Zavrieť

Porady

akú práčku?

optimista
Chceme kúpiť práčku - plnenú z hora. Nepožadujem nič super extra, ale ani nie to najlacnejšie. Po menšom prieskume trhu mi celkom dobre vychádza Wirlpool, ale viem o tom, že pred pár rokmi bol problém, že nebrala prach z tej nadobky. Ešte som pozerala aj Elektrolux alebo Zanussi, no tam sa mi zda, ze sa viac plati za značku. Máte niekto skúsenosti napríklad s Candy alebo Ardo?
Dík za názory
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Link nesedí, klikni naň
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
Link nesedí, klikni naň
mne funguje
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mne ukáže :
žiadne pračky na porovnanie
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:24
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Alla,klikni na práčky,ktoré chceš porovnať a v pravo dolu ti nabehne tabuľka
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Arizona, žiadne pračky nevidím...asi som prepracovaná....uvidím, až sa vyspím
Naposledy upravil alla66 : 24.05.09 at 23:57
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nechápem, Arizona má zázračný NB
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
Arizona, žiadne pračky nevidím...asi som prepracovaná....uvidím, až sa vyspím
Alla,tiež nechápem. Ja som napr. priložila link v téme facebook, ja ho vidím pod rôznymi prehliadačmi,ale niektorí ho nevidia
Ale práčky som našla
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:00
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
KEJKA Pozri príspevok
upustila som od malej práčky a porovnala tieto
http://www.datart.sk/porovnat/index.html

čo ešte mám brať do úvahy? Mne sa vidia rovnocenné.
doplním
po odhlásení zo stránky je tento link nefunkčný, tak pardon. Ponechávam príspevok len kvôli
nasledujúcim príspevkom,aby zostal logický sled.
=============
pripájam subor, do ktorého som si výber uložila.
Vybrala som z ponuky
http://www.datart.sk/porovnat/index.html
Dôležité podľa mňa je : spotreba energie.,vody.,
regulovaný počet otáčiek pri odstreďovaní.,
regulácia teploty,
obsah pračky(najväčší bubon - prádlo sa pekne operie, "nezgrcne" sa )
ochrana proti pokrčeniu prádla a extra pláchanie.,
ak sú malé deti, tak detská poistka
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Mne ukáže :
žiadne pračky na porovnanie
Aj mne sa zobrazí toto
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ja mam Elektrolux EWT 10110W uz viac ako rok a som veeeeelllllmiiii spokojna.Elektrolux je proste Elektrolux.

kapacita 5,5 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda A, FUZZY LOGIC, spotreba vody 49 l, spotreba el. energie 1,04 kWh
- zhora plnená práčka
- energetická trieda A
- spotreba el. energie 1,04 kWh
- kapacita 5,5 kg
- 0 - 1 000 ot./min.
- spotreba vody 49 l
- funkcia FUZZY LOGIC
- funkcia DSP
- funkcia odklad prania
- nočný TICHÝ cyklus
- veľký plniaci otvor
- elektronický programátor
- ROZMERY (v x š x h) 85 x 40 x 60 cm
Naposledy upravil Iconka : 26.05.09 at 06:30
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mne mnohe funkcie nič nehovoria (nie žeby som nevedel s práčkou robiť.)
Práčka má hlavne vyprať. Pokial možno nehlučne, s nízkou spotrebou elektrickej energie a vody. Prádlo jemne odstrediť aby nebolo prilepene na bubne. Ostatne doplnky sú platné ako 5.kolo pri voze.
Možno o 10 rokov budú mat zabudovany maly lcd televízor.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Som zvedavá... Na aké doplnky si napísal, že sú ako piate kolo na voze?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Odložený štart, nočny režim...atd atd.
Ako sme to rozoberali pri http://www.porada.sk/t102397-hospoda...-co-s-nou.html , výrobca neinovuje preto, že to chce zákazník, ale preto aby zákazníka presvedcil, že nech sa zbaví svojho "stareho" funkčného spotrebiča a kúpi novinku s x funkciami navyše. Pýtam sa, vyperú nové práčky nejako inak, ako tie spred 20 rokov?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

duves Pozri príspevok
Odložený štart, nočny režim...atd atd.
Ako sme to rozoberali pri http://www.porada.sk/t102397-hospoda...-co-s-nou.html , výrobca neinovuje preto, že to chce zákazník, ale preto aby zákazníka presvedcil, že nech sa zbaví svojho "stareho" funkčného spotrebiča a kúpi novinku s x funkciami navyše. Pýtam sa, vyperú nové práčky nejako inak, ako tie spred 20 rokov?
Určite. Keby si povedal 5 - 10 rokov, zrejme by som bola ticho. Ale 20 rokov je dosť na to, aby sa technológie a procesy používania inovovali.
0 0
gaspi gaspi

gaspi je offline (nepripojený) gaspi

My mame v rodine uz 3 pracky znacky BOSCH. Ziaden problem a kazdy je s nou nadmieru spokojny .
Ja idem coskoro tiez kupovat novu a pokukavam iba po BOSCH. Zatial mam vyhliadnutu tuto:
BOSCH WLX 20461BY a mozno postaci aj tato BOSCH WAA 2027S BY.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Iconka Pozri príspevok
Ja mam Elektrolux EWT 10110W uz viac ako rok a som veeeeelllllmiiii spokojna.Elektrolux je proste Elektrolux.

kapacita 5,5 kg, 1 000 ot./min., energetická trieda A, FUZZY LOGIC, spotreba vody 49 l, spotreba el. energie 1,04 kWh
Elektrolux je síce Elektrolux, ale dá sa od Electroluxu nájsť aj trocha šetrnejší model, napríklad EWF 10771W perie 6kg prádla s 37l vody a 0,85kWh elektriky. ono sa to nezdá, ale za rok sa to nazbiera na účtoch.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Chcem sa opytat,ci pouzivate na pracke funkciu-skratit cas prania. Nemate skusenosti aka je vtedy spotreba? Neviem,ci to rychlejsie zohreje vodu a potom je vyssia spotreba? A tiez som zacala pouzivat dodatocne plakanie,lebo sa mi zda ze v normalnom cykle plaka len 1x-sice dost dlho cca 20 min. ale v jednej vode. Mám túto pracku len 2 dni tak skusam. Dakujem za odskúšané rady.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

apsgroup Pozri príspevok
Chcem sa opytat,ci pouzivate na pracke funkciu-skratit cas prania. Nemate skusenosti aka je vtedy spotreba? Neviem,ci to rychlejsie zohreje vodu a potom je vyssia spotreba? A tiez som zacala pouzivat dodatocne plakanie,lebo sa mi zda ze v normalnom cykle plaka len 1x-sice dost dlho cca 20 min. ale v jednej vode. Mám túto pracku len 2 dni tak skusam. Dakujem za odskúšané rady.
Prosim ake mate skusenosti?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Naša pračka ma taku volbu, tusím je to program 30 či 40, to akože minut. Kolko spotrebuje fakt neviem. Ale myslim si, že nejde o šetrenie vodou, skor času. A elektricka energia sa rovnako mynie na ohrev studenej vody ako pri dlhom programe. Možno ušetriš 100Wh, koli tomu, že pračka tak dlho neperie (kratšia doba elektomotora). Ako vravím, ide o úsporu tvojho času. Niekedy stačí taky kratky program.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

apsgroup Pozri príspevok
Chcem sa opytat,ci pouzivate na pracke funkciu-skratit cas prania. Nemate skusenosti aka je vtedy spotreba? Neviem,ci to rychlejsie zohreje vodu a potom je vyssia spotreba? A tiez som zacala pouzivat dodatocne plakanie,lebo sa mi zda ze v normalnom cykle plaka len 1x-sice dost dlho cca 20 min. ale v jednej vode. Mám túto pracku len 2 dni tak skusam. Dakujem za odskúšané rady.
ak to nemáš napísané v návode, tak jednoznačne to zistíš iba tak, že pred praním pozrieš elektromer a vodomer, vypneš ostatné spotrebiče počas prania a na konci zas pozrieš stav meračov. to dodatočné plákanie zvykne žrať celkom slušne vodu, u nás to bolo tuším cez 20l.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať