Zavrieť

Porady

doplatok do minimalnej mzdy

Zdravim vsetkych, robim mzdy v MRP...
mam 2 zamestnancov zamestnanych od 03/07, jeden z nich ma vzdy kazdy mesiac minimalnu mzdu, teda 7600sk (do 30.09.07),
druhy ma plat 15000sk v 03/07, potom 18000 04,05/07 a od 06/07 ma minimalnu mzdu a dohodu, presnejsie 7600-min.mzda+7500-na dohodu.
U prveho zamestnanca (s minimalnou mzdou) mi system dorataval a v uplnych udajoch mzdy som mala neakych 92sk ako "doplatok do minimalnej mzdy", co to je?? Neskor mi to system nedopisoval, tak som to tam dopisovala "rucne" podla vzoru 1.mesiaca (marec 07). Tak isto prvy mesiac mi danovy bonus automaticky zapisal, neskor som ho musela rucne dopisovat. Vysledna cista mzda bola kazdy mesiac rovnaka, teda snad v poriadku. Ale z akeho dovodu som to tam musela rucne dopisovat a co znamena tych 92sk ako doplatok do minimalnej mzdy....Rata mi to vobec spravnu vyplatu??

U druheho zamestnanca je to iste....t.j. danovy bonus musim dopisovat "rucne" a od toho 06/07 ako mal zmenu mzdy z 18tis na 7600sk + 7500sk (minimalka+dohoda), tiez mi tam prvy mesiac hodilo tych 92sk a potom uz nie, co som si podla vzoru prveho mesiaca dopisovala uz potom sama s nadejou ze to je spravne....

Nemam plnu verziu programu, je to demoverzia, nerobi mi problem si to tam zakazdym dopisovat ci bonus ci ten doplatok do min.mzdy, problem mi robi otazka, ci tam vobec nejaky ten doplatok ma byt...a ci to vobec mi rata dobre za minuly rok.....

ufffffff, snad ste porozumeli mojmu problemu....
heeeeeelppp, dakujeeeeeeem
Hanka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Hanka, nerobím síce v MRP, ale minimálna mzda patrí zamestnancovi za 21,74 dní, a preto ak v mesiaci bolo napr. 22, 23 dní, tak ti program dopočítal doplatok. Čo sa týka daňového bonusu, myslím že to treba v personalistike len správne zadať. aby ti ho program automaticky dával.

    hanka274 je offline (nepripojený) hanka274

    hanka274
    dakujem, dakujem velmi pekne...nooo ale ja som si to tam uz potom kazdy mesiac dopisovala....bez toho aby som sledovala pracovne dni napr.22, 23....takze je mozne, ze som si to tam zadavala nespravne....tym padom mam cele mzdy naprd.....supeeeeer....tesiiiim sa....mam co robit, mam co uctovat, preuctovavat....sakra.....
    Tento rok mam nastastie uctovnicku na vsetko...komplet...
    Ďakujem....ved ja sa isto este budem pytat tu nieco...

    hanka274 je offline (nepripojený) hanka274

    hanka274
    nooo a je to tu.....
    oki, takze ak som to dobre pochopila ak mam pocet odpracovanych dni viac ako 22, tak tam ten doplatok 92sk ma byt....ale co to je vlastne 92sk....preco 92? co to je?? ako suma na cely mesiac?? 92sk bude vzdy? ci budem mat 22dni, alebo 23dni??
    A druha otazka...ak mam odpracovane dni 19- napriklad v 04/07 je 19 dni, tak tam tych 92 sk nema byt?? tam je uhrn prijmov iba tych 7600sk a hotovo?? 05,06/07 maju 21 dni odpracovanych, tam to nema byt tiez?? vlastne 22 dni je len v marci a v auguste 07, takze len tam ma byt tych 92 sk?????
    fuuuha, ja som z toho magor....total.... ))

    dakujem!!!!!!!!

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Hanka takto:
    7600 ja za 21,74 dňa, ak je viacej pracovných dní, dopočítalo ti doplatok,
    napr. 22 dní 7600 : 21,74 x 22 = 7691.-
    jeho mzda je 7600 + doplatok 91.- Sk
    napr. 23 dní 7600 : 21,74 x 23 = 8041.-
    jeho mzda je 7600.- Sk + doplatok 441.- Sk
    Ak bolo pracovných dní 19, nevznikol žiadny doplatok do minimálnej mzdy.

    Podotýkam, že od 01.10.2007 je minimálna mzda 8100.- Sk.

    hanka274 je offline (nepripojený) hanka274

    hanka274
    fuuuuha, tak parada....mozem nejakym zazracnym sposobom opravovat mzdy od 04/07.......koksooooo.....ja som to vedela, ze tych 92sk je hovadina pisat fixne do kazdeho mesiaca este k tomu rucne dopisovat.....blbost....fiiiha....
    hm, jasne 8100sk od oktobra....hej, hej, to mi uz robi uctovnicka....
    dakujeeem!!!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    mrp Ti mzdy vypočíta aj v demo verzii, nemusíš dohadzovať, pokiaľ máš všetko nastavené.

    doplatok do minimalnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.