Zavrieť

Porady

ospravedlnenie zo sudu

Poradaci, prosim pomoc!!!
neviete nahodou niekto ako by malo byt sformulovane ospravedlnenie, ked sa nemozem dostavit na sudne pojednavanie? Uzna sud aj pracovnu zaneprazdnenost ako dovod?
Dakujeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Na ospravedlnenie nie je predpísaný žiadny vzor. Predovšetkým súdy vyžadujú doloženie ospravedlnenia napr. PN. Závisí aj od sudcu, niektorému postačí, že sa včas písomne ospravedlníte (najmä ak sa jedná o prvé pojednávanie) a súčasne ak si dobre pamätám podľa ust. § 119 ods. 1 OSP požiadate o nový termín pojednávania. Avšak, môže sa stať, že bez náležitého doloženia ospravedlnenia nemusí to akceptovať a môže pojednávať vo Vašej neprítomnosti. Pokiaľ sa jedná o pracovný dôvod a je to dlhodobo plánovaná cesta najmä do zahraničia mám skúsenosti, že to sudca ospravedlnil a vytýčil nový termín pojednávania.
    no ja mam tiez taky problem nemozem sa dostavit na sud nakolko cestujeme s manzelom do zahranicia lebo dcera sa nam vydava a v piatok mam sud tak tiez neviem co ma spravit ci skocit na sud sa ospravedlnit alebo napisat tam ale tiez neviem komu mam napisat za odpoved dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    DANA PUVAKOVA Pozri príspevok
    no ja mam tiez taky problem nemozem sa dostavit na sud nakolko cestujeme s manzelom do zahranicia lebo dcera sa nam vydava a v piatok mam sud tak tiez neviem co ma spravit ci skocit na sud sa ospravedlnit alebo napisat tam ale tiez neviem komu mam napisat za odpoved dakujem
    Na predvolánke by si mala mať buď meno sudcu alebo jednacie číslo. Ale dosť na poslednú chvíľu to ideš riešiť, veď predvolanie si dostala určite skôr aj termín svadby si vedela dávno...

    ospravedlnenie zo sudu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.