Zavrieť

Porady

prispevok na podnikanie

Dobrý deň,

som nezamestnaný 6 mesiacov, chcem si založiť živnosť a požiadať o príspevok. Trvalé bydlisko mám vo Veľkom Krtíši, prechodné mám v Topoľčanoch, kde chodím na Úrad práce. Chcel by som sa opýtať, o čo môžem žiadať v mieste svojho prechodného bydliska, t.j. o založenie živnosti, o príspevok na podnikanie. V prípade založenia si živnosti by som chcel vedieť, na ktorom daňovom úrade budem evidovaný. Na tieto otázky som márne hľadal odpovede na Úrade práce v Topoľčanoch. Úrad práce vo Veľkom Krtíši má takú podmienku, že pri žiadaní o príspevok musím chodiť 2 týždne na školenia; naproti tomu Úrad práce v Topoľčanoch takúto podmienku nemá. Viac mi vyhovujú podmienky v Topoľčanoch. Zaujíma ma to hlavne preto, že by som nerád menil svoje trvalé bydlisko len kvôli týmto podmienkam.
A ešte by som sa chcel opýtať, od čoho závisí výška príspevku, keďže som počul, že to môže závisieť od doby nezamestanosti, od veku žiadateľa, od percenta nezamestnanosti v okrese, v ktorom sa podáva žiadosť o príspevok.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zepelin je offline (nepripojený) zepelin

    zepelin
    snad pomozem:co si pamatam,prispevok zavisel od regionu,aj vysky nezamestnanosti,no moc sa to neoplatilo.Vzhladom na to, ze by som co sa mna tyka mal dostat nejakych 47000sk -vtedy,a mat za zadkom kontroly,to som ich radsej zarobil a nikto mi nic nemoze.okrem toho bolo treba vypracovat podnikatelsky plan ktory musel byt prepracovany este aj co sa financii tyka,ci sa to oplati a ci nie atd.,da sa to (zevraj)aj poznam takych ludi no neviem ci sa to oplati,a ci su tam aj rozdiely v podmienkach co sa uradu prace tyka.

    prispevok na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.