Zavrieť

Porady

Ohlasenie zivnosti + registracia danoveho subjektu

Ahojte,

poradte mi prosim ako vyriesit toto: chcem si zalozit zivnost. Pridem na obvodny urad - zivno odbor a ohlasim. Zaroven tam mozem vykonat aj registraciu danoveho subjektu - na to vsak potrebujem cislo podnikatelskeho uctu. To vsak este nebudem mat, kedze pred tym nebudem mat zivno list. Takze musim utekat do banky az potom, zalozit ucet a az tak sa ist registrovat na danove. Alebo da sa to nejako vyriesit naraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Bez ŽL Ti zase v banke neposkytnú podnikateľský účet. Vieš to doriešiť tak, že keď dostaneš ŽL, ideš do banky, požiadaš o podnikateľský účet a následne si ho nahlásiš na DÚ sám.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dá sa zriadiť aj osobný účet, ktorý bude slúžiť výlučne na podnikateľské účely. A to stihneš aj pred ohlásením živnosti a máš po probléme.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 13.03.08 at 10:55

    Helta je offline (nepripojený) Helta

    Helta
    Dakujem smith, ale potrebujem podnikatelsky ucet prave kvoli niektorym sluzbam, ktore banka poskytuje iba k takemu uctu. Cize naraz to nevyriesim, toho som sa obavala dufala som, ze sa to da nejako dodatocne ohlasit ale asi treba ist osobne. No co uz, dala som sa na boj (s papiermi), tak musim bojovat

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Helta Pozri príspevok
    Dakujem smith, ale potrebujem podnikatelsky ucet prave kvoli niektorym sluzbam, ktore banka poskytuje iba k takemu uctu. Cize naraz to nevyriesim, toho som sa obavala dufala som, ze sa to da nejako dodatocne ohlasit ale asi treba ist osobne. No co uz, dala som sa na boj (s papiermi), tak musim bojovat
    Keď už budeš mať za sebou registráciu na DÚ, a živn.list v ruke, tak si vybavíš podnikateľský účet, a ten druhý zrušíš. Zmenu čísla účtu listom potom nahlásiš na DÚ do 15 dni od zriadenia podnikateľského účtu.

    Ohlasenie zivnosti + registracia danoveho subjektu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.