Zavrieť

Porady

Goji

Ahoj poraďáci, objednala som z nemenovaného záhradníctva bobuľoviny - Goji- kustovnica čínska, žiaľ nemám návod na pestovanie. Máte s tým skúsenosti?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

durisovad Pozri príspevok
Aj ja som citala a pocula, ze je to vynikajuci liek na vsetko. Da sa kupit v predajni so zdravymi potravinami. Nemusime vsetko pestovat sami, zvlast ked tu citam, ze este nikomu nezarodila. Zrejme potrebuje ine klimaticke podmienky ako su u nas. Cina je predsa-len trochu ina ako Slovensko. Moj muz to doniesol domov, jeme kazdy den 20-30 bobuliek, ale ci to na nieco pomaha, neviem, pretoze ma chvala Bohu nic neboli, takze ma nema co prestat boliet. Ale vraj zlepsuje celkovy stav, tak dufam, ze ma nic zleho nepostihne.
http://www.zzz.sk/?clanok=9836
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

goji tento rok (3 sezóna)-najprv koncom jari opadli listy, aj napriek tomu dozrela prvá úroda cca 70 plodov začiatkom augusta. potom bola pauza, a teraz dozrievajú ďalšie plody- na fotkách. kvitne to na koncoch mladých výhonov. hodne pršalo cez sezónu,plody nie sú tak sladké ako minulý rok ale sú v pohode. veľa plodov/kvetov zoschlo, potrebuje slnečné stanovište, veľa slnka pri dozrievani a toho teraz moc neni. tento rok sa dokonca do plodov pustili osy, to som ešte nevidel. inak som spokojny
goji leto 1c.jpg  
goji leto c.jpg  
1/1
3 0
07martinka08 07martinka08

07martinka08 je offline (nepripojený) 07martinka08

žena
Ďakujem pekne za pochvalu ale aj radu ma tak teší, že to rodí a zreje... ale ako som dnes uvidela, tak osi mi to začali konzumovať
Rastliny som kúpila v záhradníctve tento rok a aj zasadila na jar a začali teraz rodiť, teda prvýkrát to mam od jary. Odrody sú dve No. 1 Lifeberry a Sweet lifeberry. Tak plody sú aj väčšie aj menšie ale je ich dosť (vidieť aj na foto). Tak zasadila som to do záhrady, svieti tomu slnko a aj to má tieň, podľa toho kde je na oblohe už slnko a každý večer to polievam každej plnú krhlu vody. Podmienky klímy tak je to tak, keď je teplo je teplo a keď chladno chladno a je to v okolí Nitry
090720124961.jpg  
090720124960.jpg  
090720124959.jpg  
080720124955.jpg  
1/1
2 0
andulka šafářová andulka šafářová
Tí, ktorým goji neplodí si kúpili odrodu Anny a tá len rastie ako blázon a plodov 2 a pól. Odporúčam vyhodiť a nasadiť odrodu Sweet Lifeberry tá plodí už 1. rokom a jesť ju môžete do sýta. Dorastá len 1,5-2m. Ideálne je ju vyväzovať ako hrozno. Strihať na jar - resp. prestrihať alebo len tretinu ostrihať. Podporuje imunitu, pri únave a hlavne na oči. Ideálne je ju na zimu namraziť. Ešte druhý odskúšaný druh je Big Lifeberry, ten je väčší a tá horkosť menšia. V každom dobrom záhradníctve ich majú a verím, že ochotne poradia. Prajem veľa úrody...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Kto užívate kustovnicu, koľko jej treba?
Názory sa rôznia:
vraj stačí 30 g (http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=6424)
inde 30 kúskov (http://www.suncity.sk/licium-goji-ku...inska-p-9.html)
potom 10-30 g denne (http://www.biosen.sk/goji-kustovnica...100g-1128.html)
a na ďalšom mieste uvádzajú maximálne 10 g denne (http://www.goodnature.sk/index.php?s...product_id=201)

Tak teda koľko je správna denná dávka?
Rozálka z toho nemôžeš zjesť veľa, ja si dám tak za hrsť denne.
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Je to burina a rastie všade. Ak má vlhko bude rásť rýchlejšie, tieň jej vôbec nevadí, takže žiadne špeciálne miestečko hľadať netreba kamkoľvek ju vysadíte porastie a možno aj viac akoby ste si želali.
1 0
07martinka08 07martinka08

07martinka08 je offline (nepripojený) 07martinka08

žena
áno áno to také som čítala aj ja a dokonca aj také že sa to nemá oberať po poliati ale pred poliatim... ale to ako dlho bude červené, však to rastie ako besné tak aby to nezhnilo náhodou preto zisťujem..
zasielam aj foto
050720124941.jpg  
050720124938.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Fero11 Pozri príspevok
Ja som sa o tejto rastline dopocul len toho tyzdna z radia regina a zaujalo ma hlavne to, ze rastlina lieci aj chronicke ochorenia pecene (ktore ma trapia uz nejaky ten piatok).
Chcel by som si to kupit, ale zasadit by som to chcel niekde do lesa (nad dom cca 1000 mnm), alebo je to lepsie zasadit niekde do zahrady ?
Chcel by som vsak vediet nejake konkretne davkovanie s co najvacsou ucinostou na liecenie pecene (nemusim zit 256 rokov ako mnich s tibetu ) a ako to uzivat, susit rastlinu, jest/susit plody atd ...
http://www.goji-kustovnice-cinska.cz/davkovani/
http://varecha.pravda.sk/diskusie/ku...435-forum.html
http://www.prozdravi.cz/goji-kustovn...bio-stava.html
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fero11 Pozri príspevok
Ja som sa o tejto rastline dopocul len toho tyzdna z radia regina a zaujalo ma hlavne to, ze rastlina lieci aj chronicke ochorenia pecene (ktore ma trapia uz nejaky ten piatok).
Chcel by som si to kupit, ale zasadit by som to chcel niekde do lesa (nad dom cca 1000 mnm), alebo je to lepsie zasadit niekde do zahrady ?
Chcel by som vsak vediet nejake konkretne davkovanie s co najvacsou ucinostou na liecenie pecene (nemusim zit 256 rokov ako mnich s tibetu ) a ako to uzivat, susit rastlinu, jest/susit plody atd ...
http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...kustovnica-1kg
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fero11 Pozri príspevok
Ja chcem naozaj skutocnu kustovnicu cinsku priamo z tibetu, nechcem nejake klony z bili, alebo zo sintri
A myslíš si, že tie kustovníce nie sú origo?
Ak áno, skús zájsť priamo do Tibetu.
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Asi pred dvoma týždňami som krík zostrihala, uvoľnila som aj tie potápané, lebo majú riadne korene. Dnes som však pri polievaní záhrady objavila konečne na nej niekoľko červených malých plodov. Goji mám od teba wabi. Bola to taká malá cintľavka na začiatku. Zahlásila som rodine , že ak sa mi niečo stane, tak aby vedeli čo som ochutnala. Takže môže byť aj jedovatý plod??? Malo to horkosladkú chuť, troška nevýraznú, V prvom momente to bolo ako med ale potom mi zostala v ústach skôr tá nahorkastá chuť, čakala som niečo príjemnejšie aspoň trocha do kysla. Ak už niekto s tým máte skúsenosť dajte vedieť ako vlastne chutia jedlé plody a kedy sú vlastne už dozreté. Takže dostane milosť, lebo som už bola rozhodnutá ju vyhodiť, alebo niekde ukryť do kúta záhrady, len neviem ako ju a kedy ju zastrihnúť, lebo je to ešte veľmi rozkonárené, či to už nechať na jar ako prežije??? ale určite prežije, lebo zda sa že je to nezmar. Len či je ozaj jedlá. Foto je asi spred mesiaca.
Naposledy upravil ela77 : 12.09.12 at 16:54 Dôvod: dodanie foto
DSC00756.jpg  
1 0
Pepe.d Pepe.d

Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

jasne ze hej, je to vo Vrakuni ako su kozusiny Revay smerom na Dolne Hony este pred Malym Dunajom na pravo je postaveny "panelak" a pred nim rastie pri chodniku... este teraz su tam zamrznute odhnite plody. Ak mozete nezdecimujte ju... Gojina je plevel a na zasadenie staci max pat cca 20cm odrezkov.
1 0
automat automat

automat je offline (nepripojený) automat

no predsa automat
paloo Pozri príspevok
Takto vypadá tá jedlá,ak je to pravda.Nejedol som Ak chceš musíš dať lepšiu ponuku

Paloo prepáč:

Takže keďže ako sám vidíš som sa mýlil a v skutočnosti nemám GOJI ale niečo iné, s výmenou nemôže byť zatiaľ aj tak nič. Nemôžem ti predsa ponúknuť niečo čo vlastne ani nemám. Škoda.
1 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

pre automata- neviem kedy prebehla tá vaša slovná výmena s -wabim- či pred či po mojom príspevku, ale mne ozaj wabi nepredal toto. Len ak si dobre ešte spomínam, to mi tak prihodil ku kvetináču, v ktorom bol - Pawpaw-, že nech skúsim, či to poznám, že on s tým ešte nerobil, že to skúša tiež. No a tá cintľavka cintlavela skoro rok v kvetináči a potom šla do záhrady. Plody mala také ako dal -paloo - na fotke, len málo, lebo bola vtedy už príliš hustá, nik ju na zimu neošetril,a rástla si ako chcela, možno bolo treba skracovať a nechať spevnieť, ja som iba zviazala tú kopu konárikov dokopyk zime a na jar som pre úraz do záhrady nemohla a tak sa milé góji iba rozviazalo a začalo plaziť po záhrade. Keď som sa dočítala aký je to nezmar, tak som to radšej zlikvidovala. Takže dodnes neviem či bolo pravé, či nie. Tak asi mohlo dôjsť k tomu omylu a zlému vysvetleniu môjho príspevku, ale oficiálne som od neho brala, : kiwi,zemolez kamčatský (máva prvý ovocie, ak si dobre pamätám už v máji), potom hurmikaki, je tiež v pohode, hneď prvý rok malo plody, ale ako som písala v jednom príspevku, tak mi ich výchrica raz zhodila, boli už ako veľké paradajky, tak do dlane) a ešte - Pawpaw- a to som pokazila ja , lebo som ho dlho držala v kvetináči, uvidím túto jar čo urobí. Nebola by som rada, keby kvôli môjmu príspevku došlo k nejakému omylu, alebo nedorozumeniu, nebolo ozaj ponúkané na predaj, to len tak medzi radami o ostanom kúpenom prihodil k jednému kvetináču , kde bolo Pawpaw-že to skúša, nech to skúsim aj ja. Takže goji nebola kupovaná.
Naposledy upravil ela77 : 08.03.13 at 13:00
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

V Trenčianskej Teplej smer na Teplice tak kilometer od križovatky po ľavej strane taký malý obchodík, rôzne orechy tam majú, kešu nesolené tiež v tej cene.
Naposledy upravil deane7 : 11.03.13 at 16:22
racio.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Osky...goji ti bud chuti,alebo nie...nie je to ziadna super lakocinka,mam tiez doma susene ked si robim sypaný caj par si tam hodim....kupovala som to,ze ked budem mat chut na sladke....ale nie je to ono,tak to hadzem do caju....
1 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ja len na doplnenie, že ak máme vegetetývne množený krík napríklad goji, tak všetky jedince danej odrody sú identické - sú to klony a tie nie je potrebné mať 2 kusy, pretože je to to isté ako keď máte jeden kus a teda buď je odroda samoopelivá a vtedy je jedno koľko kríkov danej odrody máme alebo nie je samoopelivá a vtedy potrebujeme mať dve rôzne odrody aby sa opelili. Ešte môže byť čiastočne samoopelivá a vtedy síce máme nejakú úrodu aj akeď je krík len sám ale podstatne lepšiu ak máme viacero odrôd rovnakého druhu treba zdôrazniť. Viac kríkov rovnakej odrody ním teda nijako v opeleníé nepomôže. Pre vysvetlenie. Jerden druh znamená napríklad človek, ale každý človek je vlastne odroda ak nepočítame jednovaječné dvojičky, tie sú vlastne klony - "vegetatívne množené". Ako je známe jednovaječné dvojičky nemôžu mať spolu deti... Zato odroda Adam a odroda Eva ako je známe sa opeľujú veľmi úspešne...
1 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Magma, pozerala si ďalej na tému Lycium-kustovnica čínska od dalida?
Prajem ti pekný deň ! V.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ďakujem , je to vlastne to isté- rastlinka tá istá, ale nie je tam nič o pestovaní. A ja som nedostala k tomu návod na pestovanie, Ty áno?
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
ahoj! Ja som ešte zásielku od Starkla nedostala/až po 15.3./. Mala by som dostať aj návod na pestovanie. Potom ho na Porade zverejním. V.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať