Zavrieť

Porady

list vlastníctva

Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc ohľadom listu vlastníctva na ktorom je výmera 11 000 m2, je tam 225 vlastníkov a pri spoluvlastníckom podiely mám 80/15750. Dá sa podľa tohoto určiť počer m2?

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kacenka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebovala by som pomoc ohľadom listu vlastníctva na ktorom je výmera 11 000 m2, je tam 225 vlastníkov a pri spoluvlastníckom podiely mám 80/15750. Dá sa podľa tohoto určiť počer m2?

    Ďakujem za pomoc
    Mne vychádza 55,87 m2. (11000/15750) * 80.

    Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

    Kacenka
    A prečo sa počet m (11 000) musí deliť 15 750? Túto hodnotu 15 750 mám asi na 8 listoch vlastníctva. Prečo sa tam uvádza?

    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kacenka Pozri príspevok
    A prečo sa počet m (11 000) musí deliť 15 750? Túto hodnotu 15 750 mám asi na 8 listoch vlastníctva. Prečo sa tam uvádza?

    Ďakujem
    Toľko je spoluvlastníckých podielov, a z toho ty máš 80.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - list vlastnictva obsahuje udaje o vlastnictve, ktore maju byt uzatvorene na celok - 1/1
    - ked je velky pocet spoluvlastnikov a ti dedenim, kupou a pod. nadobudli rozne spoluvlastnicke podiely, pri vypocte vlastnictva na 1/1 spracovatelsky program urcuje v zlomku takeho menovatela, aby bol adekvatny ku vsetkym spoluvlastnickym podielom
    - na predmetnom liste vlastnictva je to menovatel 15750 a vy mate 80 spoluvlastnickych podielov, co je vo vymere 55,87 m2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.