Zavrieť

Porady

poradite prosim so stravou?

Prajem pekny den. Lekarka mi oznamila, ze sa musim vyhybat mliecnym vyrobkom, nakolko mam problem s ich travenim, ale nemam intoleranciu na laktozu. Mam problemy s pletou, konkretne vyrazky na brade, som vegetarianka, mlieko som nepila uz ani nepamatam, mliecne vyrobky som tiez predtym minimalne jedla, som vegetarianka. Po diagnostike v jednom centre alternativnej mediciny mi poradili, aby som vylucila aj lepok. Tazke teraz nejem ani lepok, ani mliecne vyrobky, v podstate sa stravujem ako veganka, zo zivocisnej stravy jem len vajcia. Bielu muku ani biely cukor nejem uz velmi dlho, pijem dostatok tekutin, cim prosim vas mozem vycistit tvar? Mam problemy zenskeho charakteru, velmi nepravidelnu menstruaciu a tak som sa dala na uzivanie pupalkoveho oleja.
Ma niekto skusenosti s upravou pleti vylucenim lepku? Prosim poradte mi, uz som zufala .
Dakujem za vsetky nazory
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nemáš náhodou celiakiu? Dobre by bolo porobiť nejaké krvné testy. Vyzerá to na nejakú alergiu na potraviny. Ale mala by si skúsiť aj gynekologické vyšetrenie. Môže to mať súvis.
Naposledy upravil kalkulka : 15.03.08 at 15:24
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

zatial neviem, ale uz skoro mesiac som vylucila ten lepok a tvar mam v takom istom stave , na gynekologii som bola, dr ma poslal na sono vajecnikov, vsetko OK, ale chcel mi nasadit hormony, aby som mala pravidelny menzes, ale tie nechcem brat v syntetickej forme, tak som sa dala na pupalkovy olej, zevraj velmi pomaha pri takychto problemoch.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Toto čo píšeš sa mi veľmi nezdá.Alergia na lepok aj mlieko sa dá dokázať vyšetrením,je to u Teba pozitívne?Vyrážky na brade by mi skor hovorili o Helicobactere,bola si na gastroenterologickom vyšetrení?Pri takom stravovaní ako opisuješ budeš mať po čase možno peknu pleť,ale to bude jediné čo bude na tebe zdravé.Koľko máš rokov?
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

to mi len teraz lekarka oznamila po telefone, ze mliecne vyrobky mi zle travi. Na gastroenterologickom vysetreni som nebola. Preco by som mala mat nejake zdravotne problemy pri mojom stravovani?
Mam 23
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lebo bakteriálnej infekcii je vcelku jedno,ako sa stravuješ.Neodpovedala si na moju otázku,brala Ti krv na vyšetrenie protilátok?Alergia na kravské mlieko a lepok sa dá vyšetriť.A či máš Helicobactera tiež.
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

zatial som bola iba u obvodnej, neviem presne, co mi dala vysetrit z krvi, len mi po telefone povedala, ze mi nerobia dobre mliecne vyrobky a nemam ziadne chlamydie, tolko mi povedala....a helicobaktera hadam nemam.
Tak podla teba co by som mala spravit? Resp ako sa stravovat?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

*Lia* Pozri príspevok
zatial som bola iba u obvodnej, neviem presne, co mi dala vysetrit z krvi, len mi po telefone povedala, ze mi nerobia dobre mliecne vyrobky a nemam ziadne chlamydie, tolko mi povedala....a helicobaktera hadam nemam.
Tak podla teba co by som mala spravit? Resp ako sa stravovat?
Pokial si nebola na gastroenterologickom vysetreni, nezacinaj s bezlepkovou dietou, lebo pokial by si ju mala, pri nasadeni diety ti nezistia ci celiakiu mas. Prestuduj si stranku http://celiakia.sk/ . Je tu vela skvelych rad. Pri laktozovej intolerancii alebo alergii na mliecnu bielkovinu velmi casto ide aj celiakia. Ziadaj si kompletnejsie vysetrenia, alebo zmen lekara
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

aha, dakujem, hned rano pojdem ku svojej doktorke a budem ziadat kompletne vysetrenie. Ale kym ma zoberu na gastroenteorologiu, to budu aj mesiace , mam sa ist objednat aj na alergologiu?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Toto by mala menežovať Tvoja lekárka.Komunikuj s nou.Treba ísť na gastroenterologiu a tam vedia vyšetriť aj lepok,aj kr.mlieko aj Helicobactera.Až potom sa budeme baviť o diete,zatiaľ veľmi nešpekuluj.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Ja som bola pred par mesiacmi na alergiologii, tiez som mala problematicku plet a po krvnych vysetreniach mi zistili alergiu na mlieko. Mlieko som vylucila a plet sa zlepsila. Mozno aj ty mas nejaku potravinovu alergiu (mozno mrkva), chod za alergiologickou.
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

Dobre ranko,
takze na alergologii mi zistili, ze mam alergiu na kari a cierne korenie, na mlieko nie :-O, co velmi nechapem, kedze mi z krvi zistila opak moja obvodnam, tak komu mam verit? , na gastro som objednana na maj a nazad som nasadila lepok aj mliecne.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Neviem, na akom zaklade ti obvodna povedala, ze mas alergiu na mlieko, bez nejakych vysetreni to nie je relevantnem, takze urcite by som verila skor alergologii. Na mieste tvojej obvodnej by som urcite vysetrila Helikobaktera aspon ureazovym testom. A nepravidelna menstruacia je u alternativneho stravovania, ako sa stravujes ty, pomerne casta, ako dlho sa stravujes ako vegetarianka? Na druhej strane by bolo zaujimave vediet, ako velmi nepravidelny cyklus mas, v tvojom veku nemusi ist o nic neobvykle, daj viac informacii. Co s tyka pleti, ako reakciu na lepok a pod. by som to nevidela.
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

moja obvodna dala vysetrit moju krv na hygienu a aj mi ukazovala vysledky, kde je napisane: alergia na kravske mlieko....pozitivny...vravela, ze sa mi tvoria protilatky v krvi na kravske mlieko...a helikobaktera mi zistia na gastroenterologii alebo aj obvodna mi to vie zistit? na gastro idem az v maji.
Maso nejem velmi dlhu dobu, ale vzdy som sa stravovala zdravo: strukoviny, obilniny, ovocie, zelenina a obcas chude maso a ryby, plus orechy.
Co sa tyka toho menzesu, napr. mala som v novemrbi potom az vo febr a zatial odvtedy nic.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Co sa tyka tej alergie na kravske mlieko, no neviem, zvlastne, ze z jedneho vysetrenia pozit. a z druheho negat, dolezity je titer protilatok, ja by som sa jednoznacne spolahla na alergologa. Na Helikobaktera sa da kupit aj v lekarni test, obvodna ti to vie tiez spravit, gastroenterologia je urcite vypovednejsia, ale urcite menej komfortna z tvojho hladiska pacienta, nie je to prave najprijemnejsie vysetrenie.
Co sa menstr. cyklu tyka, dolezity je udaj, ako dlhy ho presne mas (pocet dni) a ci je ten pocet dni priblizne pravidelny alebo to mas uplne nepravidelne. S gynekologom ste to mali prebrat, ale z vlastnej skusenosti ti poviem, ze do porodu som mavala cyklus pravidelno-nepravidelny s tym, ze sa to hybalo v rozsahu 40-60 dni, obcas aj 80, napriek tomu som bez problemov a bez hormonalnej liecby otehotnela a po porode sa cyklus stabilizoval do normomenorhey. U stihlejsich konstitucii a mladych dievcat to nie je nic neobvykle.
Na stravu s pytam preto, lebo aj tento faktor moze ovplyvnovat tvoj cyklus a samozrejme, aj stav tvojej pleti. Ta zase tiez suvisi aj s tvojimi hormonalnymi hladinami, vsetko je to na seba v organizme prepojene Na dialku sa ale tazko vysetruje.
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

Kolko prosim Ta stoji ten test na helikobaktera? Ja viem, ze to nie je nic prijemne, ale vydrzim to .
Co sa tyka menzesu, mam ho vzdy 4 dni, nikdy nie viac, nikdy nie menej, mozno som uz pisala, ze ani na sone vajecnikov mi nastastie nic nezistili. Lekar ma chce liecit hormonalnymi tabletkami, ale ja to nechcem brat , na nete mi radili pupalkovy olej, ktory teraz pravidelne uzivam. Tak snad mi to pomoze.
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

Takze ja by som tiez chcela nejak prispiet odpovedou. Jamam tiez zlu plet a to celu bie len bradu, bola som na gynde a robil mi testy na hormony, moja stitna zlaza nepracuje tak ako ma a aj nejake hormony mi chybaju. Takze uzivam antikoncepciu a celkom to zabralo. Takze tiez ti odporucam najprv vysetrenie a potom nejake zavery a liecby pa
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

Ja som bola u gynekologa, ale rovno mi chcel nasadit hormonalne tabletky bez toho, aby mi zobral krv a pozrel sa na hladinu hormonov. Takze mam ho o to ziadat?
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Predpokladam, ze gynekolog ti chcel ako hormonalnu liecbu nasadit asi antikoncepciu, ktorou by doslo pravdepodobne nielen k uprave cyklu, ale aj k zlepsenie stavu pleti. Napriek tomu (predpokladam, ze si HA este neuzivala, kedze sa k tomu stavias odmietavo), by ti najprv mal urobit pecenove testy a pri tvojom cykle aj hormonalny profil. Vobec by som sa necudovala, keby aj u teba Lia bol ucinok HA podobny ako u Janky, mlade dievcata maju casto rozkolisane hormonalne hladiny a HA ma na plet pozitivny vplyv. Ale nenahovaram ta
Na pocet dni som sa pytala nie trvanie samotneho krvacania, ale pocet dni od zaciatku krvacania po zaciatok dalsieho, to orientacne urcuje, aky stupen nepravidelnosti to je.
Testy na helikobaktera su rozne, bud dychovy alebo z krvi, neviem presne, kolko to stoji v lekarni, staci, ked sa spytas, mam pocit, ze okolo 300 Sk. Ale obvodna lekarka by ti ho mohla takisto spravit, len sa treba s nou dohodnut.
0 0
*Lia* *Lia*

*Lia* je offline (nepripojený) *Lia*

Praveze som uzivala HAK a nechcem sa ku nemu vracat , zbytocne do seba nechcem pchat synteticke hormony . Lekar mi chcel dat hormonalne tabletky, ale ktore nie su antikoncepcia. Je pravda, ze ked som to brala pol roka, som mala plet OK, obcas len nejaka vyrazka. Pecen mam v pohode podla testov a hlavny dovod toho, ze nechcem tabletky brat, ze si uz dost zatazujeme pecen roznou chemiou zo stravy ( aj ked sa snazim ju dost vylucit, ale neda sa na 100%) a celkovo...
Preto som sa pytala, ci sa to da nejak aj stravou upravit? Pocula som aj o nejakej protiplesnovej diete, ze by som sa na to dala, ale neviem.
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

Ked sme pri tom gynekologovi, aky mas teda vlastne cyklus? 4 dni trva a medzi tym prejde kolko dni? Plet sa ti zhorsila navazne na vysadenie HA?
Kazdopadne je v hre stale aj ten Helikobacter. Mas aj nejake ine obtiaze okrem zhorseneho stavu pleti a neprav. cyklu, napr. problemy s travenim, polinozu...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať