Zavrieť

Porady

Cestovná kancelária alebo Cestovná agentúra???

Dobrý den,
vie mi niekto poradit aký je rozdiel v poskytovaní služieb cestovnej kancelárie a cestovnej agentúry, ja chcem poskytovat iba sprostredkovanie ubytovania a mensich poznavacich zajazdov v ramci krajiny a neviem co by bolo lepšie založiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    Tak to byx zaujimalo aj mna, nakolko si myslim, ze cestovna kancelaria poskytuje svoje produkty a cestovna agentura iba sprostredkuva produkty inych cestovnych kancelarii, preto nechapem, ked si moj manzel chcel otvorit cestovnu - agenturu - povedali mu, ze je to viazana zivnost a preto ked nesplna kvalifikacne podmienky, tak mu zivnost na to nedali, vie niekto, ako to je?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    luana38 Pozri príspevok
    Tak to byx zaujimalo aj mna, nakolko si myslim, ze cestovna kancelaria poskytuje svoje produkty a cestovna agentura iba sprostredkuva produkty inych cestovnych kancelarii,
    je to presne takto

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    No tomu ale nerozumiem, potom nie je ziaden rozdiel medzi kancelariou a agenturou, logicky mi vychadza, ze agentura by mala mat volnu zivnost na sprostredkovanie sluzieb, nie?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    luana38 Pozri príspevok
    No tomu ale nerozumiem, potom nie je ziaden rozdiel medzi kancelariou a agenturou, logicky mi vychadza, ze agentura by mala mat volnu zivnost na sprostredkovanie sluzieb, nie?
    treba pozrieť do živnost. zákona, tam je to uvedené presne.
    Venujem sa cestovnému ruchu, od roku 1996 vediem cestovnú kanceláriu so špecializáciou na chaty, chalupy a penzióny na Slovensku. Školím ubytovateľov a píšem články o Slovensku aj beletriu.. ...viac Gabriela Revická
    Rozdiel medzi cestovnou kanceláriou a cestovnou kanceláriou tkvie v tom, že cestovná kancelária môže poskytovať kombináciu služieb. Cestovná agentúra ponúka buď len jednu službu alebo predáva produkty iných cestovných kancelárií.
    Pre splnenie oboch živností je nevyhnutné mať zákonného zástupcu, ktorý spĺňa podmienky pre vzdelanie a prax v cestovnom ruchu.Zákonným zástupcom môže byť majiteľ cestovnej agentúry alebo kancelárie, konateľ cestovej kancelárie alebo cestovnej agentúry, rodinný príslušník v priamom rade i cudzia osoba (najmenej výhodné).
    Počas mojej praxe (vediem dve cestovné agentúry - "názov zmazaný moderátorom, išlo o reklamu - pozn. moderátora) som sa stretla s prekvapujúcou informáciou, našťastie príjemnou - zákonný zástupca môže byť zákonným zástupcom aj vo viacerých cestovných agentúrach alebo cestovných kanceláriách, pokiaľ prevádzkuje internetový predaj, teda nie je evidovaný vo viacerých kamenných prevádzkach (chápem o tak, že by to fyzicky nestíhal a ťažko byť potom zákonným, a teda zodpovedným zástupcom). Ak niekto viete ďalšie zaujímavosti, napíšte, nech túto tému zdokonalíme
    Naposledy upravil Chobot : 16.03.10 at 22:56
    Dobry den. Mam know-how na organizovanie vzdelavacich zajazdov pre vysokoskolakov. Sam by som vybavil ubytovanie v jednotlivych destinaciach, program a dopravu a poistenie by som zabezpecil prostrednictvom inej cestovnej agentury. Takyto komplet balicek sluzieb by som potom ponukal klientom pod svojim menom. Dalo by sa to robit aj cez cestovnu agenturu, alebo musim mat nutne cestovnu kancelariu? Zodpovedneho zastupcu, ktory splna podmienky na CK aj CA mam.

    Ak by som musel zalozit CK, ake su dalsie povinnosti? Je povinna nejaka registracia v SACKE, alebo nieco podobne, ci staci ako jediny "garant" ten zodpovedny zastupca?

    Vopred pekne dakujem za odpoved

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ErinShore Pozri príspevok
    Dobry den. Mam know-how na organizovanie vzdelavacich zajazdov pre vysokoskolakov. Sam by som vybavil ubytovanie v jednotlivych destinaciach, program a dopravu a poistenie by som zabezpecil prostrednictvom inej cestovnej agentury. Takyto komplet balicek sluzieb by som potom ponukal klientom pod svojim menom. Dalo by sa to robit aj cez cestovnu agenturu, alebo musim mat nutne cestovnu kancelariu? Zodpovedneho zastupcu, ktory splna podmienky na CK aj CA mam.

    Ak by som musel zalozit CK, ake su dalsie povinnosti? Je povinna nejaka registracia v SACKE, alebo nieco podobne, ci staci ako jediny "garant" ten zodpovedny zastupca?

    Vopred pekne dakujem za odpoved
    Ako už bolo vyššie spomenuté CK ponúka komplet produkt (kombináciu služieb) ako sú napr. cesta, ubytovanie, sprievodca...atď, cestovná agentúra aby bola len agentúrou buď predáva produkty iných CK alebo len jeden produkt napr. jednodenný výlet kde je zabezpečená len doprava a pod...
    t.j. ak by si predával výlety pod svojim menom s ubytovaním a dopravu (aj keď by to zabezpečovala iná CK) musel by si byť už cestovnou kanceláriou
    Ak sa mýlim opravte ma...
    Venujem sa cestovnému ruchu, od roku 1996 vediem cestovnú kanceláriu so špecializáciou na chaty, chalupy a penzióny na Slovensku. Školím ubytovateľov a píšem články o Slovensku aj beletriu.. ...viac Gabriela Revická
    Pre účely vášho plánovaného podnikania je potrebná živnosť cestovná kancelária, nakoľko ide o kombináciu služieb. Keď si dáte do google Ako si založiť cestovnú kanceláriu, nájdete podrobnejší článok na danú tému.
    Čo sa týka druhej otázky,nie ste povinný byť členom SACK, stačí vám zákonný zástupca a pre účely CK poistenie proti insolventnosti.

    nej je offline (nepripojený) nej

    nej
    Ahoj, mám pre teba jasné info. KANCELARIA je ten, čo zajazd organizuje, AGENTURA je len ten, co sa stara o predaj tam, kde nesiaha KANCELARIA. Nie je to ta ista firma, Agenturu si moze spravit hocikto co chce predavat zajazdy napriklad kancelarie ABCDEF v meste Trenčín kde ABCDEF nemá svoju pobočku.

    Krásne to vysvetlil tento článok, ktorý verím že odpovie aj budúcim otázkam. Definitívne tak možu skončiť dohady o tom, čo kto z nich robí. Každý jeden má tiež iné prachy a samozrejme, nezabudnime, kancelária sa viac narobí. Agentura občas môže zneužiť to, ako funguje.

    Odporúčam v čase voľna, je to pridlhé, ale jasné. http://cestovanie.net/tipy-a-rady/ce...ky-je-rozdiel/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.