Zavrieť

Porady

auto od zamestnávateľa

Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    tinky-binky Pozri príspevok
    Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
    Nie som si istá, že je to až tak výhodné, hlavne z daňového hladiska je to problém.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tinky-binky Pozri príspevok
    Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
    Ak to auto je firemné a ty ho používaš na súkromné účely, zamestnávateľ ti musí zdaniť 1% OC vozidla mesačne.

    Neviem, ako je to výhodné pre všetkých, ale asi by som takúto možnosť nevolila.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Dosť pochybujem, že sa to dá nejakou zmluvou zabezpečiť, aby si o auto neprišla. Tvoj zamestnávateľ nemôže bez súhlasu lízingovky s autom nič urobiť, ani ho postúpiť ďalej na lízing,ani prenajímať a už vôbec nie predať, kým ho nesplatí.
    Auto je v majetku spoločnosti - ako vykazuje km, lízingové splátky si dáva do nákladov?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    tinky-binky Pozri príspevok
    spátky lízingu si dáva do nákladov, učtuje sa normálne ako firemné auto
    už som od viacerých ľudí počula, že si takto cez firmy kupujú autá na lízing, ale mne sa to z daňového hľadiska nezdá veľmi kóšer. Firma si to do nákladov dá, pričom splátky platí niekto iný

    Mali by ste urobiť zmluvu, že používaš auto aj na súkromné účely, zdaňovať to ako nepeňažný príjem, ale žiadna zmluva ti nezaručí, že o auto neprídeš, ak firma napr.prestane platiť splátky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tinky-binky Pozri príspevok
    Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
    Šikovný zamestnávateľ ........ja sa nad tým pozastavujem ,čo všetko sú dnes ľudia schopní spraviť.
    Ja si neviem dosť dobre predstaviť , ak ukončí zamestnávateľ riadne lízing , lízingovke zaplatí za odkúpenie vozidla , čo bude potom ...... predá Vám vozidlo ? Alebo ako to doriešite ?

    Ak zoberiem lízing na 36 mesiacov , je to dosť dlhá doba , aj nie je ......ale stačí ak nezaplatí jednu ,dve splátky a už máte po aute .Potom ako budete riešiť Vaše splátky , ktoré ste zaplatili ?Ako budete dokazovať , že to auto , ktoré má zamestnávateľ v OM ste platili Vy ako zamestnanec?

    Ja len nahlas uvažujem , neberte môj príspevok v zlom , ale takéto konanie sa niekedy nevyplatí .

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Zita5 Pozri príspevok
    Šikovný zamestnávateľ ........ja sa nad tým pozastavujem ,čo všetko sú dnes ľudia schopní spraviť.
    Ja si neviem dosť dobre predstaviť , ak ukončí zamestnávateľ riadne lízing , lízingovke zaplatí za odkúpenie vozidla , čo bude potom ...... predá Vám vozidlo ? Alebo ako to doriešite ?

    Ak zoberiem lízing na 36 mesiacov , je to dosť dlhá doba , aj nie je ......ale stačí ak nezaplatí jednu ,dve splátky a už máte po aute .Potom ako budete riešiť Vaše splátky , ktoré ste zaplatili ?Ako budete dokazovať , že to auto , ktoré má zamestnávateľ v OM ste platili Vy ako zamestnanec?

    Ja len nahlas uvažujem , neberte môj príspevok v zlom , ale takéto konanie sa niekedy nevyplatí .
    Myslím, že presne na tie isté otázky chce odpovede aj zadávateľ témy...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dana K. Pozri príspevok
    Myslím, že presne na tie isté otázky chce odpovede aj zadávateľ témy...
    Zrejme som mojim príspevkom posunula zadávateľku k tomu , aby si pýtala odpoveď na otázky od zamestnávateľa .
    Je to riziko ako pre zamestnávateľa , tak aj pre zamestnanca .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo v prípade, keď náhodou počas trvania leasingu z nejakého dôvodu dôjde k rozviazaniu prac.pomeru? Ako by to riešil zamestnávateľ a samozrejme aj zamestnanec? - ďalšie otázky ktoré čakajú na zodpovedanie.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ešte by bol zaujímavý vzťah zamestnávateľ - zamestnanec.
    Možná že firma patrí zamestnancovi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.