Zavrieť

Porady

Nerozdelený zisk použitý na HIM

Dnes mi zákazník - konateľ sro vrátil uzávierku roka 2007 a požaduje nasledovnú zmenu:
- za predchádzajúce obdobia vytvorený nerozdelený zisk nim. období vo výške 482000,- Sk použiť na kúpený HIM - auto v OC 750000,- Sk
- jeho argument - vyčistil sa z reálnych peňazí a teda nemôže mať hodnotu nerozdeleného zisku k dispozícii
V podstate má pravdu, ale neviem ako na to.
Moja teoria:
- VZ sro sa uznesie na použití nerozdeleného zisku a preúčtujem 428/427
- a ďalej neviem ako !!!

Prosím o radu, lebo mám pocit, že nerozumiem účtovníctvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    siza je offline (nepripojený) siza

    siza
    mam pocit, ze si pletie aktiva a pasiva - nerozdeleny zisk je nejaky zdroj prijmu - vytvoreny zisk z minulych rokov. Ak ho chce nechat vo firme a financovat z neho nakup auta - tak nerurobis nic - nechas to na ucte 428 - nerozdeleny zisk z minulych rokov (to je pasivum - zdroj penazi )a kludne moze kupit auto - teda zmeni jedno aktivum (peniaze v banke, ktore podnikanim zarobil a ma zisk vo forme penazi) na ine aktivum - auto.
    Ale zjavne je problem v tom, ze tie realne peniaze na ucte nema - treba zistit, v akej forme sa ten nerozdeleny zisk vo firme nachadza - pravdepodobne su to nejake neuhradene pohladavky alebo co.
    to je moj nazor, ale mozno sa mylim.
    Pekny den

    ROBOTA je offline (nepripojený) ROBOTA

    ROBOTA
    ďakujem za pomoc, zajtra to skúsim vysvetliť zákazníkovi a možno odstúpi od svojej požiadavky. Aj ja si myslím , že si pletie trochu pojmy s dojmami. Vzťah PO s.r.o. a on ako spoločník ,voči ktorému má PO záväzok ( aj keď len budúci) vyplatiť zisk. Asi tak nejako to chápem ja.

    Nerozdelený zisk použitý na HIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.