Zavrieť

Porady

Dovoz oblečenia z Turecka

Dobry den,
chcela by som sa informovať.Mám možnosť ísť na nákup do Turecka a chcela by som priniesť viac vecí kvôli predaju.Jedná sa o textil,prípadne kabelky.Ako mám postupovať v prípade platenia cla a dph.Ďakujem za odpeveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ten tovar potrebuješ certifikovať, totiž Turecko nie je členom EU. A tá certifikácia ťa môže vyjsť poriadne draho, takže neviem či sa ti oplatí vôbec doviesť.

    Michalme je offline (nepripojený) Michalme

    Michalme
    No uplne by som to netvrdil, lebo Turecko ma ine colne podmienky pre obchod s EU, nez tretie krajiny. Takze tom, ze nie je v EU je irelevantne.
    Ahoj nie je to celkom k teme ale chcem sa opitat kde sa oplati v Turecku v Istanbule nakupovat oblečenie treba ist na Velky bazar, alebo rôzne si vyhladat firmy ktore vyrabaju oblečenie a ist do cih stredisk a aky odberi tam byvaju. Ak niečo viete velmi by mi to pomohlo...

    Ďakujem

    Michalme je offline (nepripojený) Michalme

    Michalme
    Je vela moznosti kde nakupovat, je vela moznosti ako nakupovat. Skor najst si firmu a dohodnut sa. Napis mi spravu, ak sa bude dat pomozem.

    riza je offline (nepripojený) riza

    riza
    Ahoj. Môžete nakupovať v LALELİ Istanbule. mnohí výrobcovia majú veľkoobchodné predajne v Laleli.

    Tuts67 je offline (nepripojený) Tuts67

    Tuts67
    Dobry den,
    viete mi poradit, ako je to s dovozom oblecenia z Anglicka (konkretne svadobnych siat) co sa tyka cla + dph, pripadne inych povoleni. Momentalne zijem v UK no mam moznost zacat podnikat na Slovensku. V podnikani zatial nemam ziadne skusenosti a rada by som mala prehlad, kym nieco zacnem. Neviem sice , ci som tu na spravnej adrese, no vopred dakujem za odpoved a prajem prijemny den

    Dovoz oblečenia z Turecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.