Zavrieť

Porady

právo na oddych

Dobrý deň,

Som učiteľkou na gymnáziu a chcela by som sa opýtať, ako je to
s návratom zo služobnej cesty. Vrátili sme sa dnes o pol siedmej ráno
zo zahraničnej služobnej cesty (od pondelka) a v podstate sme museli
nastúpiť do práce - resp. vybrať si náhradné voľno, ak by sme chceli ísť domov.
cestovali sme od pol tretej predchádzajúceho dňa do tej pol siedmej ráno (z toho 6 posledných hodín lôžkovým vozňom).
Neumožňuje zákonník aspoň niekoľkohodinovú pauzu medzi návratom zo služobnej cesty a nástupom do práce?
ďakujem
mimic
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mimic Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Som učiteľkou na gymnáziu a chcela by som sa opýtať, ako je to
    s návratom zo služobnej cesty. Vrátili sme sa dnes o pol siedmej ráno
    zo zahraničnej služobnej cesty (od pondelka) a v podstate sme museli
    nastúpiť do práce - resp. vybrať si náhradné voľno, ak by sme chceli ísť domov.
    cestovali sme od pol tretej predchádzajúceho dňa do tej pol siedmej ráno (z toho 6 posledných hodín lôžkovým vozňom).
    Neumožňuje zákonník aspoň niekoľkohodinovú pauzu medzi návratom zo služobnej cesty a nástupom do práce?
    ďakujem
    mimic

    Áno umožňuje, Zákonník práce § 92 ods. 3 :

    "(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku."


    Ale nejako mi nesedia tie dni, príspevok si dávala v nedeľu večer o 19 hod. a píšeš, že dnes ste prišli o siedmej ráno. Teda ste sa vrátili v nedeľu ráno o siedmej? Kedy si mala ísť do práce? V nedeľu? Pokiaľ áno, tak najskôr si mohla nastúpiť v nedeľu o pol tretej poobede. Pokiaľ si mala pracovať v pondelok ráno, to to už je v poriadku, na dnešné ráno nárok na voľno nemáš.

    Takže upresni.

    mimic je offline (nepripojený) mimic

    mimic
    Ahoj
    ďakujem za odpoveď
    posun v časoch: text som napísala v piatok večer a v piatok aj pridala do porady, ale na vlastný blog, keďže som nevedela, ako to tu chodí, a kam vlastne s otázkou. Z môjho blogu bol ešte vzápätí nato odstránený jedným z administrátorov - s pripomienkou, že blog neslúži na diskusiu. Až v nedeľu som sa konečne zorientovala. A napísala to znovu - resp. len skopírovala text - tam nastal ten časový posun. Tá odpoveď mi veľmi pomohla. Ďakujem. mimic

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.