Zavrieť

Porady

odpisy

prosííím, zachráňte ma minulý rok som prebrala účtovníctvo v januári a robila som aj účtovnú (u)závierku. tento rok pokračujem, a práve dnes som začala inventarizovať odpisy, keď som narazila na takýto problém:
na jednom tlačive od bývalej kolegyne som našla poznámku, že daňové a účtovné odpisy do 30 000 Sk sa rovnajú ... a tu je kameň úrazu. minulý rok som toto prehliadla a daňové odpisy som prepočítala na 4-ročné odpisovanie, účtovné na 5-ročné odpisovanie (tzn. cena výrobku 13 000, Sk, daňové za rok 2006 3250, Sk účtovné za rok 2006 2600 Sk) A teraz neviem, čo s tým ... myslíte, že to je straaaaaaaaašne veľká chyba?
Usporiadat
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Môžem si uplatniť odpisy z nákladného auta aj keď som nezaplatila daň z MV?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Pokiaľ využívaš auto na dosahovanie zdaniteľných príjmov tak si odpis môžeš uplatniť ak ho máš v majetku ku dňu 31.12.2007, a prečo si nezaplatila daň z mot.vozidiel?
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Daň z MV klient odmietol zaplatiť, tak teraz neviem,či má nárok na odpisy.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Uľa Pozri príspevok
Daň z MV klient odmietol zaplatiť, tak teraz neviem,či má nárok na odpisy.
1. alternatíva
Ak sa vozidlo využívalo na podnikanie, môžeš uplatniť odpisy, phm .....
Problém bude pri dani z MV, je nárok na jej dorubenie.
2. alternatíva
Ak sa vozidlo nevyužívalo na podnikanie, nevzniká povinnosť platiť daň z MV, ale problém bude z uplatnením daňových odpisov, phm, opravy .....
"nemôže byť aj vlk sytý aj baran celý"

Ešte je potrebné rozlíšiť či je daň priznaná, iba nezaplatená, alebo vôbec nepriznaná. Iba nezaplatenie má vplyv iba na sankciu.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Čiže mám dve možnosti:
1. zaplatiť daň aj s pokutou a uplatniť si odpisy
2. nezaplatiť daň a nič si neuplatňovať
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Uľa Pozri príspevok
Čiže mám dve možnosti:
1. zaplatiť daň aj s pokutou a uplatniť si odpisy
2. nezaplatiť daň a nič si neuplatňovať
Skúste si vybrať menej bolestivú.
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

Dobrý deň prajem. Môže mi niekto poradiť ohľadom prerušenia odpisov hmotného majetku? Je možné prerušenie odpisov na celý hmotný majetok, alebo si spoločnosť môže určiť konkrétny hmotný majetok podľa odpisovej skupiny? .... Ide mi o užitkové automobily nakúpené prostredníctvom leasingu... Ďakujem ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sameika Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Môže mi niekto poradiť ohľadom prerušenia odpisov hmotného majetku? Je možné prerušenie odpisov na celý hmotný majetok, alebo si spoločnosť môže určiť konkrétny hmotný majetok podľa odpisovej skupiny? .... Ide mi o užitkové automobily nakúpené prostredníctvom leasingu... Ďakujem ...
Pri leasingu nie je možné prerušiť odpisy.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Kúpa podlahového stroja v hodnote (26950+5120,50) 32070,50 Sk. Zaradím do ho 2. odpisovej skupiny a budem rovnomerne odpisovať 6 rokov. V akej cene ho zaradiť 32070,50 alebo 32071? Vopred vďaka za kontrolu a radu.
Pri 32070,50 bude ročný odpis 5345,0833 = 5346?
Naposledy upravil Uľa : 19.03.08 at 16:24 Dôvod: doplnenie textu
0 0
sameika sameika

sameika je offline (nepripojený) sameika

ďakujem,.... išlo mi len o to, že som čítala v zákone o možnosti prerušenia odpisov... priznám sa, potrebuje zvýšiť hospodársky výsledok...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Uľa Pozri príspevok
Kúpa podlahového stroja v hodnote (26950+5120,50) 32070,50 Sk. Zaradím do ho 2. odpisovej skupiny a budem rovnomerne odpisovať 6 rokov. V akej cene ho zaradiť 32070,50 alebo 32071? Vopred vďaka za kontrolu a radu.
Pri 32070,50 bude ročný odpis 5345,0833 = 5346?
Zaradíš stroj v hodnote 32.070,50. Vypočítané odpisy sa zaokruhľujú smerom nahor.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

sameika Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Môže mi niekto poradiť ohľadom prerušenia odpisov hmotného majetku? Je možné prerušenie odpisov na celý hmotný majetok, alebo si spoločnosť môže určiť konkrétny hmotný majetok podľa odpisovej skupiny? .... Ide mi o užitkové automobily nakúpené prostredníctvom leasingu... Ďakujem ...
Nadviažem svojou otázkou - a ak hmotný majetok nie je nakúpený na leasing? Ak chcem prerušiť odpisy u HM, treba ich prerušiť u všetkých evidovaných, alebo je možné nejaký konkrétny vybrať a u toho odpis prerušiť? Je možné kúpiť HM a hneď v prvom roku používania prerušiť odpis? Viem, že v zákone sa o prerušení píše, ale nepodarilo sa mi nájsť, či u celého evidovaného HM naraz, alebo je možné určiť, u ktorého pre daný rok odpisy neuplatním.
Vopred ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

janasv Pozri príspevok
Nadviažem svojou otázkou - a ak hmotný majetok nie je nakúpený na leasing? Ak chcem prerušiť odpisy u HM, treba ich prerušiť u všetkých evidovaných, alebo je možné nejaký konkrétny vybrať a u toho odpis prerušiť? Je možné kúpiť HM a hneď v prvom roku používania prerušiť odpis? Viem, že v zákone sa o prerušení píše, ale nepodarilo sa mi nájsť, či u celého evidovaného HM naraz, alebo je možné určiť, u ktorého pre daný rok odpisy neuplatním.
Vopred ďakujem.
Odpisy môžeš prerušiť aj len u jedného vybraného DHM... A môžeš ich prerušiť hneď v prvom roku používania...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať