuctovat to 1% napr. predame im tovar za 10.000,- + DPH spolu 11.900,- a od nich nam pride uhrada len na sumu 11.781,- kde mam zauctovat tych 119,- Sk ako to zuctovat aby to bolo spravne prosim ak kto vie poradit velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Pri dodávke im vystavuješ asi faktúru. Ja keď poskytujem zľavu robím to takto:
    za tovar 10.000Sk 1900DPH (nahodím normálnu cenu)
    poskytnutá zľava -100Sk -19DPH (nahodené mínusom)
    výsledok sumy je 11.781Sk

    partner je offline (nepripojený) partner

    partner
    adam ja som to tiez chcel tak robit ale s tym oni nesuhlasili dohodli sme sa len v zmluve ze im patri odmena 1% z celkovej fakturovanej sumy keby som im to urobil tak ako ty tak oni su schopny mi este aj z tej sumy poslat o dalsie 1% menej su to magori vie este niekto co s tym ado zatial diky

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ak je to zmluvne ošetrené ako píšeš, pokojne by som to dala do réžie ako zmluvnú odmenu. Snáď sa vyjadrí k tomu ešte niekto skúsenejší....-

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Ostava ti visiet ten rozdiel v knihe pohladavok. Cize penazneho dennika sa tato operacia vobec netyka. Na hodnotu 1% vystav dobropis ktory odosli odberatelovi. Tym vyriesis rozdiel v saldokonte odberatelov aj problem DPH. V buducnosti uplatni zlavu 1% uz vo fakture s poznamkou ze je to zlava podla zmluvy. V pripade ze by zaplatili o 1% menej tak im posli upomienku. Je to jednoduchsie tu zlavu uplatnit priamo vo fakture ako cez dobropisy.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím so Zomborom, vystav im dobropis k fa, cituj č.fa, ktorý je na základe zmluvy č....., budeš tam mať ošetrenú aj DPH, nakoľko sa ti zníži daňová povinnosť o to 1%, zaúčtuj úhradu kompletnej faktúry a dobropisu a mám to vyrovnané. Možno bude mať niekto ešte iný názor.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    fedroc Pozri príspevok
    to je som videl lepsie zlavy heh http://www.tipnazlavy.sk/
    viditelne si nepochopil zmysel temy... je bezne, ked si dodavatelom pre velke retazce, ze mas zmluvne dohodnute zlavy z fakturacie... ja som sa stretla s fakturaciou pre metro... metro to ale robilo tak, ze k uhrade faktur pripojil dokument (stiahnutelny cez registraciu na webe) kde uviedli faktury ktore uhradili plus tu svoju strhnutu odmenu...

    takze tu nejde o to, ze ty nakupujes v tesco so zlavami ale v teme sa rozobera ked dodavas tovar pre tesco a ine retazce...

    o milione zlavovych portaloch vie v dnesnej dobe asi kazdy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.