Zavrieť

Porady

maturita-angličtina

Milí poraďáci, chcem sa len opýtať, maturoval Vám niekto včera z angličtiny ? Mne moja "malá", chodí na bilingválne gymnázium-angličtina, ale po včerajšej mature je v hroznej "depke". Testy aj podľa ich učiteľov vraj boli veľmi ťažké. Tak chcem počuť aj názor z iných škôl, lebo som z toho dosť zmätená.
Ďakujem
Maja
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
Moja dcéra bola z AJ tiež dosť vyvalená a myslím, že pred NJ a matematikou ju to dosť zobralo. Vravela, že test bol veľmi ťažký a tá téma, ktorú dostali písať, tak ja by som mala čo robiť niečo napísať aj po slovensky. Veľmi ťažká téma. Ľutovala, že si nedala úroveň B. Myslím si, že veľkú chybu robia aj učitelia, lebo nepripravujú žiakov na podné typy skúšok, ale stále idú svojim zaužívaným spôsobom.
Upozorňujem, že píšem o učiteľoch na konkrétnom gymnáziu a nie všeobecne.
Moja dcéra prišla domov z plačom....vraj test bol desný (to mi potvrdila aj priateľka angličtinárka).
Vzhľadom na úroveň výučby cudzích jazykov, vzhľadom na "úroveň" učiteľov a vzhľadom na to, že za 4 roky má štvrtú učiteľku neviem pre koho je matura koncipovaná a zdá sa mi to pre tie deti neférové .....

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D ZuzanaP
Moja sestra síce nematurovala z angličtiny ale z nemčiny a dopredu vedeli, že test neurobia, vraj je na odborné učilište veľmi ťažký. Išla do školy s tým, že je to vopred prehratý boj, aj pri najväčšej snahe. Sama učiteľka potvrdila, že ich trieda z nemčiny neprelezie...

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál... pepsikova
Nečudujem sa...študujem síce len večerne, ale aj slovenčina je ťažká, nie to ešte angličtina, i keď sa ju decká učia 4 aj viac rokov.
Mali sme možnosť nahliadnuť do testov z minulého roka a povzdych bol veru na mieste.
Niekde sa stratili klasické učebnice, kde sa všetko učilo polopate a teda sa niečo na študentov aj nalepilo, učí sa z Headway, komunikačne a čojaviemako a toto učenie okolo maturitných tém neprešlo ani poľnou cestou.Tiež mám angličtinu a ani "B" nie je jednoduché.

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
Tiež môj maturant prišiel domov nešťastný, že angličtina bola ťažká. Učí sa angličtinu od tretej triedy ZŠ, a myslím si, že ju aj ovláda, no vravel, že tieto testy vraj boli najťažšie za posledné roky ( podľa učiteľky).

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

holubička1
MOja dcéra chodí na španielske bilingv. gymn. Tento rok maturuje síce len zo slvenčiny, ale v utorok bola dosť vykoľajená, hlavne z vecí o spisovateľoch, ktoré ešte nebrali v 4. ročníku. Maturita naozaj nebola veľmi uľahčená, ako predpovedal ŠPÚ

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.