Zavrieť

Porady

Prepojenie TV s PC

Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac
No tak začnem s typom grafiky. Mám SAPPHIRE Radeon X1550 512MB AGP TV DVI (http://www.sapphiretech.com/en/produ.../174image2.jpg) kde je diera (http://www.bagocina.masters.sk/up/nagrafike.PNG) a k nej som dostal konektor, ktorý vyzerá spredu takto (http://www.bagocina.masters.sk/up/ko...fikyvpredu.jpg) a zozadu takto (http://www.bagocina.masters.sk/up/ko...fikyvvazdu.jpg). Potreboval by som prepojiť ho s TV kde je diera (http://www.bagocina.masters.sk/up/natv.PNG) a pasuje do nej kábel (http://www.bagocina.masters.sk/up/dotv.jpg). Potreboval by som poradiť ako prepojiť TV a PC. Dá sa to cez obyčajný anténový kábel, s ktorý spojím tieto dva káble? Alebo existuje už kábel priamo na to určený?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Alinkoo Pozri príspevok
Chcem digitalizovat pasky.

Tak ako nahravam TV filmi co kukam na pocitaci tak chcem aj video cize pasky. Lenze ked dam pasku v pocitaci mi ide obraz bez zvuku


Prepojenie: antena-Video-TV karta-software ale nejde zvuk iba obraz
A máš prepojené aj Audio-in?

Alebo akými káblami máš teraz prepojené video s PC?

Nemáš na grafickej karte priamo vstup video in? Aký typ grafickej karty máš (značka a typ)?

Nestačí prepojiť len videosignál, treba aj audiosignál.
0 0
Alinkoo Alinkoo

Alinkoo je offline (nepripojený) Alinkoo

No mam to len cez jeden kabel na antenu. Ten mi ide do TV karty.
NVIDIA GeForce 8400GS je moja grafika ale tam ma len na monitor a potom na TV out
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Alinkoo Pozri príspevok
No mam to len cez jeden kabel na antenu. Ten mi ide do TV karty.
NVIDIA GeForce 8400GS je moja grafika ale tam ma len na monitor a potom na TV out
Tak ty potom nemáš prepojené TV s PC, ale máš normálne klasicky na TV kartu pripojený koxiálny kábel a TV máš v PC.

Potom záleží od softu, na ktorom nalaďuješ TV stanice, ako budeš digitalizovať videonahrávky.

Ty klasicky ladíš TV stanice v nejakom programe. V tom istom programe musíš naladiť aj frekvenciu videa, neladíš signál tak, ako v TV cez AV vstup. Takýto spôsob digitalizácie videonahrávok je veľmi nekvalitný, resp. veľmi stráca na kvalite. ALe dá sa to, len treba nastaviť správu normu tak, aby bola rovnaká aj na videu aj v PC.

Lepší spôsob je pripojiť video cez AV vstup. Určite máš na TV karte nejaký iný vstup - napr. kompozit alebo s-video vstup (napíš značku a typ karty, pozriem to). Cez toto keď prepojíš video, plus audio signál, tak získaš oveľa kvalitnejšiu nahrávku. Potom ale potrebuješ nejaký soft na zachytávanie a spracovanie videa (napr. Ulead Videostudio, Pinacle a pod.), kde zaznamenáš to video.

Ale ak chceš zachovať pripojenie tak ako je, malo by to ísť, bude to len problém s nastavením noriem, ak neide zvuk.
0 0
Alinkoo Alinkoo

Alinkoo je offline (nepripojený) Alinkoo

TV karta: ASUS My Cinema-P7131


Mam tam vzadu na TV karte:
FM in, RF in, IR(to bude dialkove) a VIDEO I


NO len ten zvuk neviem ako by mohol ist.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Este k povodnemu prispevku
ak si nic nekupil este tak mam pre teba najjednoduchsie riesenie ake mozes spravit a budes tahat iba jeden kabel

http://stoh.hama.sk/index.asp?menu=3...=AVF&pid=57110

ak nechces kupovat original tak sa to da aj spravit doma na kolene staci pajka orezavatko jeden scart kabbel konektory a ide sa

/ pripadne ja to riesim vzdy pomocou tejto redukcie

http://stoh.hama.sk/index.asp?menu=3...=AVF&pid=57080
Naposledy upravil Katabaticky : 28.05.08 at 02:26 Dôvod: pridane /
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Alinkoo Pozri príspevok
TV karta: ASUS My Cinema-P7131


Mam tam vzadu na TV karte:
FM in, RF in, IR(to bude dialkove) a VIDEO I


NO len ten zvuk neviem ako by mohol ist.
Ak máš tento model, tak v šepcifikáciách píšu, že to má aj VIdeo in aj Audio in. Pozri v manuáli, ktorý konektor je na audio in.

Ale keď to máš prepojené cez koaxiál, tak nepotrebuješ audio, lebo cez koaxiál je aj video aj audio signál zakompovaný. Jedine keď použiješ osobitne Video, tak vtedy pripoj osobitne aj audio.
0 0
Alinkoo Alinkoo

Alinkoo je offline (nepripojený) Alinkoo

Chobot Pozri príspevok
Ak máš tento , tak v šepcifikáciách píšu, že to má aj VIdeo in aj Audio in. Pozri v manuáli, ktorý konektor je na audio in.

Ale keď to máš prepojené cez koaxiál, tak nepotrebuješ audio, lebo cez koaxiál je aj video aj audio signál zakompovaný. Jedine keď použiješ osobitne Video, tak vtedy pripoj osobitne aj audio.

Ano to je ono to mam. Mam to prepojene cez koaksial a nejde zvuk
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Alinkoo Pozri príspevok
Ano to je ono to mam. Mam to prepojene cez koaksial a nejde zvuk
Tak to musíš v programe, kde máš naladené TV stanice naladiť aj frekvenciu (stanicu), na ktorej má výstup video. Bude to vecou naladenia a nastavení.

Ale lepšie je z videa prepojiť tú TV kartu pomocou SCART výstupu na videu a na druhej strane dať Video-in a Audio-in na TV karte.
0 0
Viera 54 Viera 54

Viera 54 je offline (nepripojený) Viera 54

Ahojky,
použivam TV kartu a funguje mi to asi tak, že mam prepojenie z TV karty do zvukovej /maly káblik by mal byt k TV karte/.
Myslim,že je to dost zásadne...
S pozdarvom Tatia
0 0
white.head white.head

white.head je offline (nepripojený) white.head

Zdravím všetkých! Potreboval by som informáciu ohľadom prepojenia TV a stolového PC. Na počítači mám vzadu 7-pinový S-video výstup, na TV zas 4-pinový S-video výstup. Je možné to nejak prepojiť? A ďalší problém: Pokiaľ viem, tak S-video kábel prenáša len obraz.... Na televízor mám napojený DVD prehrávač so systémom domáceho kina cez SCART kábel. Dá sa urobiť to prepojenie tak, aby mi išiel zvuk z PC do týchto reprákov? Inak 4-pinový S-video výstup je aj na spomínanom DVD prehrávači... Za rady a odpovede vám všetkým vopred ďakujem.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
sice si nenapisal aku mas VGA ale nevadi,,,,,
to ze na vga je 7pinovy by nemalo vadit ak teda tam zasunies kabel S-VIDEO,,,
mno co sa tyka prepojenia pc - tv,, da sa pravdepodobne zohnat kabel,, na jednom konci SCART a na druhom S-VIDEO, AUDIO (cinch/3,5mm jack)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

white.head Pozri príspevok
Zdravím všetkých! Potreboval by som informáciu ohľadom prepojenia TV a stolového PC. Na počítači mám vzadu 7-pinový S-video výstup, na TV zas 4-pinový S-video výstup. Je možné to nejak prepojiť? A ďalší problém: Pokiaľ viem, tak S-video kábel prenáša len obraz.... Na televízor mám napojený DVD prehrávač so systémom domáceho kina cez SCART kábel. Dá sa urobiť to prepojenie tak, aby mi išiel zvuk z PC do týchto reprákov? Inak 4-pinový S-video výstup je aj na spomínanom DVD prehrávači... Za rady a odpovede vám všetkým vopred ďakujem.
Príspevok som ti presunul do už existujúcej rovnakej témy. Dokonca aj odpoveď máš v príspevku č. 6.

A ešte doplním - áno, s-video nemá zvukovú zložku, tú musíéš osobitne prepjiť cez zvukovú kartu z PC do TV alebo zosilovača - audio-in.
Naposledy upravil Chobot : 09.06.08 at 10:03
0 0
white.head white.head

white.head je offline (nepripojený) white.head

Zdravím! Prosím vás viete mi niekto povedať, na čo slúži SPDIF OUT? Mám ho vzadu na PC.. je možné cez tento výstup pripojiť na PC 5.1-kový systém domáceho kina so subwooferom? Vôbec sa do toho nevyznám... Dakujem.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

white.head Pozri príspevok
Zdravím všetkých! Potreboval by som informáciu ohľadom prepojenia TV a stolového PC. Na počítači mám vzadu 7-pinový S-video výstup, na TV zas 4-pinový S-video výstup. Je možné to nejak prepojiť? A ďalší problém: Pokiaľ viem, tak S-video kábel prenáša len obraz.... Na televízor mám napojený DVD prehrávač so systémom domáceho kina cez SCART kábel. Dá sa urobiť to prepojenie tak, aby mi išiel zvuk z PC do týchto reprákov? Inak 4-pinový S-video výstup je aj na spomínanom DVD prehrávači... Za rady a odpovede vám všetkým vopred ďakujem.
co takto skusit preklikat temu co sa tam pisalo a zistil by si ze o stranku do zadu mas odpoved na tvoju otazku aj s odkazmi na vyrobky ktore riesia tvoj problem...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Katabaticky Pozri príspevok
co takto skusit preklikat temu co sa tam pisalo a zistil by si ze o stranku do zadu mas odpoved na tvoju otazku aj s odkazmi na vyrobky ktore riesia tvoj problem...
Musím sa ho zastať, lebo white head pôvodne zadal otázku do novej témy. Až aj som mu príspevok presunul to tejto témy, takže nevedel, že to už bolo popísané.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

white.head Pozri príspevok
Zdravím! Prosím vás viete mi niekto povedať, na čo slúži SPDIF OUT? Mám ho vzadu na PC.. je možné cez tento výstup pripojiť na PC 5.1-kový systém domáceho kina so subwooferom? Vôbec sa do toho nevyznám... Dakujem.
Trochu to je mimo tejto témy a otázku si založil aj inde. Odpovedal som ti tam:

http://www.porada.sk/t83896-spdif-out.html
0 0
Ludo26 Ludo26

Ludo26 je offline (nepripojený) Ludo26

Ahojte
Mam dany problem.... PC som pripojil k TV cez s-video a ptm redukciou na scart a do TV.obraz ide ale je ciernobiely.skusal som to nastavit cez PC ale tam chyba nebude lebo ked som to pripojil na druhu TV tak to ide normalne.

Graficku kartu mam ATI radeon HD 3850 512mb

vopred dakujem za rady
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
To bude nakompatibilita s konktretnym TV. Svojho casu mi nesiel signal z Radeona VE 64 MB na jeden model TV Funai. Vyriesil to nejaky plosny spoj, nejaka uprava signalu. Kdesi na nete k tomu bola schema.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ak má TV aj iné vstupy, vyskúšaj aj tie. Napr. 3x cinch. Prevodník ku graf. karte sa dá zohnať - S-video na 3x cinch, ale ti nepoviem kde, mal som to pribalené ku graf, karte.
0 0
Flymaster Flymaster

Flymaster je offline (nepripojený) Flymaster

Dalsia moznost je zmenit nastavenie vystupu pre svideo, resp vystupnej normy. Mal by tam byt PAL, no niekedy ako keby to tie karty nevedeli rozoznat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať