Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

Ak podávam daňové priznanie, potrebujem k nemu tiež Výkaz o príjmoch a výdavkoch (ten mi sadol na chlp podľa zostava výdavky na podnikanie vrátanie réžie - v POHODE) a výkaz o majetku a záväzkoch (a s tým si neviem rady - podľa ktorej zostav to mám robiť?)

Dala by sa urobiť ukážka, čo kde vpisovať?
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Do výkazu zapisuješ údaje z pomocných kníh - to je z knihy pohľadávok, záväzkov, z pokladne, banky, z majetku, zo skladu. Ak všetko robíš v Pohode, tak by ti to tam malo automaticky ťahať údaje.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jennyka jennyka

jennyka je offline (nepripojený) jennyka

Dobrý neskorý večer. Ja mám opačný problém. Nesadol mi Výkaz o príjmoch a výdajoch s výdavkami z PD. Všetky výdavky okrem Platieb do fondov mi sedia, kontrolujem to už dva dni a som z toho na nervy. Podotýkam, že nejde o čiastku SF. Je to trochu alebo poriadne zamotané. Účtujem totiž Združenie dvoch FO, mám preto rozdelené účtovanie na strediska 1: Združenie, 2: 1.FO a 3: 2.FO, pretože platia rozličné odvody a jeden z nich používa svoj účet pre združenie, ale ten druhý keďže nechcel účet zrušiť, tak musí platiť poplatky za vedenie účtu. Ešte k tomu sú v združení aj mzdy, takže aj tam sú poistné zamestnancov čiže mzdy a odvody zamestnávateľa čiže fondy. Pre kontrolu som si dala Výkaz za celé účtovníctvo, lebo inak to ani nejde, alebo ja neviem ako, a celý peňažný denník. Nechápem, odkiaľ prechádzajú údaje do Výkazu o príjmoch, ak nie z peň.denníka. Vo Výkaze mám menej ako vo výdavkoch v PD. Tým aj celkové výdavky vo Výkaze sú nižšie a dávajú mi iný Rozdiel v príjmoch a výdajoch ako je v podkladoch z PD. Vie ma niekto nasmerovať? Prosím
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jennyka Pozri príspevok
Dobrý neskorý večer. Ja mám opačný problém. Nesadol mi Výkaz o príjmoch a výdajoch s výdavkami z PD. Všetky výdavky okrem Platieb do fondov mi sedia, kontrolujem to už dva dni a som z toho na nervy. Podotýkam, že nejde o čiastku SF. Je to trochu alebo poriadne zamotané. Účtujem totiž Združenie dvoch FO, mám preto rozdelené účtovanie na strediska 1: Združenie, 2: 1.FO a 3: 2.FO, pretože platia rozličné odvody a jeden z nich používa svoj účet pre združenie, ale ten druhý keďže nechcel účet zrušiť, tak musí platiť poplatky za vedenie účtu. Ešte k tomu sú v združení aj mzdy, takže aj tam sú poistné zamestnancov čiže mzdy a odvody zamestnávateľa čiže fondy. Pre kontrolu som si dala Výkaz za celé účtovníctvo, lebo inak to ani nejde, alebo ja neviem ako, a celý peňažný denník. Nechápem, odkiaľ prechádzajú údaje do Výkazu o príjmoch, ak nie z peň.denníka. Vo Výkaze mám menej ako vo výdavkoch v PD. Tým aj celkové výdavky vo Výkaze sú nižšie a dávajú mi iný Rozdiel v príjmoch a výdajoch ako je v podkladoch z PD. Vie ma niekto nasmerovať? Prosím
Pripájam Vám link na tému združenie http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

V akom programe robíte účtovníctvo pre združenie ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jennyka Pozri príspevok
Dobrý neskorý večer. Ja mám opačný problém. Nesadol mi Výkaz o príjmoch a výdajoch s výdavkami z PD. Všetky výdavky okrem Platieb do fondov mi sedia, kontrolujem to už dva dni a som z toho na nervy. Podotýkam, že nejde o čiastku SF. Je to trochu alebo poriadne zamotané. Účtujem totiž Združenie dvoch FO, mám preto rozdelené účtovanie na strediska 1: Združenie, 2: 1.FO a 3: 2.FO, pretože platia rozličné odvody a jeden z nich používa svoj účet pre združenie, ale ten druhý keďže nechcel účet zrušiť, tak musí platiť poplatky za vedenie účtu. Ešte k tomu sú v združení aj mzdy, takže aj tam sú poistné zamestnancov čiže mzdy a odvody zamestnávateľa čiže fondy. Pre kontrolu som si dala Výkaz za celé účtovníctvo, lebo inak to ani nejde, alebo ja neviem ako, a celý peňažný denník. Nechápem, odkiaľ prechádzajú údaje do Výkazu o príjmoch, ak nie z peň.denníka. Vo Výkaze mám menej ako vo výdavkoch v PD. Tým aj celkové výdavky vo Výkaze sú nižšie a dávajú mi iný Rozdiel v príjmoch a výdajoch ako je v podkladoch z PD. Vie ma niekto nasmerovať? Prosím
Skúste skontrolovať , či všetky platby do fondov máte zaúčtované správne vo výdavkoch -členenie platby do fondov . Či náhodou tam nemáte buď naviac účtované niečo , alebo namiesto VOZD-Platby do fondov , máte zaúčtovanú platbu vo VNZD.

Ak píšete že Vám nesedia Platby do fondov , tak len tu treba robiť kontrolu .

Inak Vám poviem pravdu , nezávidím Vám , nikdy by som sa nerozhodla to rozdeľovať na strediská .Skôr by som sa priklonila k spoločnému účtovníctvu .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
už som zistila , že robíte v Pohode , ktorú neovládam .
0 0
jennyka jennyka

jennyka je offline (nepripojený) jennyka

Áno, robím v Pohode a doteraz som sa snažila nájsť niečo v príspevkoch o združení. Mnohé mi pomôže, ale toto? no neviem, čo mám robiť, mám sa držať peňažného denníka, lebo ja mám dojem, že už som ho prešla od začiatku po koniec a naopak aspoň 10x.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Robím v Pohode ale ešte som sa nestretla s tým, že by mi nesedel Výkaz o príjmoch a výdavkoch s peňažným denníkom.
Ale v podvojnom účtovníctve mi robí tiež trochu problém, keď dám automaticky zaúčtovať mzdy, tak mi to "blbne" s daňovými bonusmi. Neviem, či ste tam nemali niečo také vo mzdách a či aj v JÚ to nerobí problém.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jennyka Pozri príspevok
Áno, robím v Pohode a doteraz som sa snažila nájsť niečo v príspevkoch o združení. Mnohé mi pomôže, ale toto? no neviem, čo mám robiť, mám sa držať peňažného denníka, lebo ja mám dojem, že už som ho prešla od začiatku po koniec a naopak aspoň 10x.
Do Výkazu o príjmoch a výdavkoch sa prenášajú údaje z peňažného denníka . Zrejme bude niečo nesprávne zaúčtované . Pozrite si či Vám sedia s porovnaním denníka ostatné položky ako je tovar , materiál,prevádzková réžia ,mzdy a podobne . Ja len usudzujem z toho čo píšete , že niečo môže byť nesprávne zaúčtované .
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ešte mi napadlo, či si skúsila v peňažnom denníku kontrolné zostavy, tam by sa malo zobraziť, či je niečo nezaúčtované alebo zaúčtované nesprávne.
0 0
jennyka jennyka

jennyka je offline (nepripojený) jennyka

Ešte si k tomu sadnem zajtra, a dúfam, že naposledy. Asi začnem z iného konca, len to ma mýli, že PD mi vykazuje viac VOZD ako Výkaz, a ten rozdiel je práve v tých Platbách do fondov. No skúsim prejsť všetky výdavky, aj OZD aj NZD. Dám Vám potom vedieť
0 0
jennyka jennyka

jennyka je offline (nepripojený) jennyka

Jasné. Veď práve, Predkontácie O.K., atď.
Aj dátumy som prekontrolovala, NIČ!
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Všetkým prajem pekný sviatočný deň.. napriek sviatkom u mnohých je asi aj pracovný - keďže termíny tlačia..
nechcem zakladať novú tému - súvisí viac menej s výkazom o MaZ a drobným majetkom...
Účtovala som nákup drobného majetku - zariadenie do kancelárie + PC všetko do sumy 30.000,-(spolu cca 51800,-) najprv som to účtovala ako majetok + vypísala evidenciu DM
pri kontrole výkazu a mejtku sa mi stále zobrazovala táto sumy v zásobách - je potrebné ešte niekde niečo doplniť?
následne som skúsila veci preúčtovať ako réžiu - kedže to ide priamo do používania (do spotreby) a tiež k tomu vypísala kart drobného majetku.. no vo výkaze suma pri zásobách figuruje stále... neviem ako to opraviť aby to bolo ok.. skúšala som jednoducho mínusom odpísať sumu na výkaze... no neviem aký to bude mať dopad...myslím aj pre nasledujúce roky.. (účtujem v JU)
táto suma je len ako súhrn súm zásob a PC ma upozornuje že ju mám ropísať do jednotlivých položiek (materiál, tovar nedokončená výroba) zrejme niekde robím chybu ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mimča Pozri príspevok
Všetkým prajem pekný sviatočný deň.. napriek sviatkom u mnohých je asi aj pracovný - keďže termíny tlačia..
nechcem zakladať novú tému - súvisí viac menej s výkazom o MaZ a drobným majetkom...
Účtovala som nákup drobného majetku - zariadenie do kancelárie + PC všetko do sumy 30.000,-(spolu cca 51800,-) najprv som to účtovala ako majetok + vypísala evidenciu DM
pri kontrole výkazu a mejtku sa mi stále zobrazovala táto sumy v zásobách - je potrebné ešte niekde niečo doplniť?
následne som skúsila veci preúčtovať ako réžiu - kedže to ide priamo do používania (do spotreby) a tiež k tomu vypísala kart drobného majetku.. no vo výkaze suma pri zásobách figuruje stále... neviem ako to opraviť aby to bolo ok.. skúšala som jednoducho mínusom odpísať sumu na výkaze... no neviem aký to bude mať dopad...myslím aj pre nasledujúce roky.. (účtujem v JU)
táto suma je len ako súhrn súm zásob a PC ma upozornuje že ju mám ropísať do jednotlivých položiek (materiál, tovar nedokončená výroba) zrejme niekde robím chybu ...
Ak máte drobný majetok do 30 000 Sk , malo to byť zaúčtované v peňažnom denníku v kolonke materiál , zároveň zapísať do Knihy krátkodobého majetku .Krátkodobý majetok v používaní sa vo Výkaze o majetku a záväzkoch nemôže objaviť .
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Zita5 Pozri príspevok
Ak máte drobný majetok do 30 000 Sk , malo to byť zaúčtované v peňažnom denníku v kolonke materiál , zároveň zapísať do Knihy krátkodobého majetku .Krátkodobý majetok v používaní sa vo Výkaze o majetku a záväzkoch nemôže objaviť .
práveže mi to figuruje vo výkaze v oboch prípadoch... aj ked to zapíšem ako materiál aj ked to dám do réžie.. takže neviem ako na to aby to tam nefigurovalo - či to stačí z výkazu jednoducho - odpísať mínusovou sumou - tým pádom sa mi to vynuluje alebo niečo robím zle... robím to v pohode - prvý krát robím v nej uzávierkové operácie tak neviem ako na to.. možno je niekde chyba pri zápeise na kartu drobného majetku a netuším kde...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mimča Pozri príspevok
práveže mi to figuruje vo výkaze v oboch prípadoch... aj ked to zapíšem ako materiál aj ked to dám do réžie.. takže neviem ako na to aby to tam nefigurovalo - či to stačí z výkazu jednoducho - odpísať mínusovou sumou - tým pádom sa mi to vynuluje alebo niečo robím zle... robím to v pohode - prvý krát robím v nej uzávierkové operácie tak neviem ako na to.. možno je niekde chyba pri zápeise na kartu drobného majetku a netuším kde...
Je mi ľúto v Pohode nerobím .Nemáte to náhodou v skladovej evidencii - t. j. zápis na skladovú kartu ?
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Zita5 Pozri príspevok
Je mi ľúto v Pohode nerobím .Nemáte to náhodou v skladovej evidencii - t. j. zápis na skladovú kartu ?
nie nemám prešla som to už .. mám to len na karte drobného majetku...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mimča Pozri príspevok
nie nemám prešla som to už .. mám to len na karte drobného majetku...
Do Výkazu o MaZ -Riadok 4 Zásoby celkom-je ako súčtový riadok riadkov 5,6,7 a tieto sumy načítava zo skladovej evidencie , to znamená , že Vy musíte mať niekde zápis na skladovej karte .Inak si to neviem vysvetliť .
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Keď si dávaš tlačovú zostavu výkaz o majetku a záväzkoch nemáš náhodu zaškrtnuté políčko DM zahrňovať do zásob?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ja tak trošku mimo od rozpracovanej témy...
Robím výkaz o majetku a záväzkoch...
SZČO je až od 3.12.2007, dovtedy zamestnancom. V DP B vyšiel preplatok z titulu douplatnenia nezdaniteľnej časti, kedže za december si ju nemala kde uplatniť. Teraz moja otázka...vo Výkaze majetku a záväzkov to uvediem ako pohľadávku? A je správne si dať tento preplatok poslať na podnikateľský účet?
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Kája. Pozri príspevok
Keď si dávaš tlačovú zostavu výkaz o majetku a záväzkoch nemáš náhodu zaškrtnuté políčko DM zahrňovať do zásob?
Presne tu bola chyba.. ďakujem nevšimla som si pri tlačových zostavách toto políčko..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať