Zavrieť

Porady

Podpisovanie výkazov

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Výkazy o majetku,záväzkoch,príjmoch/prílohy k d.priznaniu/ podpisuje len SZČO alebo aj ,ja keď mu to robím na moju živnosť?ˇV konečnom dôsledku je on zodpovedný za vedenie účtovníctva,
Naposledy upravil zhv : 07.03.08 at 10:54
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zhv Pozri príspevok
Výkazy o majetku,záväzkoch,príjmoch/prílohy k d.priznaniu/ podpisuje len SZČO alebo aj ,ja keď mu to robím na moju živnosť?ˇV konečnom dôsledku je on zodpovedný za vedenie účtovníctva,
SZČO.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Výkazy sa dávaju len raz?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Áno
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Podľa mňa "chlievik" Osoba zodpovedná za účtovnú závierku by mal podpísať ten, kto výkazy vyplnil.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Podľa mňa "chlievik" Osoba zodpovedná za účtovnú závierku by mal podpísať ten, kto výkazy vyplnil.
Skôr by som povedal, kto zostavil. Na základe podkladov od účtovníka to môže vyplniť aj samotný podnikateľ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zákon o účtovníctve
§ 5

(1) Účtovná jednotka môže poveriť vedením svojho účtovníctva aj inú právnickú osobu alebo fyzickú osobu.

(2) Poverením podľa odseku 1 sa účtovná jednotka nezbavuje zodpovednosti za vedenie účtovníctva, zostavenie a predloženie účtovnej závierky a za preukázateľnosť účtovníctva v rozsahu podľa tohto zákona.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No na nových tlačivách tretí chlievik je:

"Podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva".
Zrejme to chceli vyčleniť pre účtovníka, ktorý celý rok spracovával účtovníctvo, ale v tomto znení to má byť podpis účtovnej jednotky a nie účtovníka, nakoľko podľa vyššie citovaného znenia § je podnikateľ zodpovednou osobou za vedenie účtovníctva.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Podľa mňa "chlievik" Osoba zodpovedná za účtovnú závierku by mal podpísať ten, kto výkazy vyplnil.
Zle som sa vyjadrila:
Podpisový záznam fyzickej osoby: to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva: aj to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky: tu by sa mal podpísať účtovník (ja sa podpisujem)

Ak nie som daňový poradca, môžem na 8. strane DPPO napísať moje meno do kolónky "vyhotovil" (možno je tam iné slovo, neviem si teraz spomenúť)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Zle som sa vyjadrila:
Podpisový záznam fyzickej osoby: to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva: aj to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky: tu by sa mal podpísať účtovník (ja sa podpisujem)

Ak nie som daňový poradca, môžem na 8. strane DPPO napísať moje meno do kolónky "vyhotovil" (možno je tam iné slovo, neviem si teraz spomenúť)?
Môžeš dať svoje meno Vyhotovil:... aj v prípade ak nie si daňový poradca . Každopádne voči správcovi dane zodpovedá podnikateľ a voči podnikateľovi zodpovedáme
my v rámci zmluvy...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Zle som sa vyjadrila:
Podpisový záznam fyzickej osoby: to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za vedenie účtovníctva: aj to je SZČO
Podpisový záznam osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky: tu by sa mal podpísať účtovník (ja sa podpisujem)

Ak nie som daňový poradca, môžem na 8. strane DPPO napísať moje meno do kolónky "vyhotovil" (možno je tam iné slovo, neviem si teraz spomenúť)?
Ja sa podpisujem aj za zostavenie aj za vedenie, ako je aj pravda . Svoju celkovú zodpovednosť podpisuje SZČO v prvej kolonke.
Môj názor, ten podpis nevyjadruje doslovnú zodpovednosť pre zákonom, tá je určená priamo v zákone-napr. §, ktorý citovala Johanka, ale zobrazenie skutkového stavu .

P.s. kolonky vyhotovil a pod. sú práve aj preto, aby v prípade problémov sa mohli obrátiť práve na osobu, ktorý by mala mať o tom najlepší prehľad k
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja to chápem tak ako evina, tiež podpisujem zostavenie u.z. aj vedenie účt.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
evina Pozri príspevok
Ja sa podpisujem aj za zostavenie aj za vedenie, ako je aj pravda . Svoju celkovú zodpovednosť podpisuje SZČO v prvej kolonke.
Môj názor, ten podpis nevyjadruje doslovnú zodpovednosť pre zákonom, tá je určená priamo v zákone-napr. §, ktorý citovala Johanka, ale zobrazenie skutkového stavu .

P.s. kolonky vyhotovil a pod. sú práve aj preto, aby v prípade problémov sa mohli obrátiť práve na osobu, ktorý by mala mať o tom najlepší prehľad k
Ja podpisujem len zostavenie, ale hovoríš voľačo s tým vedením.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Rozalka Pozri príspevok
Ja podpisujem len zostavenie, ale hovoríš voľačo s tým vedením.
Hovorím tým, že ja som tá FO poverená podnikateľom za vedenie účtovníctva v zmysle §5 zákona o účtovníctve...
čím ho zároveň nezbavujem zodpovednosti ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
P.s. kolonky vyhotovil a pod. sú práve aj preto, aby v prípade problémov sa mohli obrátiť práve na osobu, ktorý by mala mať o tom najlepší prehľad k

Áno malo by to tak byť. Ale moja vlastná skúsenosť, bohu žiaľ negatívna, že zbytočne sa tam uvádza aj tel.kontakt priamo na človeka kto to vyplňoval. Aj tak budú otravovať daňovníka, ktorý nemá ani páru o tom, čo je v tých výkazoch.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Áno malo by to tak byť. Ale moja vlastná skúsenosť, bohu žiaľ negatívna, že zbytočne sa tam uvádza aj tel.kontakt priamo na človeka kto to vyplňoval. Aj tak budú otravovať daňovníka, ktorý nemá ani páru o tom, čo je v tých výkazoch.
Musím z osobnej skúsenosti oponovať. Našťastie vždy volajú mňa /aj z DÚ, aj zo SP aj z Colnice/, takže niekedy ak sa pomýlim ja opravíme to tak, že ani daňovník nemusí vedieť, že bolo niečo zlé /aj keď sa im vždy priznám /.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Musím z osobnej skúsenosti oponovať. Našťastie vždy volajú mňa /aj z DÚ, aj zo SP aj z Colnice/, takže niekedy ak sa pomýlim ja opravíme to tak, že ani daňovník nemusí vedieť, že bolo niečo zlé /aj keď sa im vždy priznám /.
Tak by to malo byť, ale na našom konci asi to nefunguje. Či ZP, SP... Sice na DÚ už mám lepšie skúsenosti. Správkyne u ktorých mám dlhoročných klientov sa polepšili.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
smith Pozri príspevok
Áno malo by to tak byť. Ale moja vlastná skúsenosť, bohu žiaľ negatívna, že zbytočne sa tam uvádza aj tel.kontakt priamo na človeka kto to vyplňoval. Aj tak budú otravovať daňovníka, ktorý nemá ani páru o tom, čo je v tých výkazoch.
a u nás volajú stále mňa. Ja tam uvádzam iba svoje t. č. , a keď sa dá, tak aj po telefóne to vybavím. Lebo to je pravda, že keď volajú klientom, tak títo fakt nemajú ani poňatia, čo v tých výkazoch je.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cactus Pozri príspevok
a u nás volajú stále mňa. Ja tam uvádzam iba svoje t. č. , a keď sa dá, tak aj po telefóne to vybavím. Lebo to je pravda, že keď volajú klientom, tak títo fakt nemajú ani poňatia, čo v tých výkazoch je.
... a ešte aj stlmíme prvotný šok
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cactus Pozri príspevok
a u nás volajú stále mňa. Ja tam uvádzam iba svoje t. č. , a keď sa dá, tak aj po telefóne to vybavím. Lebo to je pravda, že keď volajú klientom, tak títo fakt nemajú ani poňatia, čo v tých výkazoch je.
JA tiež uvádzam svoje tel. číslo. Mám správkyne, ktoré za 15 rokov podnikania nevideli daňovníka, teda môjho klienta, lebo všetko vybavujem ja.
A veru niekedy volajú klientovi za hlúposť (vlastnú, nie moju) a potom ja vyzerám pred klientom nemožne. A pritom by stačilo volať priamo mne a vyrieši sa to.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
... a ešte aj stlmíme prvotný šok

Na toto je expert SP, nadarmo majú tel.kontakt, zásadne riešia veci písomne. A zbožňujem keď odkazy písu na nalepovacie poznámkové bloky s nečitateľným podpisom, aby ani náhodou sa nedalo identifikovať, že na koho sa mám obrátiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať