Zavrieť

Porady

Leasing automobil

Ahojte, prosím o radu.
Živnostník uzatvoril v 05/2004 leasingovú zmluvu na os. mot. vozidlo. Za roky 04 - 06 uplatnené daňovo uznateľné odpisy aj nájomné - zaúčtované vrámci uzávierkových účtovných operácií ako VZOD. V 05/2007 došlo k riadnemu ukončeniu leasingu odkúpením za dohodnutú cenu. Za rok 2007 taktiež uplatním odpisy aj nájom za alikvótnu časť roka. V roku 2004 som však auto nezaradila do majetku, nakoľko som sa domnievala, že až do odkúpenia /r. 07/ je majetkom leasingovej spoločnosti a teda ho nemôžem evidovať ani vo výkaze o majetku a záväzkoch a že ho do majetku zahrniem až po ukončení leasingu a zaplatení kúpnej ceny. Teraz však uvažujem či bol tento môj postup správny, neviem v akej cene ho mám zaradiť. Ku kúpe došlo v 05/2007 a v 09/2007 bol dopredaný do autobazáru. Asi som to pokašlala, čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No asi nemôžeme účtovať o odpisoch, ak nemáme majetok zaradený v evidencii. Pravdepodobne by si mala opraviť Výkazy o majetku a záväzkoch za roky 2004-2006. Výkaz o príjmoch a výdavkoch máš správne, ak si uplatnila správnu výšku odpisov, takže vplyv na DP to mať nebude.

    stefi1 je offline (nepripojený) stefi1

    stefi1
    Ahoj, ďakujem za radu, len mi ešte poraď v akej hodnote mám auto zaradiť, keď sa jedná o platitela DPH, ale neuplatnil si DPH z vozidla. Ci brat obstarávaciu cenu leasingu s DPH, alebo bez DPH?
    Naposledy upravil stefi1 : 04.03.08 at 06:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.