Zavrieť

Porady

Pomozte prosim :`( som zufaly...

Dobry den,
Chcel by som pomoct, mam taky problem.
Moja kamaratka ma otca ktory ju bije, dasa povedat ze psychicky tyra takym sposobom ze do nej stale krici aj ked nema ziadny dovod!!! A opakuje sa to stale!!Stale do nej len krici, a raz ju tak zbil ze jej zlomil ruku, ona stym nebola ani u doktora, a teraz ju stale pri zmene pocasia ta ruka boli. Ked chce niekde ist hoci len do kina so mnou alebo nieco, musi napriklad nosit pol dna drevo, a je to dievca, a on ju necha robit takuto robotu. Na mobil jej nedal uz rok peniaze bola bez kredity a jej mladsia sestra ma stale kredit, ale to by som este pochopil, ale ona si aj sama plati cestu autobusom a to uz peknych 4-5 mesiacov!!! Sama si na to musi zarobit, on jej na ten autobus neda.
Chcel by som sa hlavne spytat ci sa nieco stym da robit??? Ide hlavne o to ze ju bije, teda FYZICKY TYRA!!! Ked bola mala ju tiez zbil DREVENOU PALICOU, tak ze mala pekne dlho an zadku modriny, a to uz je fakt moc ked zbije vlastnu dceru palicou! A ked jej tu ruku zlomil tiez bol nejaky konflikt a on do nej zase pre nci zanic zacal ziapat a potom je buchol nejakym predmetom cim jej zlomil ruku pri zapesti! A este ejdna vec vzdy za vsetko vyhori ona.
Tak teda, moze sa ona niekde ozvat? Alebo to mozem rovno spravit ja?-jej frajer? Alebo sa moze ozvat niekde jej starka??? AKe by to malo pri najlepsom(pre neho) nasledky??? Lebo toto sa uz enda vydrzat ona je psychicky na dne, a fyzicke dasa povedat tresty.., prosim pomozte mi ona je na tom uz teraz velmi zle...
Predom dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Určite treba kontaktovať kompetentných. Nepíšeš, či je Tvoja priateľka plnoletá, či ešte navštevuje školu atď. Ale to čo píšeš, je určite domáce fyzické násilie a pokiaľ si musí zarábať na cestovné, aby sa dostála napr. do školy, tak je to aj zanedbanie výchovy.
    Keby si napísal v ktorej časti Slovenska bývate, určite by sme Vám tu pripojili link na koho sa napojiť a koho osloviť.
    Stoj pri priateľke, potrebuje ťa a urob všetko preto, aby si ju ochránil. Keďže ju takto trápi vlastný otec, určite má dievča zábrany čokoľvek podniknúť, pretože sú tam rodinné väzby, strach z okolia a nakoniec aj vlastné výčitky, lebo obete sa cítia byť ,,vinné". Tvojou ľudskou povinnosťou je určite ochrániť ju a upozorniť na tento problém.

    fero113 je offline (nepripojený) fero113

    fero113
    No moja priatelka ma 16rokov, a ja tiez, takze co by sme mohli spravit resp. ona? Ja by som sa k tomu ju uz posnazil usmernit.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    To znamená, že rodiačia sú pivinní postarať sa o ňu. Navštevuje asi prvý ročník strednej školy, čiže je ešte stále v povinnej školskej dochádzke. Ak si musí sama zarábať da cestovné, aby sa dostala do školy, tak je nebude asi dopriané ani na úplné základné veci v súvise zo životom. Navyše je fyzicky napádaná - zanedbanie výživy a fyzické týranie je trestné.

    Niečo som vygooglila a konkrétne v tomto linku si vieš vybrať oblasť na SK v ktorej žijete:
    http://www.piatazena.sk/linky.htm
    Linka dôvery je aj na tomto mob. čísle 0905 - 290 150, kde Vám pomôžu na koho sa máte obrátiť.

    fero113 je offline (nepripojený) fero113

    fero113
    nie inak zanedbana neni vobec, ma pocitac vsetko, ineternet, akoze ma vsetko len toto cestovne, a potom tie ostatne veci,
    Ale velmi vam dakujem za pomoc

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    To, že má internet, počítač nenahradí rodičovskú lásku. Teplé otcovské pohladenia a meterinské pochopenie nenahradí nič hmotné. Vieš Feri, nie je nezvyčajné, že tínedžeri vo vašom veku sú na míle vzdialení od chápania svojich rodičov a naopak, ale sú hranice za ktoré nemôžeme prejsť ani my rodiačia, ani vy deti. Sú to základné ľudské princípy, ktoré by sa mali v prvom rade doma ctiť .
    Ale nechápem, prečo si práve na cestovné musí zarobiť a inak je o ňu postarané...
    K tej práci s drevom : Ak kúria doma drevom, tak je to práca , ktorej sa nevyhnú...Ak tvoja priateľka nestojí pri cinkulárke, aby ho rezala, ale pomáha pri jeho ukladaní - tak v tom nevidím nič zlé.
    Ešte jedna otázka, pripomienka: Nespomínaš matku dievčaťa, resp. partnerku otca...Môžme tu teda hypotetizovať ako to v tej rodine je..., ak je otec ovdovelý, prípadne sám, určite potrebuje pomoc svojich dcér, domáce práce, ktoré musí robiť len jeden vedia vyčerpať, nehovoriac o tom, že aj na živobitie treba zarobiť.
    A neďakuj, ale prines nám dobré správy, že sa veci upokojili a tvoja priateľka sa nebojí a netrápi. A skús sa na veci pozrieť reálnymi očami. Držím palce.
    Naposledy upravil danushka : 23.02.08 at 13:28

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Dobry den,tak ako by som citala problem ,ktory poznam...Tuto hroznu situaciu,prezival a preziva aj moj syn,a my cela rodina s nim.Akurat len ze dievca nemalo este nic zlomene ,ale modrin a znicenych veci a poslapaneho sebavedomia bolo neurekom.Na zaciatku sme sa to pokusali riesit napr aj cez UNICEF ,uz to vyzeralo tak ,ze sa ku nam nastahuje,ale vzdy ju jej mama odhovorila.Taha sa to uz vyse 2 rokov,dievca stale byva u rodicov,uz ma 19 rokov a mozem povedat len to,ze pokial postihnuta osoba sama nechce vyriesit problem,nikto s nou nepohne.Je mi z toho smutno.Drzim palce.

    pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka

    pravnicka
    Je to smutné. To dievča má smutný život a je dobré že má ešte teba.

    Tu ide o to, či to dievča je plnoleté? Ak áno, tak by bolo dobré, keby z domu odišla, bolo by to asi najmenej bolestné. Alebo ak nie je plnoletá, tak by daľšiou možnosťou bolo, keby sa našťahovala k tej bábke, ktorá by sa o ňu starala do plnoletosti.
    Daľší asi dosť bolestivý spôsob pre ňu je podať trestné oznámenie na políciu, že ju otec psychicky a telesne týra. Dokázať psychické týranie je ťažké. Ked ju znova udrie, tvoja priateľka by mala ísť hned k lekárovi, aby mala doklad o fyzickom týraní. A podať trestné oznámenie môže asi ktokoľvek, teda aj ty.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    fero113 Pozri príspevok
    nie inak zanedbana neni vobec, ma pocitac vsetko, ineternet, akoze ma vsetko len toto cestovne, a potom tie ostatne veci,
    Ale velmi vam dakujem za pomoc
    Mne tu nieco nesedi. Ja sa samozrejme nezastavam otca, ak je pravda, ze ju bije. Ale co sa tyko toho cestovneho... To nam chces naozaj tvrdit, ze ma PC + vsetko po materialnej stranke, a zaroven si musi zarabat na cestovne (do skoly, ako to tu poniektori pochopili). Sam pises, ze ak ma is s tebou do kina, musi nosit pol dna drevo.

    Teda ja vidim problem skor v tom, ze otec nechce schvalit, resp. nechce sa zmierit s jej vyberom partnera - teda s tebou. To uz naozaj nechci po nas, aby sme na zaklade toho, co si napisal vedeli posudit, kto ma pravdu, ci zbytocne ziarli alebo ma dovod byt znepokojeny tvojim zaujmom o dceru.

    Teda mne z toho vychadza, ze je problem (cestovne, bitka) iba, ak sa ma stretnut s tebou. Ja k tomu iba chcem napisat, ze to je naozaj problem, ktory ma vzdy "dve pravdy". Na jednej strane dieta je jedinec, ktory ma pravo sa slobodne rozhodnut, na druhej strane rodic citi v 16 rokoch dietata este akusi zodpovednost, navyse je tu povinnost dieta vyzivovat. Je logicke, ze dietatu nebudem davat peniaze na nieco, s cim nesuhlasim (v mojom pripade by to napr. urcite boli cigarety). A co sa tyka vyberu partnera - ked budes mat ty svoje deti, a budes ich piplat 16 rokov, tak ti tiez nebude jedno, s kym sa rozhodnu spojit svoj zivot, kto ich odvedie z domu.

    Taketo otazky rodinnych vztahov sa vzdy velmi tazko posudzuju inym, ak chyba stanovisko druhej strany. Ale ja vidim v tvojom pripade problem v tom, ze otec z nejakeho dovodu nechce akceprovat teba po boku svojej dcery.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Najlepsie bude, ked sa obratite na linku detskej istoty.
    Su tam ludia, ktori budu vediet posudit problem a v pripade potreby aj konat.
    V kazdom pripade tam zavolajte, kym sa tvoja frajerka nezacne spravat ako obet.

    0800 500 500

    Citujem:
    Linka funguje 24 hodín denne, 365 dní, pre celé Slovensko. Je to telefonická komunikačno-poradenská linka pre deti a mládež (samozrejme volať môžu aj dospelí, hlavne ak majú podozrenie na týrané deti), s tímom odborníkov z oblasti psychológie, sociálnej práce, pedagogiky a pod. Na Detskú linku záchrany - 0800/12 32 32 (je anonymná a bezplatná) môžu deti volať, ak sa cítia akokoľvek ohrozené.

    PRÁVA DIEŤAŤA
    Všetky deti majú právo na starostlivosť a lásku
    Všetky deti sú si rovné
    Každé dieťa má právo na dostatok zdravej výživy
    Každé dieťa má právo na vzdelanie
    Každé dieťa má právo na zdravotnú starostlivosť
    Každé dieťa má právo na hru a voľný čas
    Deti nesmú pracovať
    Deti nesmú byť týrané
    Deti sa nesmú stať obeťou násilia a vojny
    Deti nesmú byť sexuálne zneužívané
    Deti majú právo vyjadriť svoje názory
    Deti majú právo zvoliť si svoje vierovyznanie
    Deti majú právo stretávať sa a združovať podľa vlastného výberu
    Deti majú právo na prístup k informáciám
    Zvláštnu ochranu treba venovať deťom, ktoré nevyrastajú v rodinnom prostredí
    Zvláštnu ochranu treba venovať deťom utečencov
    Zvláštnu ochranu treba venovať postihnutým deťom
    Zvláštnu ochranu treba venovať deťom, ktoré sa dostávajú do konfliktu so zákonom

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Otec dcéru nemá biť, ani psychicky týrať, to odsudzujem. Čo sa týka nosenia dreva, napríklad, u nás doma je bežné, že deti pomáhajú, aj nosili drevo, a celý deň,keď to bolo treba. A mali menej ako 16 rokov. Iné už je, prečo na ňu začne kričať, ako sa správa ona k nemu, k svojim povinnostiam v škole aj doma. Ako tu už písali predo mnou, otca nahlásiť na polícii, vyžiadať potvrdenie od lekára . A kde je matka? Aký postoj má babka? Tvoji rodičia?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pravnicka Pozri príspevok
    Je to smutné. To dievča má smutný život a je dobré že má ešte teba.

    Tu ide o to, či to dievča je plnoleté? Ak áno, tak by bolo dobré, keby z domu odišla, bolo by to asi najmenej bolestné. Alebo ak nie je plnoletá, tak by daľšiou možnosťou bolo, keby sa našťahovala k tej bábke, ktorá by sa o ňu starala do plnoletosti.


    Treba si prečítať aj predchádzajúce príspevky, nielen zadanie témy, lebo veľa doplňujúcich informácií je tam. Napr. ten vek, že má 16 rokov, sa spomínal hneď v treťom príspevku. škoda je potom písať príspevok, ktorý neradí k veci.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Hej suhlasim treba pisat k veci a preto treba citat vsetky prispevky

    K teme to ze ma vsetko 2 poly tu neriesme a ani dovody jeho spravani ani to ci dana dievcina klame alebo nie...

    Postup:
    Musis najprv presvedcit ju aby to chcela riesit... to je najzakladnejsia a najtazsia cast celeho problemu

    Musite zacat zbierat dokazy... fyzicke tyranie lekarskymi potvrdeniami
    psychicke u psychologa...

    Az ked mate dokazy riesit dalsie kroky pretoze spravnie tyrana sa moze diametralne zmenit pri ocakvanej hrozbe... a bude tvoja priatelka ovela viac trpiet a pravdepodobne sa nebudete stykat vobec ak sa vam to nepodari na prvy pokus a potom mu uz nic nedokazete ak nebude chciet...

    Trestne oznamenie je predcasne momentalne... skor vyhladaj odbornu pomoc co najskor kde ti aj poradia ko ju presvedcit pripadne ak by si ju dostal k tej odbornej pomoci tak mas skoro vyhrate moznosti je vela len jej ich musi niekto ukazat a ona ich musi prijat

    Tak hlavu hore riesit sa da vsetko

    babijanka je offline (nepripojený) babijanka

    žena v strednom veku-srandistka ...viac babijanka
    Ahoj, včera bol zhodou okolností jeden film na nemenovanej TV stanici, resp. seriál, kde sa vlastne poukazuje na týranie a zneužívanie detí. Matka sa druhýkrát vydala, z prvého manželstva mala 15 roč. dcéru, ktorú začal pohlavne zneužívať jej otčim, dokonca ju aj zbil. Matke to však nepovedala. Nakoniec ušla z domu a dostala sa až do centra pre týrané deti a ženy. Tu celú situáciu objasnila, avšak po návrate domov ju matka obvinila, že narušila chod rodiny a otčim je z toho zrútený. Dievča napokon svoju výpoveď odvolalo s tým, že všetko si vymyslela. Už sa môžeme len dovtípiť, že táto situácia pokračovala ďalej. Tým chcem povedať len toľko, že takéto veci treba okamžite nahlásiť a pokiaľ ľúbiš svoju priateľku, stoj pri nej a nevzdajte to. Je to jedno či ju otec bije alebo pohlavne zneužíva, treba to každopádne nahlásiť.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    treba si všímať aj kedy bol príspevok zadaný, téma je z februára tohoto roku, a keďže sa už zadávateľ neozval, tak je predpoklad, že sa riešenie našlo.

    babijanka je offline (nepripojený) babijanka

    žena v strednom veku-srandistka ...viac babijanka
    Ďakujem, je to síce pravda, že tento príspevok je staršieho dáta a možno už dotyčný dostal aj dobrú radu, ale keďže som nová a všimla som si až teraz tento príspevok, tak som musela reagovať, proste jednoducho mi to nedalo neodpovedať. Keďže táto chúlostivá téma je stále aktuálna a aj bude, verím tomu, že ak má niekto v súčasnosti podobný problém, každá rada je dobrá. Prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.