Zavrieť

Porady

Vyradenie automobilu z uctovnictva

Dobry vecer, vie mi niekto poradit? Uctujem jednoduche uctovnictvo v programe Alfa a potrebujem vyradit automobil po ukonceni leasingu. Auto bolo prepisane do osobneho vlastnictva (na r.c.), nebolo predané. Program Alfa mi ponuka pri vyradeni moznosti: - Predaj
- Likvidacia
- Zruš. bez likv.(alikv. odpis -mes.)
- Bezpl. prevod - bez odpisu !
- Darovanie
- Manko.

Nasledne idem zaradovat N1 automobil, ktory bol dany do firmy (bezplatny prepis s osobneho vlastnictva - r.c. do firmy), auto sa nekupovalo do firmy, iba sa prepisalo. Na zaradenie mam tieto moznosti: - kupa
- obstaranie vo vlastnej réžii
- darovanie
- bezplatny prevod.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry vecer, vie mi niekto poradit? Uctujem jednoduche uctovnictvo v programe Alfa a potrebujem vyradit automobil po ukonceni leasingu. Auto bolo prepisane do osobneho vlastnictva (na r.c.), nebolo predané. Program Alfa mi ponuka pri vyradeni moznosti: - Predaj
    - Likvidacia
    - Zruš. bez likv.(alikv. odpis -mes.)
    - Bezpl. prevod - bez odpisu !
    - Darovanie
    - Manko.

    Nasledne idem zaradovat N1 automobil, ktory bol dany do firmy (bezplatny prepis s osobneho vlastnictva - r.c. do firmy), auto sa nekupovalo do firmy, iba sa prepisalo. Na zaradenie mam tieto moznosti: - kupa
    - obstaranie vo vlastnej réžii
    - darovanie
    - bezplatny prevod.

    Dakujem
    Podľa mňa sa v oboch prípadoch jedná o bezplatný prevod. Zápis sa vykoná len v evidencii majetku.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dobry den,vie mi niekto poradit, ako vyradujem osobny automobil? Auto bolo brane na leasing, po skonceni leasingu sa prepisalo do osobneho vlastnictva (na rodne cislo). Teraz ho chceme predat. Je potrebne nejake ohodnotenie od sudneho znalca na cenu automobilu. Potom je potrebne zdanit prijem za predaj? Dakujem

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Kedysi bolo, že keď skončil leasing autobomilu, musel byť aut.zaradený v majetku firmy , používal si ho, čo bolo jasné z nákupu PHM, opráv ,atď a až potom sa pohol po určitej dobe napr. 3 mesiace predať, inak by nebol v nákladoch uznaný leasing. Mám takú skúsenosť u a.s, ale ako je to teraz ešte si to over., myslím že podobne.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dobry vecer. Chcela by som sa este spytat, ked auto bolo povodne vo firme - SZCO a prevedene po ukonceni leasingu do osobneho vlastnictva, ak je auto predane po 3 a pol roku, prijem sa SZCO zdanuje (ak je auto predane do 5 rokov od vyradenia). Moja otazka znie ci je v danovom priznani na to zvlast kolonka alebo to len zauctujem podla datumu predaja v penaznom denniku v jednoduchom uctovnictve ako iny zdanitelny prijem. Dakujem

    Vyradenie automobilu z uctovnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.